Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Liczba poziomów pojemników
Pojemność
  • więcej
Zabezpieczenia
  • więcej
Moc urządzenia
  • więcej

Parowary

Parowar to urządzenie służące do gotowania oraz podgrzewania parą wodną warzyw, ryb oraz innych mięs. Produkty przygotowywane w ten sposób stanowią często podstawę jadłospisu na redukcję kalorii, są bowiem bardzo syte, smaczne, a przy tym niskokaloryczne.

Zalety te wynikają z beztłuszczowego szykowania posiłków, a także faktu, że cały smak i aromat krąży we wnętrzu urządzenia. W przypadku tradycyjnego gotowania ich część zatrzymuje woda, podobnie jak wartości odżywcze tych produktów.

Najlepsze parowary – funkcjonalność może iść w parze z dobrą ceną

Parowar do gotowania na parze pozwala na równoczesne podgrzewanie wszystkich składników pełnowartościowego posiłku. Na urządzenie składa się kilka poziomów przeznaczonych do gotowania innych produktów, tak, by szybko gotujące się warzywa zostały przygotowane równocześnie z tymi, które wymagają dłuższego gotowania. Najlepsze parowary mają również opcję pieczenia na parze, w tym samym czasie można więc doprowadzić do miękkości brokuły i bataty, pierś z kurczaka oraz babeczki na deser.

W naszej ofercie dostępne są wielofunkcyjne modele w różnych wersjach rozmiarowych. Mały parowar bez kłopotu zmieści się w kuchennej szafce, a dzięki wielopoziomowości nie straci na swojej uniwersalności. Z kolei większy sprzęt pomieści wewnątrz jeszcze więcej produktów. Szeroki wybór znanych marek, takich jak Tefal, Russell Hobbs oraz Konighoffer umożliwia znalezienie wymarzonego urządzenia na każdą kieszeń.

Parowary z funkcją blendera

Parowar i blender to sprzęt 2 w 1, który łączy funkcjonalność obu tych urządzeń. Składa się najczęściej z jednej misy na produkty, w której można je najpierw ugotować, a następnie rozdrobnić, np. na warzywną zupę krem. Wielkością przypominają standardowe blendery kielichowe, mieszczą się więc w kuchennych szafkach. Najlepsze parowary tego rodzaju umożliwiają także rozmrażanie produktów i podgrzewanie wcześniej ugotowanych dań, stając się urządzeniami 4 w 1.

Proponujemy także profesjonalne parowary wyposażone w specjalne misy do gotowania ryżu czy foremki na muffinki, z którymi dania przygotowywane są jeszcze szybciej.

Sprawdź także naszą ofertę beztłuszczowych frytkownic, z którymi nawet słynny fast food upieczesz w wersji fit.

więcej

Parowary - najczęściej zadawane pytania