Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Autor
  • więcej
Polecane
Wydawca
Seria

Podręczniki do geografii do 2 klasy liceum i technikum

Na tej stronie znajdują się książki do geografii do 2 klasy liceum i technikum. Są to podręczniki i zbiory zadań różnych wydawnictw, w tym Wydawnictwa Nowa Era, Wydawnictwa Pedagogicznego Operon, Wydawnictwa Szkolnego PWN oraz Wydawnictwa Szkolnego i Pedagogicznego WSiP. Niektóre pozycje zaliczają się do popularnych serii, m.in. Oblicza Geografii, Człowiek gospodarzem ziemi czy Geografia dla maturzysty.

Podręczniki do geografii do 2 klasy liceum i technikum - zakres podstawowy i rozszerzony

Z naszego asortymentu można wybrać podręcznik do geografii do 2 klasy technikum i liceum obejmujący zakres podstawowy lub rozszerzony. Publikacje te są zgodne z aktualnie obowiązującą podstawą programową. Przybliżają uczniom najważniejsze zagadnienia z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej. Mogą oni poznać m.in. aktualne problemy współczesnego świata, różne zjawiska geograficzne, demograficzne i gospodarcze, walory turystyczne poszczególnych krajów czy metody ochrony oraz kształtowania środowiska naturalnego.

Książki do geografii w 2 klasie liceum i technikum najczęściej zawierają sekcje podsumowujące po każdym rozdziale. Uczeń ma możliwość samodzielnego sprawdzenia swojej wiedzy, odpowiadając na pytania kontrolne i rozwiązując zadania. W przyswajaniu oraz utrwalaniu informacji pomagają dołączone ilustracje, fotografie, infografiki, wykresy, diagramy czy tabele. Można także znaleźć książki z najważniejszymi danymi statystycznymi, materiałami kartograficznymi oraz ciekawostkami geograficznymi.

Ćwiczenia z geografii – 2 klasa technikum i liceum

Kategoria ta obejmuje także zbiory zadań do geografii w 2 klasie liceum i technikum. Uczeń może dzięki ich rozwiązywaniu na bieżąco weryfikować swoją wiedzę, a także przygotowywać się do sprawdzianów i matury z geografii. Niektóre publikacje zawierają zadania typu maturalnego, co pozwala oswoić się z formą egzaminu. Ćwiczenia z geografii do 2 klasy technikum i liceum umożliwiają kształtowanie m.in. umiejętności analizy danych statystycznych, pracy z mapą czy wyjaśniania różnych procesów geograficznych.

Sprawdź dostępne w naszej księgarni internetowej książki do geografii do 2 klasy szkoły średniej i znajdź publikację, której potrzebujesz

więcej

Przygotuj się na nowy rok szkolny!

Przeczytaj więcej!