Pomimo tego, że naczynie termiczne zostało wynalezione ponad 100 lat temu, to jeszcze nie tak dawno hasło „termos” kojarzone było wyłącznie z butelką o podwójnych ściankach, której wsad wykonany był z wrażliwego na uderzenia szkła, a wygląd pozostawiał wiele do życzenia.

Jedzenie zabierane na wynos pakowane było do pozbawionych jakiegokolwiek systemu uszczelnienia czy termoizolacji albuminowych trojaków. Aby nieco wydłużyć czas stygnięcia posiłków oraz zapobiec ich ewentualnemu rozlaniu, część osób zawijała pojemniki w foliowe torby, które ostatecznie otulano ręcznikami czy kocykami. Brzmi zabawnie? Na szczęście tak było kiedyś…

W dobie galopującego postępu technologicznego oraz rosnącej świadomości konsumentów, że jednak warto korzystać z rozwiązań, które znacząco podnoszą komfort życia, spora część osób odkryła zalety nowoczesnych naczyń i kubków termicznych. Korzystanie z tego typu rozwiązań jest nie tylko zdrowsze i bardziej ekonomiczne, gdyż przygotowując własny posiłek czy napój można go przyrządzić wedle własnego pomysłu, uwalniając się od konieczności stołowania na mieście, ale również pozwala zaoszczędzić czas. Mając kawę lub obiad ze sobą, można je spożyć w każdej dogodnej chwili. Ponadto, nowoczesne naczynia termiczne są nie tylko szczelne i dają gwarancję wielogodzinnego trzymania stałej temperatury, ale co równie istotne, są po prostu ładne.

 

Lookbook

 

Kambukka – marka, która podbija świat

Zainteresowanie kubkami oraz naczyniami termicznymi wciąż rośnie. Jest to trend, który, pomimo że osiągnął już bardzo wysoki poziom, wydaje się cały czas zyskiwać na popularności. Mając to na uwadze i przyglądając się wyborom naszych klientów, postanowiliśmy przygotować listę 10 najpopularniejszych kubków termicznych, które i w naszej opinii są godne polecenia.

Nie da się ukryć, że większość kubków w rankingu to produkty belgijskiej marki Kambukka, która przebojem wdarła się na rynek naczyń termicznych. Na ich sukces składa się wiele czynników, z których najważniejszym była otwartość na opinie użytkowników. Wsłuchując się w potrzeby konsumentów, postanowili sprostać ich oczekiwaniom, tworząc funkcjonalne, trwałe i ciekawe designersko naczynia.

 

kubki termiczne kambukka
Materiały producenta

 

Oczywiście ich droga do sukcesu była o wiele dłuższa. Nie wystarczało bowiem powiedzieć klientom, że oto stworzyliśmy najlepszy produkt na rynku – trzeba to było jeszcze udowodnić. Dlatego nad jakością, funkcjonalnością, zastosowanymi technologiami czy designem pracował cały sztab ludzi. Opracowali oni rozwiązania, które z konsumenckiego punktu widzenia, pozwalają dosłownie wrzucić kubek do plecaka czy torby, bez obawy o to, że jego zawartość zostanie zamoczona. Ponadto, zastosowane technologie sprawiają, że przez wiele godzin napoje czy potrawy zachowują swoją temperaturę, a samo korzystanie z naczynia jest niezwykle wygodne.

Proces tworzenia kolejnych modeli obejmował również aspekt wizualny. Kambukka mając świadomość, jak duże znaczenie dla dzisiejszych użytkowników ma wygląd, postanowiła bardzo starannie zaprojektować każdy z produktów w taki sposób, aby mogły one posłużyć nie tylko jako praktyczny element wyposażenia każdego człowieka, ale również, żeby dodawały mu charakteru.

Kubki termiczne Kambukka – co je wyróżnia?

To, co wyróżnia markę Kambukka na tle innych producentów naczyń i kubków termicznych, to ciekawy i odważny design, jak również wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które znacząco poprawiają komfort użytkowania.

