Czas spędzony w szkole średniej, zwieńczony egzaminem dojrzałości wymaga od uczniów sumiennego podejścia do nauki już od pierwszej klasy. Z pomocą przychodzą dodatkowe opracowania, podręczniki, zbiory zadań i repetytoria maturalne. To nieocenione wsparcie podczas przygotowań do matury, gdy konieczne jest powtórzenie obszernego materiału, nadrobienie pewnych braków w wiedzy i przećwiczenie swoich umiejętności.

Możliwość zobaczenia, jak będzie wyglądał arkusz egzaminacyjny oraz rozwiązywanie zadań zgodnych z wymaganiami Centralnej Komisji Edukacyjnej może sprawić, że z nieco mniejszym stresem da się podejść do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Warto więc już od początku nauki w szkole średniej zaopatrzyć się w odpowiednie pomoce naukowe i ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Repetytorium maturalne – język polski

Vademecum „NOWA Teraz matura. Język polski”, poziom podstawowy, z cyfrowym wspomaganiem nauki

Znajomość lektur spędza sen z powiek wielu maturzystom. Na szczęście „NOWA Teraz matura. Język polski” wydawnictwa Nowa Era, zawiera wszystkie najważniejsze informacje. Jest tu wiedza teoretyczna wraz ze streszczeniami lektur, a także zadania maturalne, aby ćwiczyć umiejętność zastosowania wiedzy w praktyce. Planer pozwala zaplanować naukę do egzaminów. Wraz z vademecum otrzymujesz dostęp do materiałów cyfrowych. Wśród nich znajdziesz m.in. quizy, filmy o epokach literackich i animacje o lekturach.

 

„NOWA Teraz matura. Język polski. Zakres podstawowy” Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Vademecum „NOWA Teraz matura. Język polski”, poziom rozszerzony, z cyfrowym wspomaganiem nauki

Vademecum do nauki i uporządkowania wiedzy z zakresu języka polskiego zawiera całą niezbędną wiedzę do tego, aby zdać egzamin na poziomie rozszerzonym. Co dokładnie tu znajdziesz? Streszczenia lektur – krótkie w wersji papierowej i obszerne na portalu internetowym, dostęp do materiałów cyfrowych, teorię dotyczącą lektur, zadania maturalne do ćwiczenia, planer oraz graficzne notatki do uzupełniania, by nauka przebiegała jeszcze sprawniej.

 

„NOWA Teraz matura. Język polski. Zakres rozszerzony” Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Książki do nauki języka angielskiego

Arkusze maturalne „NOWA Teraz matura. Język angielski”, poziom podstawowy i rozszerzony

Książka do nauki języka angielskiego, z którą można ćwiczyć różne typy zadań maturalnych oraz pracę z arkuszem egzaminacyjnym, spełniającym wymagania na maturze w 2024 roku. W środku znajdują się 3 arkusze na poziomie podstawowym i 9 na poziomie rozszerzonym, a także 6 zestawów do matury ustnej. Oprócz książki w postaci papierowej otrzymujesz dostęp do materiałów cyfrowych, takich jak filmy z egzaminem ustnym i podcasty traktujące o komunikacji.

 

„NOWA Teraz matura. Język angielski.” Poziom podstawowy i rozszerzony Zadania i arkusze maturalne 2023

 

Vademecum „NOWA Teraz matura. Język angielski”, poziom podstawowy i rozszerzony, z cyfrowym wspomaganiem nauki

Książka do nauki języka angielskiego jest uzupełnieniem arkuszy maturalnych, aby przyszły maturzysta wiedział, czego może się spodziewać podczas egzaminu z języka obcego i by był do niego jak najlepiej przygotowany. W opracowaniu znajdują się bowiem liczne pomoce, takie jak planer matury z języka angielskiego czy dostęp do materiałów cyfrowych. W jednym miejscu jest cała niezbędna wiedza wraz z opisami zadań i kluczem odpowiedzi.

 

„NOWA Teraz matura. Język angielski.” Poziom podstawowy i rozszerzony. Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Repetytorium maturalne – matematyka  

Arkusze maturalne „NOWA Teraz matura. Matematyka”, poziom podstawowy

Pomoce naukowe do matematyki są niezwykle cenne, zważywszy na fakt, że jest to jeden z obowiązkowych przedmiotów na maturze. Możliwość zapoznania się z konstrukcją arkuszy egzaminacyjnych oraz przećwiczenia różnych typów zadań oswaja ze zbliżającym się egzaminem. Co ważne, w opracowaniu znajdują się arkusze zgodne z wytycznymi CKE, a także praktyczne informacje dotyczące nowej matury z matematyki.

