Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Dobry wybór
Stan produktu
Producent
  • więcej
Funkcje produktów akcesoryjnych
  • więcej
Komunikacja urządzenia
  • więcej
Kompatybilność
  • więcej

Kontrolery i kierownice

Kontrolery gamingowe przeszły długą drogę rozwoju i obecnie dostarczają wysoki komfort rozgrywki oraz precyzję sterowania. W naszym asortymencie znajdują się klasyczne pady, kierownice i specjalistyczne kontrolery takich marek, jak Logitech, Trust, Razer czy Thrustmaster.

Rodzaje klasycznych gamepadów

Gamepady wyewoluowały z joysticków i obecnie dzielą się na klasyczne kontrolery oraz specjalistyczne modele. W przypadku tych pierwszych wielu producentów wzoruje się na designie i układzie przycisków z DualShocka do PlayStation lub kontrolera Microsoftu przeznaczonego dla Xboxa. Szczególnie układ przycisków, triggerów oraz gałek stał się standardem, pod który opracowywane są interfejsy i mechaniki sterowania gier.

Kontrolery można podzielić na przewodowe oraz bezprzewodowe, a także te dedykowane konkretnym platformom. Wybierając odpowiednie akcesorium należy zwrócić uwagę, czy współpracuje on z posiadaną platformą gamingową. Modele dedykowane konsolom Xbox często współpracują bez problemów z PC. Platformy PlayStation i Nintendo nie są już tak otwarte, dlatego sparowanie z PC kontrolera dedykowanego japońskim konsolom może być problematyczne.

Przewodowe gamepady wykorzystują do połączenia złącze USB, a te bezprzewodowe najczęściej korzystają z łączności Bluetooth, choć nie jest to regułą. Niektóre modele bezprzewodowe posiadają mocowanie na telefon dzięki czemu można je wykorzystać w rozgrywce mobilnej.

Kierownice i kontrolery specjalne

Wiele symulatorów i gier wyścigowych współpracuje z dedykowanymi kontrolerami. Kierownice pozwalają precyzyjniej prowadzić wirtualne samochody. Wśród istotnych cech kierownic warto wymienić promień skrętu koła kierownicy, obecność systemu wibracji, czy dodatkową dźwignię zmiany biegów. Niektóre modele posiadają oddzielne shiftery do zmiany biegów oraz trzeci pedał sprzęgła. Istotne jest również mocowanie kontrolera, ponieważ w bardziej dynamicznych grach przyssawki mogą się okazać niewystarczające.

Symulatory lotnicze czy kolejowe wykorzystują zaawansowane joysticki z dedykowanymi przyciskami i funkcjami. Szukając modelu do tego typu gier warto sprawdzić kompatybilność tytułu z konkretnymi modelami kontrolerów.

Sprawdź szeroki wachlarz kontrolerów i kierownic dostępnych w naszym asortymencie. Wybierz model odpowiadający twoim potrzebom i ciesz się jeszcze lepszymi doznaniami z rozgrywki.

więcej