Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Funkcje
  • więcej

Garnki elektryczne

Garnki mogą być wykonane z różnych materiałów i przeznaczone do użytku na kuchenkach różnego typu. Są jednak również inne rodzaje garnków niż te tradycyjne – to garnki elektryczne, które można potraktować jako ciekawą alternatywę dla zwykłych naczyń do gotowania. Sprawdź naszą ofertę garnków ciśnieniowych i elektrycznych.

Do czego służą garnki elektryczne?

Garnki elektryczne umożliwiają gotowanie bez konieczności posiadania kuchenki lub piekarnika. Wystarczy podłączyć je do źródła prądu. Wśród różnych typów garnków elektrycznych wymienić można m.in. ryżowar – urządzenie do przygotowywania ryżu, makaronów i kasz. Inne sprzęty tego typu to m.in. naleśnikarka, wolnowar i szybkowar, nagrzewające się do bardzo wysokiej temperatury piece do pizzy, kombiwary, beztłuszczowe frytownice, prodiże i pozwalające na przygotowanie domowych wędlin szynkowary.

Szybkowar przyspieszy Twoje gotowanie

Szybkowar, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na szybsze przygotowanie różnych potraw. Jest ciekawą alternatywą dla standardowego sposobu gotowania na kuchence elektrycznej lub gazowej. Szybkowar ma szczelną pokrywkę i z reguły wykonany jest z trwałej i solidnej stali nierdzewnej. Tempo gotowania w nim jest przyspieszone, ponieważ wykorzystywany jest obieg pary wodnej i wysokie ciśnienie. Dzięki temu urządzeniu oszczędzisz czas na przygotowanie dań w swojej kuchni. Garnki ciśnieniowe, do których zaliczany jest szybkowar, pozwalają na zatrzymanie w produktach spożywczych cennych składników odżywczych – witamin i mikroelementów. Gotujesz, zużywając mniej wody i energii konwencjonalnej.

Wolnowar dla spowolnienia obróbki termicznej potraw

Obróbka termiczna w wolnowarze odbywa się w niewysokiej temperaturze i nie powoduje utraty witamin czy cennych składników odżywczych. W urządzeniu tym przygotujesz m.in. zupy, zapiekanki, bigos czy przetwory owocowe. Wolnowary podgrzewają naczynie, aby utrzymywać wybraną temperaturę grzania przez cały proces gotowania. Takie garnki elektryczne najczęściej mają tryb podtrzymywania tej temperatury, dzięki czemu nie ma konieczności stałego nadzorowania procesu gotowania i pilnowania, czy danie się nie przypali.

Ułatwienie w gotowaniu różnych potraw

Miłośnicy włoskiej pizzy na cienkim cieście wypiekanej w wysokiej temperaturze mogą zainwestować w przenośny piec, który jest gotowy do pracy już kilka minut od momentu podłączenia go do prądu. Szybko się nagrzewa do bardzo wysokich temperatur, dzięki czemu pizza wypiekana jest w nim w kilka minut jak w prawdziwej włoskiej pizzerii. Ciekawostką jest też naleśnikarka, dzięki której można przygotowywać idealne naleśniki bez użycia patelni i kuchenki.

Garnki elektryczne przydają się i w domu, i podczas wyjazdów turystycznych – wszędzie tam, gdzie można je podłączyć do źródła prądu, a nie mamy dostępu do tradycyjnej kuchenki. W naszej ofercie znajdziesz takie urządzenia, które sprawdzą się w różnych sytuacjach.  

więcej