Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Sprzedawca
Dobry wybór
Stan produktu
Wydawca
  • więcej

Gry cyfrowe na PC

Gry komputerowe są obecnie dostępne zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Wydawcy gier dystrybuują swoje produkty za pośrednictwem kilku platform takich jak Epic Game Store, Uplay, czy Origin. W naszej ofercie można znaleźć gry cyfrowe PC do aktywacji na różnych platformach.

Zakup gier cyfrowych na PC

Cyfrowe wydania gier kupuje się pod postacią specjalnych kodów aktywacyjnych przeznaczonych do wykorzystania w konkretnych platformach dystrybucyjnych. Po dokonaniu opłaty za zamówienie użytkownik otrzymuje kod, który należy wpisać na oficjalnej stronie lub w kliencie danej platformy pokroju Steam lub Epic Game Store. Wykorzystanie kodu przypisze dany tytuł do konta użytkownika i pozwoli na pobranie tytułu. Cyfrowe gry komputerowe można uruchomić na pececie z zainstalowanym klientem danej platformy i zalogowanym kontem, do którego przypisano konkretny tytuł.

Zalety cyfrowych gier komputerowych

Pecetowe gry kupowane drogą cyfrową zostają przypisane na stałe do konta użytkownika, który zrealizował zakupiony kod. W ten sposób można z danego tytułu korzystać na różnych urządzeniach bez potrzeby posiadania przy sobie płyty. Uruchomienie tytułu przypisanego do konta na danej platformie wymaga jedynie pobrania klienta na komputer i zalogowania się. Automatyczny instalator pobiera grę i instaluje ją na dysku. Tytuł można odpalić zawsze po zalogowaniu się do klienta.

Jedną z istotnych zalet zakupów cyfrowych gier jest pozyskiwanie klucza produktu natychmiast po dokonaniu wpłaty. W ten sposób gracz nie musi czekać na dostawę pudełka z płytą instalacyjną. Jest to o tyle istotne, że wielu wydawców rezygnuje z fizycznych nośników i w pudełkach z grami umieszcza kody do ich pobrania. Czas upływający między zakupem, a dostępem do produktu może być istotny także dla rodziców i przemawiać za wyborem cyfrowej gry na komputer dla dzieci.

Gry cyfrowe PC nie wymagają płyty do uruchomienia. Klient platformy dystrybucyjnej odpowiada za sprawdzenie legalności produktu. Ta cecha sprawia także, że użytkownicy mają możliwość grania na komputerach i laptopach pozbawionych napędów optycznych.

Większość gier od takich wydawców, jak EA, Ubisoft, Take Two, czy Activision Blizzard jest dostępnych w dystrybucji cyfrowej. Sprawdź nasz asortyment kluczy aktywacyjnych i wybierz tytuły, które zapewnią ci ulubioną rozrywkę.

więcej