Zaczynając od wyglądu, warto wiedzieć, że oferta Kambukka skierowana jest praktycznie do każdego użytkownika, bez względu na jego płeć czy wiek. W swoich katalogach posiadają bowiem klasyczne produkty o stonowanych kolorach, jak też naczynia pomalowane w fantazyjne, kolorowe wzory, które sprawiają, że kubki stanowią uzupełnienie ubioru, a nie są jedynie funkcjonalnym gadżetem.

Największą wartością belgijskiej firmy jest jednak system funkcjonalnych rozwiązań, których zalety można poznać w chwili rozpoczęcia użytkowania. Dotyczy on bowiem konstrukcji nakrętek, które można stosować zamiennie we wszystkich produktach marki. Oznacza to, że posiadając kilka produktów oznaczonych logiem Kambukka tj. kubki, butelki czy termosy, w zależności od potrzeb, można dowolnie miksować ich zamknięcia.

Kolejną kwestią zasługującą na uwagę jest zastosowanie przez belgijskiego producenta technologii Snapclean, dzięki której mechanizm znajdujący się wewnątrz nakrętki można zdemontować. Sprawia to, że bez zbędnych zabiegów można szybko i skutecznie go umyć, a w razie konieczności nawet umieścić w zmywarce.

 

kambukka
Materiały producenta

 

Kolejną zaletą nakrętek kubków marki Kambukka jest szczelność. Niezależnie od ich typu i funkcjonalności są one w 100% nieprzepuszczalne, dzięki czemu dają gwarancję, że po włożeniu kubka do plecaka czy torby, jego zawartość pozostanie na swoim miejscu.

Ciekawym i nowatorskim rozwiązaniem jest również nakrętka typu 3w1, która po ustawieniu przełącznika w odpowiednim trybie powoduje całkowite zablokowanie ustnika, przełącza go w tryb „naciśnij, żeby pić” lub całkowicie go otwiera. Jest to rozwiązanie, które dotychczas nie znalazło się w produkcie żadnej innej marki.

Nie należy jednak zapominać, że wszystkie kubki belgijskiego producenta są przede wszystkim niezwykle funkcjonalne. Z tego względu równie zdadzą egzamin podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, spacerów czy aktywnych wypadów za miasto. Natomiast jako element codziennego wyposażenia, kubki Kambukka doskonale sprawdzą się w biurze, szkole czy w aucie, tym bardziej, że idealnie pasują do standardowych uchwytów samochodowych. Połączenie tychże zalet z lifestylowym wyglądem sprawia, że produkty Kambukka stanowią idealny pomysł na praktyczny prezent.

Patrząc nieco szerzej na belgijską firmę, marka Kambukka kładzie również duży nacisk na ekologię oraz dąży do tego, aby jej obecność na rynku spełniała najwyższe standardy działań społecznych i środowiskowych, jak też przejrzystości publicznej i odpowiedzialności prawnej. Dzięki takiemu postepowaniu udało im się przystać do grona firm Certified B Corporation®, wśród których znajdują się m.in. takie marki jak Tony Chocolonely, Ben & Jerrys czy Patagonia.

Samo pochodzenie słowa Kambukka w języku suahili oznacza „cieszyć się, czerpać korzyści, bawić”. I chociaż jak przyznaje producent, osoby odpowiedzialne za stworzenie marki były zbyt zajęte pracą, aby osobiście tego doświadczać, to ich trud i wysiłek włożony w udoskonalanie oraz opracowywanie kolejnych produktów ukierunkowany był właśnie na stworzenie butelek, kubków oraz naczyń, które pozwoliłyby czerpać radość z ich użytkowania. Początkowa misja Kambukki, której założeniem było stworzenie czegoś więcej niż tylko pojemnika na wodę, zakończyła się powodzeniem. Udało się im bowiem stworzyć produkt, który stał się sposobem na życie.

