Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Cena
Ocena klientów

Cortex – seria gier planszowych

Cortex Wyzwania to seria gier towarzyskich i edukacyjnych, która od momentu wydania w 2016 roku, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem graczy w każdym wieku. Dużą popularność gry potwierdzają liczne nagrody, zdobyte w wielu wielu konkursach. Wśród nich znalazł się m.in. zaszczytny tytuł Zabawki Roku 2017. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest produktom najlepiej ocenianym w takich kategoriach jak: bezpieczeństwo i jakość wykonania, funkcjonalność, innowacyjność pomysłu, wpływ na rozwój dziecka oraz atrakcyjny design.

Wymienione kryteria oceny są jednocześnie dobrym opisem najważniejszych cech gry Cortex Wyzwania, dzięki którym na przestrzeni lat doczekała się ona wydania swoich kontynuacji w postaci tytułów Cortex Wyzwania 2 oraz Cortex Wyzwania 3. Wszystkie trzy części przeznaczone są dla graczy od 8. roku życia, jednak dzięki odsłonie Cortex Wyzwania Dzieci w intelektualne szranki stawać mogą najmłodsi, nawet sześciolatki.

Cortex – na czym to polega?

Rywalizacja w Cortex polega na jak najszybszym rozwiązywaniu testów, łamigłówek i zadań podzielonych na 8 głównych kategorii, takich jak: pamięć, kolor, labirynt, koordynacja, rozumowanie, para, wyzwanie oraz częstotliwość. Symbol każdej z tych kategorii znajduje się na rewersie kart z zadaniami. Poprawne i najszybsze rozwiązanie łamigłówki pozwala graczowi na zebranie karty z rozwiązanym testem. Osoba, która uzbiera dwie karty z tym samym symbolem kategorii, wymienia je na żeton reprezentujący ćwiartkę mózgu. Zwycięzcą zostaje gracz, który najszybciej skompletuje cztery takie żetony, czyli cały mózg.

Cortex Wyzwania – Mądra gra

dra gra to podtytuł każdej części z tej serii gier. Rozwojowe korzyści płynące z rozgrywki potwierdzają, że ma on pełne uzasadnienie. Cortex Wyzwania ćwiczy refleks, spostrzegawczość, koordynację psychoruchową, rozwija myślenie syntetyczne, analityczne oraz zdolności matematyczne, a także uczy rozwiązywania problemów i intelektualnego współzawodnictwa. Co istotne, wszystkie te cele, realizowane są podczas atrakcyjnej, angażującej i pełnej śmiechu zabawy.

Gra nie tylko dla najmłodszych

Cortex z powodzeniem sprawdza się także w gronie dorosłych jako integrująca gra towarzyska. W takim przypadku zasady gry pozostają niezmienione, jednak większy akcent położony jest na rywalizację, szybkość rozwiązywania łamigłówek i wyścig w rezerwowaniu kart z zagadkami, co stanowi dobrą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie części z serii Cortex Wyzwania. Wybierz tytuł, który najlepiej sprawdzi się w gronie twoich współgraczy i zaproś ich do intelektualnej potyczki w najlepszym wydaniu.

więcej

Cortex – najczęściej zadawane pytania