Filtruj
Kategorie
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka Sony

Sony to japoński producent sprzętu elektronicznego z siedzibą w Tokio. W ofercie firmy znajdują się m.in. aparaty fotograficzne, głośniki, słuchawki, zestawy audio, kina domowe, monitory, telewizory, odtwarzacze mp3, smartfony, kamery, radioodtwarzacze, pamięci masowe i akcesoria GSM. Logo marki to słowo Sony napisane czarną czcionką i widoczne na białym tle.

Historia marki Sony

Firma Sony powstała w 1946 roku, a jej założycielami są Akio Morita i Masuru Ibuka. Początkowo działała jako instytut badawczy, następnie świadczyła usługi serwisowe oraz zajmowała się produkcją m.in. woltomierzy, megafonów, elektrycznych garnków i sprzętu elektronicznego. W latach 50. na rynku pojawiło się radio tranzystorowe i magnetofon taśmowy Sony. Przełomowym momentem w rozwoju firmy było skonstruowanie pod koniec lat 70. walkmana – przenośnego odtwarzacza kaset magnetofonowych. W 1982 roku japońskie przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek pierwszy odtwarzacz płyt kompaktowych, w 1994 roku konsolę do gier PlayStation, a w 2007 roku pierwszy telewizor OLED.

Słuchawki Sony

W ofercie firmy Sony można znaleźć słuchawki przewodowe i bezprzewodowe różnego typu, w tym nauszne, douszne i dokanałowe. Produkty Sony wyróżniają się mocnym brzmieniem, wysoką redukcją szumu, asystentem głosowym, szybkim ładowaniem czy odbieraniem połączeń głosowych. Ponadto słuchawki mogą wznawiać odtwarzanie muzyki bez konieczności zdejmowania. Wiele modeli zostało wyposażonych we wbudowany mikrofon.

Głośniki Sony

Produkowane przez firmę Sony głośniki cechują się trwałą konstrukcją, odporną na uszkodzenia mechaniczne i wodoszczelną – wiele modeli uzyskało stopień ochrony IP67, co pozwala bez obaw słuchać muzyki nad wodą czy podczas opadów deszczu. Głośniki Sony mają wbudowany mikrofon lub wejście umożliwiające jego podłączenie. Pojemna bateria pozwala nieprzerwanie odtwarzać muzykę nawet przez kilkanaście godzin.

Aparaty Sony

Oferowane przez Sony aparaty cyfrowe to wysokiej klasy urządzenia, które pozwalają tworzyć zdjęcia i filmy w bardzo wysokiej rozdzielczości. Sprzęt tej marki jest przystosowany do wykonywania różnego rodzaju fotografii, w tym ujęć panoramicznych, portretowych czy selfie. Aparaty Sony obsługują m.in. funkcję automatycznego rozmycia tła, regulacji ostrości i ekspozycji, dynamicznego korygowania drgań, wyciszania głosów z otoczenia czy wykonywania szybkich zdjęć seryjnych.

Zapoznaj się z naszym asortymentem sprzętu elektronicznego marki Sony i znajdź urządzenie, którego potrzebujesz!

więcej