Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Cena
Ocena klientów

Gra planszowa Everdell

Everdell to gra planszowa w Polsce wydana nakładem wydawnictwa Rebel. Jej premiera miała miejsce w 2020 roku i od razu gra odniosła międzynarodowy sukces. Dziś Everdell jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów, po który chętnie sięgają zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z grami planszowymi.

Gra planszowa Everdell

Grę Everdell wyróżnia doskonała jakość wykonania elementów, piękne grafiki na kartach oraz przyciągający motyw przewodni, czyli leśne zwierzęta. Całość tworzy bardzo spójną i estetyczną całość, którą w 2020 roku potwierdziło otrzymanie tytułu Najładniejszej Gry Roku. Jednak gra planszowa Everdell to nie tylko słodkie zwierzaki i pociągający wygląd. Zwycięstwo w niej wymaga przemyślanej strategii, odpowiednich decyzji podejmowanych we właściwym czasie i nierzadko skorzystania z negatywnej interakcji między graczami.

Everdell opiera się na mechanice wysyłania pracowników, za których pośrednictwem gracze uzyskują surowce niezbędne do pozyskiwania kart budowli oraz stworzeń. Karty te są z kolei niezbędne do zbudowania swojego najlepiej punktującego miasta oraz pozyskiwania wydarzeń, które na koniec gry również dadzą graczowi punkty. Zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów.

Everdell – dodatki do gry

Niewątpliwy sukces gry Everdell pociągnął za sobą pojawianie się licznych dodatków do niej, których zadaniem jest zmiana rozgrywki znanej z gry podstawowej. Obecnie dostępne są trzy duże dodatki do gry takie jak: Everdell Święto Lata, Everdell Perłowy Potok, Everdell Zimowy Szczyt. Wszystkie znacząco urozmaicają grę, wprowadzają nowe elementy, rozbudowują planszę oraz urozmaicają obwiązujące zasady. Święto Lata wprowadza także możliwość rywalizacji dla piątego i szóstego gracza, co czyni tytuł bardzo dobrą propozycją na rywalizację w większym gronie graczy.

Mini dodatki do Everdell

Poza dużymi dodatkami gra Everdell doczekała się także mini dodatków takich jak: Więcej! Więcej!, Legendy oraz Krostawiec. Wszystkie trzy wprowadzają do rozgrywki nowe karty, dzięki którym można powiększyć talię podstawową. W dodatku Krostawiec gracze odnaleźć mogą także elementy oraz zasady urozmaicające zmagania solo.

Sprawdź naszą ofertę gier planszowych, wybierz z niej Everdell i rozpocznij wciągająca rywalizację w dolinie leśnych zwierząt.

więcej

Gra planszowa Everdell – najczęściej zadawane pytania