Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Nowości
Język
Autor
  • więcej
Oprawa
Wydawca
  • więcej
Kraj Wydania

Komiksy dla młodzieży

Komiksy dla młodzieży

Początki komiksów sięgają historii o superbohaterach, które powstawały w Stanach Zjednoczonych pod koniec lat 30. XX wieku. I choć z początku ze względu na swoją rysunkową formę, uważane były za infantylne i skierowane głównie do dzieci, to przyciągnęły uwagę czytelników w różnym wieku.

Od tego czasu niewiele się zmieniło – w dalszym ciągu jednymi z najbardziej poczytnych są historie o superbohaterach. Równie popularne są także komiksy z wątkami kryminalnymi, grozy bądź fantasy.

Ze względu na swoją różnorodność tematyczną opowieści graficzne dzielą się na komiksy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki temu każda grupa wiekowa może odnaleźć historie dostosowane do swoich zainteresowań.

Komiksy dla nastolatków

Wielu czytelników swoją przygodę z komiksami rozpoczęło od takich kultowych tytułów jak Kaczor Donald, czy Asteriks i Obeliks. Z wiekiem jednak gust oraz obszar zainteresowań ulega zmianie. Nie oznacza to jednak, że młodzi miłośnicy komiksów muszą rezygnować z czytania swojej ulubionej formy, czy śledzenia przygód ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Zaletą komiksów bowiem jest również uniwersalność – historie mieszkańców Kaczogrodu, czy Galów czytane są przez odbiorców różnym wieku.

Młodzi czytelnicy chcący poszerzyć obszar swoich komiksowych zainteresowań oraz poznać nowe postacie i historie, znajdą w naszym asortymencie komiksy dla młodzieży najbardziej znanych i cenionych rysowników oraz scenarzystów z całego świata, np. serię Thorgal.

Polskie komiksy dla młodzieży

Oprócz popularnych komiksów zagranicznych młodzi czytelnicy mogą sięgnąć także po tytuły polskich twórców, np. po serię „Kapitan Żbik”, czy „Tytus, Romek i A’Tomek”, która skierowana jest nie tylko do najmłodszych odbiorców.

Komiksy dla młodzieży o superbohaterach

Komiksy zdominowały historie o superbohaterach. Prym wiedzie szczególnie wydawnictwo Marvel, które wydaje komiksy o Iron Manie, Kapitanie Ameryce, Thorze oraz innych członkach Avengers. W naszej ofercie znajdziesz także komiksy o przygodach innych popularnych postaci Marvela, np. Strażników Galaktyki, X-Menów, Deadpoola, czy Spider-Mana.

W naszym asortymencie znajdziesz także komiksy równie popularnego wydawnictwa komiksów o superbohaterach, czyli DC Comics, który stworzył m.in. Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Supermana, czy Młodych Tytanów.

Japońskie komiksy dla młodzieży – manga

Dużą popularnością cieszy się także manga, czyli japońskie komiksy dla nastolatków oraz dorosłych. Różnią się od europejskich i amerykańskich powieści graficznych m.in. innym stylem – głównie drukowane są w czerni i bieli, mają nieregularne kadry oraz charakterystyczny wygląd postaci. Ponadto mangę czyta się w inny sposób niż pozostałe komisy, zaczyna się bowiem od prawej strony.

W naszej ofercie młodzi miłośnicy mangi znajdą wiele ciekawych tytułów, np. serię Wojownicy.

Komiksy paragrafowe dla młodzieży

Wśród naszych propozycji komiksów dla młodzieży, młodzi czytelnicy znajdą również komiksy paragrafowe, czyli połączenie powieści graficznej z grą. Czytając komiksy tego typu, odbiorca jest nie tylko biernym czytelnikiem, ale aktywnie uczestniczy w historii. Otrzymuje nielinearną opowieść – fabuła rozgrywa się bowiem na kanwie podejmowanych przez odbiorcę decyzji. Dzięki temu komiksy paragrafowe mogą być czytane wielokrotnie, ponieważ za każdym razem czytelnik może poznać inny rozwój akcji oraz otrzymać inne zakończenie. W naszej ofercie komiksów paragrafowych dla młodzieży znajdziesz m.in. takie tytuły jak: „Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler”, „Wielki turniej”, czy „Porwanie”. 

Sprawdź naszą ofertę komiksów dla nastolatków i wybieraj spośród setek ciekawych kultowych i nowych tytułów. Śledź na bieżąco przygody swoich ulubionych postaci bądź wybierz komiks na prezent dla kogoś bliskiego.

więcej