Terraformacja Marsa

Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
  • więcej
Cena
Wyczyść filtry

Seria: terraformacja marsa usuń

Terraformacja Marsa

Terraformacja Marsa to gra planszowa, która zadebiutowała w 2016 roku i niemal natychmiast odniosła międzynarodowy sukces. Za jej polskie wydanie odpowiada wydawnictwo Rebel, które rodzimy rynek stale zaopatruje nie tylko w kolejne dodruki szybko wyczerpujących się nakładów, ale także liczne dodatki, które urozmaicają i odświeżają zasady rozgrywki. Obecnie po kilku latach od premiery gra Terraformacja Marsa jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tytułów wśród eurogier, po który chętnie sięgają nie tylko nowicjusze, ale także osoby specjalizujące się w grach ekonomicznych.

O co chodzi w grze Terraformacja Marsa?

W związku z przeludnieniem, rząd Ziemi podjął decyzję o rozpoczęciu terraformacji Marsa, czyli działań zmierzających do uczynienia tej planety możliwą do zamieszkania przez ludzi. Realizacja tego celu będzie wymagała zmiany trzech wskaźników globalnych — temperatury, poziomu tlenu oraz ilości obecnych na Marsie oceanów. W Terraformacji Marsa każdy z graczy wciela się w przywódcę korporacji, który poprzez podejmowane decyzje, zagrywanie kart projektów oraz właściwe zarządzanie surowcami, będzie podnosił poziom terraformacji i tym samym zdobywał punkty zwycięstwa. Poza zagrywaniem kart projektów, na graczy czekają także Tytuły, Nagrody, projekty specjalne, wznoszenie miast oraz lasów, które na koniec rozgrywki również przyniosą punkty zwycięstwa.

Terraformacja marsa i dodatki do gry

Terraformacja Marsa przez lata swojej obecności na rynku gier planszowych doczekała się licznych dodatków, zarówno tych oficjalnych, jak i fanowskich. Do najbardziej znanych z pewnością zaliczyć można Terraformacja Marsa Venus, Terraformacja Marsa Kolonie oraz dodatek Niepokoje. Każdy z nich wprowadza nowe karty projektów, korporacji oraz znaczące zmiany w zasadach rozgrywki, takie jak wydarzenia globalne, możliwość budowy nowych terenów lub terraformacji kolejnej planety. Osoby, którym zależy na skróceniu rozgrywki, skorzystać mogą z dodatku Terraformacja Marsa Preludium, który zmienia warunki początkowe każdej korporacji i umożliwia jej bardziej efektywny start. Terraformacja Marsa Big Box to z kolei dodatek dla największych fanów tytułu. Poza miejscem na grę podstawową oraz wszystkie oficjalne rozszerzenia, big box zawiera także  efektowne, plastikowe płytki terenów wykonane w technice 3D.

Sprawdź naszą ofertę gier i dodatków z serii Teraformacja Marsa i wybierz te, z którymi zechcesz rozpocząć wyścig o tytuł najlepszego terraformatora.

więcej

Wydawnictwo Rebel – najczęściej zadawane pytania