Przegląd 10 najpopularniejszych kubków termicznych

 1. Kambukka, Kubek termiczny, Etna Grip Black Steel, czarny, 500 ml

Kambukka Etna Grip Black Steel to kubek termiczny o pojemności 500 ml, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 9 h, natomiast zimnych aż do 18 h. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej nakrętki 3w1 daje gwarancję szczelności podczas użytkowania i przechowywania w każdych warunkach. Ponadto, nakrętka zastosowana w kubku Etna Grip jest uniwersalna, co pozwala używać jej z innymi produktami marki Kambukka. Zaimplementowany system Snapclean oraz możliwość mycia w zmywarce wpływają natomiast na łatwość utrzymania pojemnika w czystości.

Kubek Etna Grip w całości został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8 w kolorze Black Steel. W celu zwiększenia wygody użytkowania został wzbogacony o ergonomiczny perforowany chwyt oraz umieszczone na spodzie silikonowe wstawki zapobiegające jego samoczynnemu przesuwaniu się oraz rysowaniu powierzchni. Jego całkowita wysokość wynosi 21,9 cm natomiast średnica to 7,1 cm.

 

Kubek termiczny Etna Grip Black Steel 500 ml Kambukka

 

 1. Kambukka, Kubek termiczny, Olympus Misty rose, różowy, 300 ml

Kambukka Olympus Misty Rose to kubek termiczny o pojemności 300 ml, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 6 h, natomiast zimnych do 11 h. Zastosowanie rewolucyjnej nakrętki 2w1 gwarantuje szczelność podczas użytkowania i przechowywania w każdych warunkach. Ponadto nakrętka zastosowana w kubku Olympus jest uniwersalna, co pozwala dopasować ją do innych produktów marki Kambukka. Zaimplementowany system Snapclean oraz możliwość mycia w zmywarce wpływają natomiast na łatwość utrzymania pojemnika w czystości.

Kubek Olympus w całości został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8 w stylowym kolorze Misty Rose. W celu zwiększenia wygody użytkowania kubek został wzbogacony o umieszczone od spodu silikonowe wstawki zapobiegające jego samoczynnemu przesuwaniu się oraz rysowaniu powierzchni. Całkowita wysokość tego modelu wynosi 13,6 cm natomiast średnica to 7,1 cm.

 

Kubek termiczny Olympus Misty rose 300 ml Kambukka

 

 1. Kambukka, Kubek termiczny, Etna Silver, srebrny, 500 ml

Kambukka Etna Silver to kubek termiczny o pojemności 500 ml, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 9 h, natomiast zimnych aż do 18 h. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej nakrętki 3w1 daje gwarancję szczelności podczas użytkowania i przechowywania w każdych warunkach. Dodatkowo nakrętka zastosowana w kubku Etna jest uniwersalna i pozwala dowolnie mieszać ją z innymi produktami marki Kambukka. Zaimplementowany system Snapclean oraz możliwość mycia w zmywarce wpływają natomiast na łatwość utrzymania pojemnika w czystości.

Kubek Etna wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8 w kolorze Silver, co czyni go nie tylko odpornym na korozję i trwałym pojemnikiem na ciepłe i zimne napoje, ale również stylowym kubkiem nadającym się na każdą okazję. Równie dobrze co w samochodzie czy autobusie sprawdzi się w biurze i na uczelni, tym bardziej, że od spodu znajduje się silikonowa wstawka, która zapobiega samoczynnemu przesuwaniu się i rysowaniu powierzchni. Rozmiar kubka Etna to 21,9 cm wysokości i 7,1 cm średnicy.

 

Kubek termiczny Etna Silver 500 ml Kambukka

 

 1. Kambukka, Kubek termiczny, Olympus Aurora Pink, 500 ml

Kambukka Aurora Pink to kubek termiczny o pojemności 500 ml, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 10 h, natomiast zimnych aż do 20 h. Zastosowana 3-pozycyjna nakrętka daje gwarancję szczelności, która sprawia, że kubek można bezpiecznie przenosić zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Ponadto, zastosowana w kubku Olympus nakrętka jest uniwersalna, co jest równoznaczne z tym, że może być stosowana zamiennie z innymi nakrętkami marki Kambukka. Wykorzystanie systemu Snapclean sprawia natomiast, że utrzymanie kubka w czystości jest niezwykle łatwe. Po wyjęciu mechanizmu wystarczy umyć go pod bieżącą wodą lub umieścić w zmywarce.