 

„NOWA Teraz matura. Matematyka.” Poziom podstawowy Arkusze maturalne z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Arkusze maturalne „NOWA Teraz matura. Matematyka”, poziom rozszerzony

Niezbędne pomoce naukowe dla uczniów, którzy chcą zdawać maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym. Każdy może przećwiczyć różne typy zadań (są dostępne także wersje podstawowe). Dodatkowo w opracowaniu znajdują się pokazowe arkusze przygotowane przez CKE.

 

„NOWA Teraz matura. Matematyka.” Poziom rozszerzony Arkusze maturalne

 

Vademecum „NOWA Teraz matura. Matematyka”, poziom rozszerzony, z cyfrowym wspomaganiem nauki

Komplet wiadomości, zadania maturalne z rozwiązaniami, podsumowanie, zadania, pokazujące zastosowanie teorii w praktyce, rozwiązania do zadań z przypisaną punktacją – wszystko to na poziomie rozszerzonym, zgodne z wytycznymi CKE, znajduje się w tym nowoczesnym repetytorium do matematyki. Dodatkowo vademecum zawiera planer, ułatwiający planowanie nauki oraz dostęp do materiałów cyfrowych, m.in. filmów i quizów.

 

„NOWA Teraz matura. Matematyka.” Poziom rozszerzony Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Zbiór zadań „NOWA Teraz matura. Matematyka”, poziom podstawowy

Matura z matematyki sprawdza przede wszystkim umiejętność zastosowania teorii w praktyce. Z tego powodu pomoce naukowe do matematyki w postaci zbiorów zadań z arkuszami maturalnymi są niezwykle cennym elementem nauki do egzaminu. Opracowanie zawiera m.in. różne typy zadań wraz z odpowiedziami i modele rozwiązań. Jest także dostęp do materiałów cyfrowych, a cały zbiór jest skorelowany z vademecum z matematyki.

 

„NOWA Teraz matura. Matematyka.” Poziom podstawowy Zbiór zadań maturalnych z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Zbiór zadań „NOWA Teraz matura. Matematyka”, poziom rozszerzony

Zbiór zadań zawiera wszystko to, co książka z zakresu podstawowego. Tym razem jednak poziom trudności jest odpowiednio wyższy i pozwala ćwiczyć matematyczne umiejętności, by lepiej zdać maturę na poziomie rozszerzonym.

 

„NOWA Teraz matura. Matematyka.” Poziom rozszerzony Zbiór zadań maturalnych z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Pomoce naukowe – biologia

Vademecum „NOWA Teraz matura. Biologia” z cyfrowym wspomaganiem nauk

Kompendium wiedzy opracowane zgodnie z aktualnymi wytycznymi CKE, dotyczącymi wymagań na egzaminie maturalnym w 2024 roku. Oprócz całej niezbędnej wiedzy oraz zadań, w vademecum można znaleźć m.in. planer z poręczną checklistą, dostęp do materiałów cyfrowych oraz wskazówki, które pomagają uczyć się do matury z biologii.

 

„NOWA Teraz matura. Biologia.” Poziom rozszerzony Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauk

 

Zbiór zadań „NOWA Teraz matura. Biologia”, część 1. i 2. z cyfrowym wspomaganiem nauki

2000 zadań całkowicie dopasowanych do nowej matury z biologii, kompletna baza wszystkich typów zadań maturalnych, wskazówki dla maturzystów, zadania CKE, arkusze maturalne, dostęp do materiałów cyfrowych – to wszystko czeka w pomocach naukowych z biologii. Opracowanie jest skorelowane z vademecum, aby nauka była jeszcze łatwiejsza i by żadna cenna informacja nie została pominięta.

 

„NOWA Teraz matura. Biologia.” Zbiór zadań maturalnych z cyfrowym wspomaganiem nauki. Część 1 i część 2

 

Pomoce naukowe – geografia

Vademecum „NOWA Teraz matura. Geografia”, poziom rozszerzony

Niezbędne pomoce naukowe do nauki geografii dla każdego, kto wiąże z tym przedmiotem swoją przyszłość. Co znajduje się w kompendium wiedzy? Cała wymagana teoria, dostęp do materiałów cyfrowych, samouczki, zadania maturalne, planer, a także rozkładana wklejka z mapami politycznymi i mapami fizycznymi świata oraz Europy. Dodatkowo, dla usprawnienia procesu nauki istnieje możliwość sporządzania notatek w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach.

 

„NOWA Teraz matura. Geografia.” Poziom rozszerzony Vademecum

 

Zbiór zadań „NOWA Teraz matura. Geografia”, poziom rozszerzony

Arkusze maturalne z zadaniami i kluczami odpowiedzi, samouczki i dostęp do materiałów cyfrowych znacznie ułatwiają naukę. Przykładowe zadania ze wskazówkami, jak krok po kroku je rozwiązać pomagają oswoić się z arkuszem egzaminacyjnym. Aby nauka była kompletna, zbiór zadań jest zintegrowany z vademecum na poziomie rozszerzonym.

