Story Cubes

Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Bohater
Cena
Ocena klientów

Story Cubes

Story Cubes to gra w kości, którą stworzył irlandzki trener kreatywności Rory O’Connor. Po raz pierwszy została wydana w 2005 roku i w kolejnych latach zdobyła wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Parent’s Choice Award 2011, Educational Toy of The Year 2012, Zabawka Roku 2017 czy nagroda główna w konkursie „Świat przyjazny dziecku 2017”.

Na czym polega gra Story Cubes?

Story Cubes to gra towarzyska, która polega na rzucaniu przez gracza w swojej kolejce wszystkimi dziewięcioma kośćmi. Na każdej z nich znajdują się symbole. Po zapoznaniu się z nimi należy w oparciu o nie opowiedzieć historię, rozpoczynając od słów „Pewnego razu…” lub „Dawno, dawno temu...”. Następnie kośćmi rzuca kolejny z uczestników gry, którego zadaniem jest kontynuowanie usłyszanej wcześniej historii lub opowiedzenie własnej.

W grze Story Cubes nie istnieją żadne sztywne reguły. W rozgrywce może uczestniczyć dowolna liczba graczy. Mają oni także pełną elastyczność pod względem interpretowania symboli nadrukowanych na kościach. Mogą jednocześnie sami zdecydować, od którego symbolu rozpocząć opowieść.

Gra Story Cubes wymaga od graczy wykazania się pomysłowością, kreatywnością i wyobraźnią. Podczas zabawy mogą oni również trenować umiejętność wypowiadania się.

Podstawowa wersja gry Story Cubes oraz dodatki

Gra Story Cubes w podstawowej wersji zawiera 9 kości z obrazkami nawiązującymi tematycznie do różnych sytuacji dnia codziennego, np. samolot, klucz czy zamek. Można również wybierać spośród wielu edycji specjalnych oraz dodatków do gry  Story Cubes – należą do nich m.in.:„Opowieści o czarodziejach”, „Supermoce”, „Bohaterowie”, „Scooby Doo”, „Akcje”, „Sekrety”, „Fantazje”, „Potwory”, „Salon Gier”, „Galaktyka”, „Średniowiecze”, „Kataklizmy”, „Tajemnice”, „Batman” czy „Podróże”. Każda z tych wersji wprowadza nowe symbole do gry.

Zapoznaj się szczegółowo z naszym asortymentem gier z serii Story Cubes i zachęć swoich bliskich do wspólnej zabawy w opowiadanie fascynujących historii

więcej

Story Cubes – najczęściej zadawane pytania