Kubek Olympus, podobnie jak wszystkie inne produkty tej serii został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8. Utrzymany w kolorze Aurora Pink sprawia, że może to być pojemnik, który będzie stanowił idealne uzupełnienie codziennego ubioru, jak również, może być funkcjonalnym pomysłem na ładny i praktyczny prezent. Dzięki swojej pojemności oraz dodatkom w postaci np. silikonowego spodu, idealnie sprawdzi się na uczelni, w biurze czy samochodzie, tym bardziej że jego wynosząca 20,2 cm wysokość oraz średnica o wartości 7,1 cm doskonale wpasują się we wszystkie standardowe uchwyty w aucie.

 

Kubek termiczny Olympus Aurora Pink 500 ml Kambukka

 

 1. Kambukka, Kubek termiczny, Olympus, Enchanted Forest, 300 ml

Kambukka Olympus Enchanted Forest to niewielki ale bardzo praktyczny kubek termiczny o pojemności 300 ml, którego konstrukcja zapewnia utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 6 h, natomiast zimnych do 11 h. Wykorzystanie innowacyjnej nakrętki 2w1 sprawia natomiast, że kubek jest niezwykle szczelny, niezależnie od warunków użytkowania. Co więcej, dzięki funkcjonalności systemu zamiennych nakrętek, może być ona mieszana z zamknięciami innych butelek i kubków Kambukka, a wykorzystanie technologii Snapclean oraz możliwość mycia w zmywarce ułatwia utrzymanie pojemnika w czystości.

Kubek Olympus wyprodukowano ze stali nierdzewnej 18/8 utrzymanej w oryginalnym kolorze Enchanted Forest. Jest to bardzo ładny i poręczny pojemnik, który zmieści się do każdej torby czy plecaka. Jego niewielkie wymiary wynoszące 13,6 cm wysokości oraz 7,1 cm średnicy odpowiadają również rozmiarowi większości uchwytów samochodowych.

 

Kubek termiczny Olympus Enchanted Forest 300 ml Kambukka

 

 1. Contigo, Kubek termiczny, West Loop, grafitowy, 470 ml

Contigo West Loop to kubek termiczny o pojemności 470 ml, który dzięki swojej konstrukcji zapewnia utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 5 h, natomiast zimnych do 12 h. Dzięki zastosowaniu technologii Autoseal ustnik kubka zamyka się automatycznie, dając gwarancję szczelności podczas użytkowania i przechowywania w każdych warunkach. Ponadto, nakrętka zastosowana w kubku Contigo, dzięki zminimalizowaniu zakamarków i zamkniętych przestrzeni, ułatwia utrzymanie kubka w czystości. Wystarczy umyć go pod bieżącą wodą lub wstawić do zmywarki, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Kubek West Loop w całości został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej w kolorze grafitowym. W celu zwiększenia wygody użytkowania kubek został odpowiednio wyprofilowany w taki sposób, aby nie tylko wygodnie się z niego korzystało, ale również, żeby pasował do uchwytów o średnicy większej niż 7,5 cm.

 

Kubek termiczny West Loop 470 ml Contigo

 

 1. Kambukka, Kubek termiczny, Olympus Jet Black, 300 ml

Kambukka Olympus Jet Black to klasyczny kubek termiczny o pojemności 300 ml. Jego konstrukcja oraz rodzaj użytych materiałów zapewniają utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 6 h, natomiast zimnych do 11 h. Dwufunkcyjna nakrętka 2w1 daje gwarancję szczelności, natomiast system Snaplclean ułatwia utrzymanie pojemnika w czystości. Dodatkowo dużą zaletą kubka Olympus jest możliwość zamiennego stosowania nakrętek z innymi produktami belgijskiego producenta.

