Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępne środki
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Autor
  • więcej
Wydawca
  • więcej
Seria
  • więcej

Książki i podręczniki do historii. Klasa 2 liceum i technikum

Podręczniki do historii 2 klasy liceum i technikum w naszym sklepie to książki zgodne z aktualną podstawą programową. Polecamy podręczniki i karty pracy do historii popularnych wydawnictw, takich jak Nowa Era, Operon, GWO lub Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP.

Podręczniki do historii – klasa 2 liceum i technikum

Książki do historii są podstawowym źródłem wiedzy z tego przedmiotu dla uczniów szkół średnich. „Historia” oraz „Historia i teraźniejszość” to propozycje WSiP. „Zrozumieć przeszłość” to książka do historii dla klasy 2 w zakresie rozszerzonym, a „Poznać przeszłość” – to podręcznik do historii w zakresie podstawowym od wydawnictwa Nowa Era. Zawarte w nich treści są zgodne z najnowszą podstawą programową z 2022 roku. Wiele szkół korzysta z podręcznika „Historia. Podręcznik. Klasa 2” wydawnictwa Operon lub z książki „Historia. Ślady czasu. Podręcznik. Część 2. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony” z Gdańskiego Wydawnictwa oświatowego.

Książki do historii – maturalne karty pracy

Karty pracy ucznia, podobnie jak maturalne karty pracy z historii dla klasy 2 liceum i technikum pozwalają przygotować się do sprawdzianów, egzaminów i matury z historii w zakresie rozszerzonym lub podstawowym. Mogą być wykorzystane do samodzielnej nauki lub jako zeszyty ćwiczeń na lekcjach w szkole.

Jakie podręczniki do historii dla klas drugich obowiązują w mojej szkole?

Przed zakupem podręcznika do historii należy się upewnić, jaki tytuł obowiązuje w danym liceum lub technikum. Wybór ten zależy od decyzji nauczycieli i dyrekcji. Choć wszystkie zatwierdzone książki do historii dla drugich klas szkół ponadpodstawowych spełniają wymogi ministerialnej podstawy programowej, to w każdym tematy są ujęte nieco inaczej.

Nie czekaj na wrzesień, zamów podręcznik do historii już teraz, aby spokojnie i bez pośpiechu przygotować się na powrót do szkoły! W naszym sklepie zamówisz wszystkie podręczniki, zeszyty i artykuły szkolne z dostawą prosto do domu. 

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!