Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria

Podręczniki do chemii do 3 klasy liceum i technikum

W naszym asortymencie znajdują się książki do chemii do 3 klasy liceum i technikum, zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Do wyboru są tytuły wielu wydawnictw, w tym Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro, Wydawnictwa Pedagogicznego Operon, Wydawnictwa Biomedica, Oficyny Wydawniczej Nowa Matura czy Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego WSiP.

Podręczniki do chemii do 3 klasy liceum i technikum ułatwiające naukę

Podręcznik do chemii w 3 klasie technikum i liceum może omawiać różne zagadnienia z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej, m.in. właściwości pierwiastków, cząstki elementarne, chemię kwantową, budowę materii, reakcje w roztworach wodnych, wiązania chemiczne, węglowodory, polimery, cukry, fenole, tłuszcze, estry czy alkohole. Wiele książek zawiera podsumowania i pytania kontrolne po każdym rozdziale. Szybkie wyszukanie oraz zapamiętanie najważniejszych informacji ułatwia ich wytłuszczenie, wyróżnienie kolorem czy umieszczenie w tabeli, na schemacie lub infografice.

Książka do chemii do 3 klasy liceum i technikum w formie podręcznika może prezentować uczniom różne doświadczenia chemiczne na fotografiach – wraz z opisem reakcji, obserwacjami oraz wnioskami. Dzięki temu mają oni okazję, aby lepiej zrozumieć dane zagadnienie teoretyczne poprzez ukazanie praktycznego zastosowania. Niejeden podręcznik do chemii przybliża także uczniom ciekawostki, dotyczące zwłaszcza zastosowania odkryć chemicznych w przemyśle oraz różnych dziedzinach codziennego życia.

Ćwiczenia z chemii – 3 klasa technikum i liceum

Kategoria ta gromadzi również zbiory zadań z chemii do 3 klasy liceum i technikum. W publikacjach znajdują się różne ćwiczenia chemiczne, których rozwiązywanie pozwala przygotować się do sprawdzianu, olimpiady przedmiotowej, a także matury z chemii na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Zadania mogą dotyczyć m.in. bilansowania równań redoks czy reakcji redukcji i utleniania.

Niektóre ćwiczenia z chemii do 3 klasy technikum i liceum zawierają rzeczywiste arkusze maturalne z poprzednich lat. Do wyboru są także zbiory zadań przygotowane przez nauczycieli zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Można zdecydować się na ćwiczenia z  prawidłowymi odpowiedziami oraz przykładowymi rozwiązaniami wraz z omówieniem.

Sprawdź dostępne w naszej księgarni internetowej książki do chemii do 3 klasy szkoły średniej i wyszukaj odpowiedniej pozycji na podstawie tytułu, autora, wydawnictwa czy nazwy serii.

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!