Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka HP

Firma HP, a właściwie Hewlett-Packard Company, to amerykańskie przedsiębiorstwo informatyczne założone w 1939 roku, na długo przed firmami Apple (1976 r.) czy Microsoft (1975 r.). HP jest producentem m.in. laptopów, sprzętu biurowego, podzespołów komputerowych czy serwerów

HP - początki korporacyjnego giganta

HP zostało założone w 1939 roku dosłownie w garażu (co w późniejszym czasie stało się podstawą dla legendy „firm, które zaczynały w garażu”) przez absolwentów Stanford University: Billa Hewletta i Dave’a Packarda. Ich pierwszym produktem był oscylator dźwiękowy, model 200A. Dzięki użyciu rezystora żarówki, mogli sprzedać swój wynalazek za ćwierć ceny innych (mniej stabilnych) produktów z rywalizujących firm na rynku. Przez wiele lat firma HP zajmowała się produkcją sprzętów elektronicznych dla producentów elektroniki i ośrodków badawczo-rozwojowych, zdobywając liczne osiągnięcia w tej dziedzinie i opracowując własne nowatorskie rozwiązania. W 1968 roku HP wprowadziło do sprzedaży pierwszy komputer osobisty, nazywając go kalkulatorem biurowym. To ze względu na znaczące różnice w wyglądzie względem IBM, tj. wąski ekran wbudowany w urządzenie z drobną zintegrowaną klawiaturą, zamiast monitora i klawiatury umożliwiającej wygodne pisanie obiema rękami. Komputery amerykańskiego producenta zdobyły uznanie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, która z biegiem czasu będzie znacząco rozwijać się.

Znane osobistości w historii HP

W historii firmy HP warto wspomnieć o dwóch ważnych postaciach. Jest nim jeden z pierwszych klientów firmy – Walt Disney, który kupił kilka sztuk oscylatora dźwiękowego, model 200B, do testów dźwięku stereofonicznego. Drugą osobą związaną ze spółką HP jest Steve Wozniak - założyciel firmy Apple, który pracował w HP w latach 1973-1976. Chciał także, aby HP wydało Apple I, jednak spotkał się z odmową firmy.

Laptopy, monitory, stacje robocze, drukarki i wiele innych produktów od HP

Marka HP zdominowała rynek swoimi licznymi produktami z branży IT i artykułów biurowych. Obecnie HP to jeden z największych producentów wysokiej klasy systemów i urządzeń komputerowych. W swojej ofercie ma różne rodzaje komputerów i laptopów HP, od gamingowych po stacje robocze i biurowe, urządzenia drukujące i wielofunkcyjne czy wyposażenia i akcesoria do drukarek. Wśród produktów przenośnych od HP wyróżniają się serie Envy, Probook i Spectre oraz notebooki HP Elitebook.

Dla ułatwienia korzystania ze swoich produktów wprowadzono także aplikację HP Smart pozwalającą na zdalne drukowanie, skanowanie i udostępnianie plików w urządzeniach HP. Spółka stale opracowuje nowe technologie i wprowadza modyfikacje dla większej intuicyjności swoich urządzeń, aby zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Dla przykładu są to czytniki linii papilarnych, czytniki smart card czy moduły TPM.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór produktów HP, zarówno do biura jak i do domu. Dostępne są wytrzymałe komputery stacjonarne, wygodne laptopy biznesowe HP, nośniki danych, dodatkowe pamięci RAM, serwery HP czy wydajne baterie. Sprawdź co przygotowaliśmy w naszym sklepie, przejrzyj produkty i poszczególne modele, aż wybierzesz coś dla siebie!

więcej