Scrabble

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrane marki
  • więcej
Wiek gracza
Liczba graczy
Bohater
Dostępność
Ocena
Cena
Wiek
Dla kogo

Scrabble

Scrabble są jedną z najbardziej znanych i cenionych gier planszowych na świecie. Wydawana nieprzerwanie od ponad 80 lat nakładem wydawnictw z całego świata stale poszerza grono swoich zwolenników, zyskując nowych graczy w kolejnych, coraz młodszych pokoleniach.

Proste zasady, możliwe do wytłumaczenia w kilka minut, brak ograniczeń wiekowych oraz pojawiające się kolejne, odświeżone odsłony gry w serii to zdecydowanie największe zalety tego tytułu, dzięki którym właśnie od Scrabbli wiele osób zaczyna swoją przygodę z grami planszowymi.

Jak grać w Scrabble?

W podstawowej, najbardziej klasycznej wersji gry znajdziemy jedną planszę, zestaw 98 płytek z literami alfabetu (oraz cyfrą oznaczającą ilość punktów), dwie płytki puste, cztery podstawki dla graczy oraz jeden woreczek. Na początku gry każdy uczestnik rozgrywki losuje z woreczka 7 płytek z literami i układa je na swojej podstawce. W swoim ruchu, z posiadanych płytek gracz tworzy słowo, które umieszcza w wybranym przez siebie (i pasującym do innych słów na planszy) miejscu. Następnie uzupełnia swoje płytki na podstawce do 7, dolosowując je z woreczka. Rywalizacja w Scrabble skupia się wokół tworzenia słów z liter dających największą liczbę punktów oraz umieszczaniu ich na najlepiej punktujących na planszy polach. Rozgrywka kończy się w momencie zajścia jednej z dwóch sytuacji. Pierwsza - każdy z graczy dwukrotnie pasuje, gdy nie ma już dalszej możliwości układania słów. Druga – w woreczku skończą się płytki. Zwycięzcą zostaje gracz, który uzyskał największą ilość punktów.

Kolejne odsłony gry, takie jak Scrabble Towers oraz Scrabble 360, wprowadzają nowe elementy rozgrywki oraz modyfikacje zasad. Robią to jednak w sposób nie zmieniający głównego celu Scrabbli, jakim jest rywalizacja na słowa.

Kto może grać w scrabble?

Scrabble są przykładem gry towarzyskiej dla każdego. Charakter każdej rozgrywki zależy od graczy skupionych wokół planszy. Dzięki temu z jednej strony Scrabble mogą być dobrym sposobem na spędzenie miłego, niedzielnego popołudnia w gronie rodzinnym, a z drugiej - areną najbardziej zaciętej, intelektualnej potyczki. Co więcej, dla niejednej pary są też synonimem romantycznego wieczoru we dwoje, a więc i bardzo ciekawym pomysłem na prezent na Walentynki.

Scrabble dla dzieci

W naszej ofercie, poza klasyczną odsłoną gry, znajdziesz także Scrabble Junior, czyli wersję przeznaczoną dla najmłodszych, która wprowadza dzieci w świat gier logicznych i słownych, zwiększa ich sprawność językową, poszerza słownictwo oraz pomaga rozwijać pogotowie słowne. Nie zabrakło tu również nowości tematycznej w postaci Scrabble Harry Potter, oferującej dodatkowe elementy rozgrywki, takie jak magiczne karty.

Zapoznaj się z naszą ofertą gier z serii Scrabble, zdecyduj która z nich będzie dla ciebie najlepsza i rozpocznij dającą mnóstwo satysfakcji rywalizację na słowa.

więcej

Dowiedz się więcej o grze Scrabble i innych

Wszystkie artykuły

Scrabble – najczęściej zadawane pytania