Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Podręczniki do języka polskiego do 3 klasy liceum i technikum

Kategoria ta mieści książki do języka polskiego do 3 klasy liceum i technikum. Do wyboru są tytuły wielu wydawnictw, m.in. Wydawnictwa Pedagogicznego Operon, Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego WSiP, Wydawnictwa Nowa Era czy GWO. Można zdecydować się na pozycję zaliczaną do znanych serii, np. Ciekawi świata, Odkrywamy na nowo, Nowe lustra świata, Oldschool – Stara dobra szkoła, Ponad słowami czy Potęga słowa.

Książki do języka polskiego do 3 klasy liceum i technikum

Podręczniki do języka polskiego w 3 klasie szkoły średniej omawiają utwory i motywy literackie z okresu Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego, okresu wojny oraz okupacji. Najczęściej w książkach tych znajduje się omówienie obowiązkowych lektur, przykładowa interpretacja, streszczenia, opis problematyki i charakterystyka postaci. Podręcznik może także wprowadzać nawiązania danej epoki do sztuki, filozofii i kultury, w tym filmu, muzyki oraz teatru. W książce zwykle znajdują się fotografie przedstawiające reprodukcje znanych dzieł sztuki.

Książka do języka polskiego do 3 klasy technikum i liceum w formie podręcznika powinna również przybliżać uczniom zagadnienia z zakresu gramatyki oraz językoznawstwa. W publikacjach najczęściej znajdują się przykładowe teksty literackie i popularnonaukowe.

Ćwiczenia z języka polskiego 3 klasa technikum i liceum

Nasz asortyment obejmuje także zbiory zadań z języka polskiego do 3 klasy liceum i technikum. Są to ćwiczenia, które pozwalają uczniom doskonalić umiejętność czytania ze zrozumieniem, tworzenia różnych form wypowiedzi, a także analizy i interpretacji utworów literackich oraz dzieł sztuki. Można znaleźć ćwiczenia z języka polskiego z zadaniami typu maturalnego, w tym zawarte w arkuszach egzaminacyjnych na maturze w poprzednich latach. Niektóre publikacje zawierają prawidłowe odpowiedzi oraz kryteria punktacji.

Zapoznaj się z ofertą książek do języka polskiego do 3 klasy szkoły średniej w naszej księgarni internetowej i znajdź publikację, której potrzebujesz

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!