Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Podręczniki do liceum i technikum - klasa 3

Klasa 3 liceum to powolne przygotowywanie do zwieńczenia edukacji ponadpodstawowej. To również rozpoczęcie nauki pod kątem zaliczenia egzaminu maturalnego z jak najlepszym wynikiem. Podręczniki do liceum klasy 3 powinny więc być tak dobrane, aby uczniowie przyswoili jak największą ilość wiedzy. Z kolei podręczniki do trzeciej klasy technikum powinny ułatwiać nabycie teoretycznej informacji z zakresu wybranego zawodu.

Wśród dostępnych w naszej ofercie książek do liceum i technikum, znajdują się m.in. podręczniki do języka angielskiego, francuskiego oraz niemieckiego, matematyki, chemii, biologii, fizyki, geografii i wielu innych przedmiotów. Polecamy również szereg akcesoriów dla uczniów, dzięki którym nauka będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Nauka w 3 klasie liceum

Uczniowie w wybranym profilu trzeciej klasy liceum kontynuują zdobywanie informacji, które są wstępem do nauki podczas studiów. To na tym etapie uczniowie najczęściej zaczynają wybierać kierunek, w którym będą chcieli kształcić się po zakończeniu edukacji w szkole średniej. Zanim jednak to nastąpi warto zadbać o takie podręczniki do trzeciej klasy liceum, które pozwolą na jak najlepsze efekty kształcenia.

Podstawa programowa 3 klasy liceum przewiduje m.in. kształtowanie dojrzałości emocjonalnej i intelektualnej. Równie ważna jest umiejętność rozumienia roli mediów, w tym ich wpływu na zachowania i postawy ludzi. Uczeń powinien samodzielnie sięgać po wybrane utwory literackie w oparciu o różne postawy czytelnicze. Dobrze dobrane podręczniki do trzeciej klasy liceum to większa szansa na osiągnięcie tych programowych efektów kształcenia.

Podręczniki dla ucznia 3 klasy technikum

Uczniowie klasy 3 technikum stoją z kolei przed nieco innymi wyzwaniami. Przede wszystkim dlatego, że są dopiero w połowie edukacji ponadpodstawowej. W efekcie do egzaminu maturalnego będą podchodzić dopiero za dwa lata.

Z tego powodu podręczniki do technikum klasy 3 powinny wspierać uczniów przede wszystkim w osiągnięciu efektów kształcenia. Zgodnie z podstawą programową są to m.in. takie umiejętności, jak: rozumienie dziejów kultury i literatury jako procesu, znajomość wybranych utworów polskiej literatury czy budowanie systemu wartości na fundamencie prawdy.

Dobrze dobrane podręczniki do liceum bądź technikum pozwalają na właściwe przygotowanie do dalszej edukacji lub pracy w zawodzie. Zapoznaj się z naszą ofertą, w celu odnalezienia najodpowiedniejszych książek do nauki.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!