Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Autor
  • więcej
Polecane
Wydawca
  • więcej
Seria

Podręczniki do biologii do 3 klasy liceum i technikum

W asortymencie naszej księgarni internetowej znajdują się książki do biologii do 3 klasy liceum i technikum różnych wydawnictw, w tym Wydawnictwa Pedagogicznego Operon, Wydawnictwa Nowa Era, Oficyny Wydawniczej Medyk, Wydawnictwa Biomedica czy Oficyny Wydawniczej Nowa Matura. Ich autorami są m.in. Łukasz Czarnocki, Maciej Bryś, Dawid Kaczmarek, Jacek Mieszkowicz, Maksymilian Ogiela, Dariusz Witowski czy Tomasz Falkowski.

Podręczniki do biologii do 3 klasy liceum i technikum - zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik do biologi w 3 klasie szkoły średniej omawia budowę chemiczną i procesy życiowe różnych organizmów, w tym człowieka, zwierząt, roślin lądowych, glonów i porostów, grzybów, paprotników, bakterii czy wirusów. W książkach odpowiednich na tym etapie nauczania opisane są także różne witaminy, enzymy, procesy metaboliczne, a także budowa i funkcjonowanie poszczególnych układów organizmu ludzkiego.

W książce do biologii powinny znajdować się sekcje wprowadzające, podsumowania oraz pytania kontrolne. Warto wybrać podręcznik, który w czytelny sposób wyróżnia najważniejsze pojęcia i definicje, np. poprzez wytłuszczenie czy zaznaczenie kolorem. Kluczowe informacje mogą być także przedstawione za pomocą tabel, wykresów, diagramów, rysunków, fotografii czy infografik. Ważne jest, aby podręcznik do biologii do 3 klasy technikum i liceum zawierał ciekawostki dotyczące wykorzystania biologii w różnych obszarach codziennego życia. Oferta obejmuje książki do biologii w 3 klasie technikum i liceum z zakresu podstawowego oraz rozszerzonego.

Ćwiczenia z biologii – 3 klasa technikum i liceum

Do wyboru są również zbiory zadań do biologii w 3 klasie liceum i technikum. Publikacje te pozwalają uczniom sprawdzić swoją wiedzę przed sprawdzianem, a także maturą z biologii na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Niektóre książki zawierają zadania otwarte i zamknięte z prawdziwych arkuszy maturalnych wraz z odpowiedziami. Uczeń może dzięki ich rozwiązywaniu oswoić się z formułą egzaminu i nauczyć się wyjaśniania związków przyczynowo-skutkowych. Niektóre ćwiczenia z biologii do 3 klasy technikum i liceum obejmują zadania dotyczące przeprowadzania doświadczeń biologicznych czy analizy materiałów źródłowych.

Sprawdź naszą ofertę książek do biologii do 3 klasy szkoły średniej. Znajdź wśród nich pozycję, która pozwala skutecznie i przyjemnie opanować materiał.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!