7 Cudów Świata

Filtruj
Kategorie
Wiek
Płeć
Seria
Cena

Gra planszowa 7 Cudów Świata

7 Cudów Świata to gra karciana po raz pierwszy wydana w 2010 roku. Jej autorem jest Antoine Bauza, czyli projektant takich tytułów jak Takenoko, Tokaido, Ghost Stories, Draftozaur oraz wielu innych. Od swojej premiery 7 Cudów Świata cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem graczy na całym świecie i nadal uważana jest za pozycję obowiązkową w kolekcji gier planszowych każdego gracza. Za polskie wydanie tytułu odpowiada wydawnictwo Rebel, które 2020 roku  wypuściło na rynek kolejną edycję tytułu w zupełnie nowej, odświeżonej szacie graficznej.

7 Cudów Świata to gra o budowaniu cywilizacji. W trakcie rozgrywki gracze będą wybierać oraz zagrywać karty, dzięki którym będą dążyć do dominacji naukowej, militarnej lub doprowadzić do zwycięstwa cywilnego. Zagrywane karty pozwolą także na budowę, zwykle mocno punktujących na koniec gry, cudów. Sposób doboru kart oraz wiele dróg do zwycięstwa sprawiają, że każda rozgrywka jest inna i mało przewidywalna. Niezmiennie jednak gra 7 Cudów Świata wymaga przemyślanych decyzji, strategii, przewidywania poczynań przeciwników i reagowania na nie z wyprzedzeniem.

Dodatki do gry 7 Cudów Świata

Sukces gry podstawowej pociągnął za sobą wydanie rozszerzeń do niej, zamkniętych w trzech dodatkach. 7 Cudów Świata: Liderzy, Miasta oraz Armada wprowadzają nowe elementy gry takie jak karty stoczni, wysp lub przywódców cywilizacji oraz modyfikują dotychczasowe zasady rozgrywki. Dzięki nim rywalizacja w wyścigu o najlepszą cywilizację zyskuje zupełnie nowe ramy oraz zmusza graczy do podejmowania innych decyzji i wypracowania zupełnie nowych strategii.

7 Cudów Świata Pojedynek

Pojedynek to dwuosobowa wersja gry 7 cudów świata, która na całym świecie odniosła bardzo duży sukces i uznawana jest za jedną z najlepszych gier dla dwóch graczy. 7 Cudów Świata Pojedynek oferuje równie emocjonującą walkę o rozwój najlepszej cywilizacji osadzoną w zasadach dostosowanych do dwóch osób. Pojedynek jest w pełni grą samodzielną, która także doczekała się rozwijających zabawę dodatków, takich jak 7 Cudów Świata Pojedynek Panteon oraz 7 Cudów Świata Pojedynek Agora.

7 Cudów Świata Architekci

Jest to najnowszy samodzielny tytuł w rodzinie gier 7 Cudów Świata. Celem gry jest jak najszybsze wybudowanie najlepiej punktującego cudu. Architekci to dynamiczna gra rodzinna. Wyróżnia ją prostota rozgrywki oraz intuicyjne zasady, dzięki którym tytuł ten uznawany jest za doskonałe wprowadzenie w świat gier planszowych oraz przygotowanie do bardziej wymagających rozgrywek w inne tytuły z serii 7 Cudów Świata.

Sprawdź naszą ofertę gier podstawowych oraz dodatków z serii 7 Cudów Świata i wybierz te, z którymi rozpoczniesz wciągającą rywalizację o zbudowanie najpotężniejszej cywilizacji świata.

więcej