Gra chińczyk

Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu

Gra chińczyk dla dzieci

Chińczyk to gra planszowa, która powstała w 1907 roku w Niemczech i jest inspirowana hinduską grą pachisi. Występuje również pod nazwami „Człowieku, nie irytuj się” lub „Nie irytuj się”. Producentami gry chińczyk na polskim rynku są m.in. Alexander, Trefl, Small Foot, Cayro, Fan, Kindersafe, Abino, Jawa czy Kukuryku.

Klasyczna gra planszowa chińczyk – zasady

Gra planszowa chińczyk w klasycznej wersji jest przeznaczona dla 2-4 graczy. Każdy z nich otrzymuje po 4 pionki w wybranym kolorze – żółtym, niebieskim, zielonym lub czerwonym, a następnie ustawia je na swoim kwadracie na planszy. Uczestnicy gry rzucają po kolei kostką i przesuwają pionek zgodnie z wylosowaną liczbą oczek. W przypadku wyrzucenia „szóstki” gracz może ponownie rzucić kostką. Jeśli pionek danej osoby zatrzyma się na polu, które już zajmuje pionek innego gracza, wtedy skutkuje to jego zbiciem i powrotem do początkowego kwadratu. Zwycięża osoba, która jako pierwsza umieści wszystkie swoje pionki na czterech polach we własnym kolorze.

Chińczyk – gra planszowa w nowej odsłonie

Oprócz klasycznej gry planszowej chińczyk w sprzedaży są także dostępne inne wersje. Producenci oferują np. grę z planszą dla większej liczby graczy, np. pięciu lub sześciu. Można również znaleźć gry z polami specjalnymi – jeśli dana osoba zatrzyma się na którymś z nich, wtedy odczytuje polecenie z karty. Pola mogą być zarówno szczęśliwe, jak i pechowe, dzięki czemu zmieniają przebieg rozgrywki. Gracz może np. stracić kolejkę lub przesunąć pionek o określoną liczbę pól do przodu albo do tyłu.

Planszowa gra chińczyk dla dzieci może być zaprojektowana w motywie popularnych filmów i seriali, np. Psi Patrol, Świnka Peppa, Rodzina Treflików czy Harry Potter. Niektóre gry mają w zestawie inne kolory lub kształty pionków w porównaniu do klasycznej wersji. Mogą one przyjmować np. postać zwierząt, bohaterów filmowych czy piratów. Do wyboru są także gry w wersji podróżnej – z mniejszą planszą.

Sprawdź dostępne w naszym asortymencie gry planszowe chińczyk. Wybierz grę w wersji klasycznej lub specjalnej.

więcej