Prepaidy

baner z prepaidami
Empik Go - audiobooki, ebooki, podcasty

Karty prepaid

Google Play grafika z google play Netflix grafika z netflix Spotify grafika ze spotify

Doładowania konsolowe

Doładowania do gier i rozrywki

grafika z Fifa Points Fifa Points grafika z Apex Legends Apex Legends grafika z League of Legends League of Legends grafika z World of Warcraft World of Warcraft grafika z Twitch Twitch grafika z Roblox Roblox grafika z Player Player

Aplikacje komputerowe

Karty podarunkowe

Zalando grafika z logo Zalando Pyszne.pl grafika z logo Pyszne Nike grafika z logo Nike Van Graaf grafika z logo Van Graaf

Doładowania telefoniczne

grafika logo Orange Orange grafika z logo Plus Plus grafika z logo Play Play grafika z logo T-mobile T-mobile grafika z logo Heyah Heyah grafika z logo LycaMobile LycaMobile grafika z logo Virgin Mobile Virgin Mobile

Empik Go

Abonament
na 90 dni
empik go
Abonament
na 180 dni
empik go
Abonament
na 360 dni
empik go

Prepaidy

Rozwój cyfrowej sprzedaży usług i gier w ramach platform gamingowych zaowocował potrzebą stosowania odpowiednich form finansowania zakupów. Jedną z metod jest wykorzystanie tzw. kart prepaid. W naszej ofercie znajdują się prepaidy na takie platformy, jak m.in. Xbox series X, Playstation 5 czy Nintendo Switch.

Karty prepaid - zasady działania

Karty prepaid wywodzą się z rynku usług telekomunikacyjnych. Początkowo pozwalały one na doładowanie konta na usługi na danym numerze telefonu, skąd wzięło się pojęcie "telefonu na kartę". Rozwój platform sprzedaży cyfrowej doprowadził do zapożyczenia tego rozwiązania m.in. przez dostawców usług i gier.

Karta przedpłacona posiada przypisaną do siebie konkretną wartość. W zależności od platformy może to być rynkowa waluta lub inne jednostki obsługiwane przez system dostawcy. Klient dokonuje zakupu karty prepaid, którą następnie przypisuje do swojego konta w platformie docelowej odpowiednimi czynnościami wskazanymi przez jej dostawcę. Wartość karty doładowującej zostaje włączona do puli przeznaczonej na cyfrowe zakupy lub w przypadku kart subskrypcyjnych natychmiast przedłuża ważność usługi.

Takie firmy, jak Microsoft, Sony czy Nintendo oferują możliwość doładowywania swoich usług oraz zakupów za pomocą kart pre-paid. Podobne rozwiązanie stosują także wydawcy gier sieciowych. Gracze mają w ten sposób możliwość doładowania gier zarówno w środowisku konsolowym, jak i PC. To idealny prezent na Dzień Mężczyzn dla zapalonego gamera!

Zalety kart pre-paid

Stosowanie kart przedpłaconych niesie za sobą kilka zalet. Najważniejszą jest to, że właściciel karty może samodzielnie wybrać przeznaczenie otrzymanych środków. Wynika to z faktu, że prepaid nie jest przypisana do osoby, która ją zakupiła. Wykorzystanie takiej karty często owocuje bardziej przemyślanym wyborem cyfrowego produktu. Z kolei doładowania do gier pozwalają na ograniczenie wydatków na spontaniczne zakupy w ramach mikropłatności względem przypisania do konta karty płatniczej. Ponadto zaletą kart prepaid jest to, że ma "uniwersalny charakter". To znaczy, że nie musi być z góry określony produkt czy gra - może być to cała platforma, z której należy wybrać konkretny produkt.

Sprawdź naszą ofertę kart pre-paid. Wybierz produkt na interesującą cię platformę i ciesz się doładowaniem cyfrowego konta! A może spędzisz ze swoją drugą połówką walentynkowy wieczór oglądając romantyczny film?

więcej