 

„NOWA Teraz matura. Geografia.” Poziom rozszerzony Zadania i arkusze

 

Pomoce naukowe do nauki chemii

Zbiór zadań maturalnych „NOWA Teraz matura. Chemia”, część 1. i 2., poziom rozszerzony

Pakiet książek z arkuszami maturalnymi jest zintegrowany z Vademecum Nowa Teraz matura. Chemia. Są tu zadania typu maturalnego ze wskazówkami oraz zadania CKE. Wraz z tą pozycją otrzymujesz dostęp do dodatkowych materiałów na portalu Nowa.terazmatura.pl.

 

„NOWA Teraz matura. Chemia.” Poziom rozszerzony Zadania i arkusze

 

Vademecum „NOWA Teraz matura. Chemia”, poziom rozszerzony

Podręcznik jest skorelowany z zadaniami maturalnymi Nowa Teraz matura. Chemia. Zawiera kody dostępu do materiałów na stronie internetowej Nowa.terazmatura.pl, a także planer, opisy doświadczeń chemicznych, podsumowania i przede wszystkim wiedzę teoretyczną, niezbędną do zdania matury z chemii.

 

„NOWA Teraz matura. Chemia.” Poziom rozszerzony Vademecum

 

Pomoce naukowe – fizyka

Vademecum „NOWA Teraz matura. Fizyka”, poziom rozszerzony

Opracowanie zostało stworzone pod kątem wymagań egzaminacyjnych CKE, które będą obowiązywać na maturze w roku 2024. To nowoczesne pomoce naukowe z fizyki przydatne dla każdego ucznia, który planuje zdawać maturę z tego przedmiotu. W środku, oprócz całej wymaganej wiedzy teoretycznej i przykładów zadań, znajduje się planer maturalny z poręczną checklistą, dodatek matematyczny, mapy myśli do uzupełniania w ramach powtarzania i utrwalania materiału oraz cenne wskazówki dotyczące obsługi kalkulatora naukowego, niezbędnego podczas egzaminu. Wraz z vademecum otrzymujesz dostęp do materiałów cyfrowych, m.in. z doświadczeniami naukowymi czy rozwiązaniami wszystkich zadań z książki.

 

„NOWA Teraz matura. Fizyka.” Poziom rozszerzony Vademecum

 

Zbiór zadań maturalnych „NOWA Teraz matura. Fizyka”, poziom rozszerzony

Zadania CKE i arkusze maturalne to sposób na to, by oswoić się ze zbliżającym się egzaminem, a przy tym przećwiczyć swoją wiedzę z fizyki. Zbiór zadań NOWA Teraz matura. Fizyka to pomoc naukowa niezbędna dla każdego, kto planuje zdawać maturę z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Baza zadań – do samodzielnego rozwiązywania oraz z rozwiązaniami pokazanymi krok po kroku, cenne wskazówki, a nawet objaśnienia, jak rozumieć polecenia na egzaminie to świetne przygotowanie do matury, zarówno pod względem praktycznym, jak i teoretycznym.

 

„NOWA Teraz matura. Fizyka.” Poziom rozszerzony Zadania i arkusze

 

Repetytorium z historii

Vademecum „NOWA Teraz matura. Historia” z cyfrowym wspomaganiem nauki

Wszystko w jednym miejscu! Cała wymagana teoria z historii, graficzne notatki do uzupełniania w trakcie nauki, planer przygotowań do matury, zadania z rozwiązaniami krok po kroku i do samodzielnego rozwiązywania, dostęp do materiałów cyfrowych – dzięki tak opracowanemu vademecum przygotowania do matury z historii pójdą jak z płatka.

 

„NOWA Teraz matura. Historia.” Vademecum z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Zbiór zadań „NOWA Teraz matura. Historia” z cyfrowym wspomaganiem nauki

Pomoce naukowe, które przygotują do zdania matury z historii. Książka zawiera m.in. kompletną bazę ćwiczeń z różnymi typami zadań maturalnych, wskazówki do tworzenia wypracowań wraz ze szczegółową analizą przykładowych wypracowań CKE, dostęp do materiałów cyfrowych oraz arkusze maturalne zgodne z wytycznymi CKE, które będą obowiązywać na maturze z historii w 2024 roku.

 

„NOWA Teraz matura. Historia.” Zbiór zadań maturalnych z cyfrowym wspomaganiem nauki

 

Nie czekaj, tylko już teraz zaopatrz się w niezbędne wsparcie w postaci pomocy naukowych, by czuć się pewniej podczas egzaminu dojrzałości. A jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wesprzeć ucznia szkoły podstawowej, koniecznie przeczytaj artykuł „Pomoce naukowe dla uczniów podstawówki – arkusze egzaminacyjne i repetytoria ósmoklasisty”.