Kubek Olympus wykonano z pomalowanej na czarny kolor stali nierdzewnej 18/8, co sprawia, że jest to produkt, który idealnie będzie pasował zarówno do pracy, samochodu jak i na wycieczkę. Niewielkie rozmiary sprawiają, że zmieści się do każdej torby, plecaka czy sakwy, a standardowa szerokość powoduje, że pasuje do większości uchwytów samochodowych.

 

Kubek termiczny Olympus Jet Black 300 ml Kambukka

 

 1. Kambukka, Kubek termiczny, Etna Coffee Brown, 500 ml

Kambukka Etna Coffee Brown to elegancki i pojemny kubek termiczny o pojemności 500 ml, którego konstrukcja zapewnia utrzymanie temperatury przez 9 h dla napojów ciepłych, oraz 18 h dla napojów zimnych. Zastosowanie nakrętki 3w1 wyposażonej w system Snaplclean daje nie tylko gwarancję szczelności, ale również ułatwia utrzymanie kubka w czystości. Dodatkowym udogodnieniem jest typowa dla belgijskiego producenta możliwość mieszania nakrętek z zamknięciami innych produktów Kambukka.

Kubek Etna w całości wykonano ze stali nierdzewnej 18/8 w miłym dla oka kolorze Coffee Brown. Produkt jest nie tylko ładny, ale również bardzo funkcjonalny. Może bowiem stanowić element wyposażenia każdego ucznia czy studenta, niemniej równie elegancko będzie prezentował się w biurze czy samochodzie. Możliwość montowania w większości standardowych uchwytów samochodowych oraz pojemność pozwalająca na zaspokojenie pragnienia na dłuższy czas sprawiają, że jest to idealny produkt na podróż lub wycieczkę.

 

Kubek termiczny Etna Coffee Brown 500 ml Kambukka

 

 1. Contigo, Kubek termiczny, Byron, szary, 470 ml

Contigo Byron to praktyczny i funkcjonalny kubek termiczny o pojemności 470 ml. Jego konstrukcja, wykorzystane do produkcji technologie oraz rodzaj materiałów sprawiają, że jest on w stanie utrzymać stałą temperaturę napoju przez ok 6 godzin. Wykorzystany w Contigo Byron system Autoseal odpowiada za automatyczne zamykanie się ustnika, dając gwarancję szczelności podczas użytkowania w każdych warunkach. Dodatkowo, nakrętka kubka została zaprojektowana w celu zminimalizowaniu zakamarków i zamkniętych przestrzeni co znacząco ułatwia utrzymanie go w czystości.

Kubek Contigo Byron wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej w kolorze szarym, natomiast w celu zwiększenia wygody dodatkowo został on wyposażony w silikonowy uchwyt którego celem jest zwiększenie komfortu użytkowania oraz zapobiegnięcie wyślizgnięciu się kubka z ręki.

 

Kubek termiczny Byron 470 ml Contigo

 

 1. Kubek termiczny MIIR Travel Tumbler, 350 ml, szary

MIIR Travel Tumbler to kubek termiczny o pojemności 350 ml, który dzięki swojej konstrukcji i technologii podwójnych próżniowych ścianek Thermo 3D zapewnia utrzymanie temperatury napojów ciepłych do 12 h, natomiast zimnych aż do 24 h. Warto wspomnieć, iż pomimo że jest to kubek termiczny, to jego nakrętka, która sprzyja długotrwałemu utrzymaniu stałej temperatury, nie jest w pełni szczelna. Posiada ona bowiem otwarty ustnik, przez który może dojść do rozlania napoju.

Dzięki wykorzystaniu do produkcji wysokiej jakości materiałów, napoje i potrawy przewożone wewnątrz kubka MIIR nie przechodzą zapachami. Zgodnie z zaleceniami producenta Travel Tumbler powinien być myty ręcznie, jednak w niektórych przypadkach może być również myty w zmywarce po wcześniejszym umieszczeniu go na górnej półce. Kubek MIIR Travel Tumbler w całości został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/8 w kolorze morskim. W celu zwiększenia wygody użytkowania średnica kubka umożliwia umieszczanie go w większości uchwytów samochodowych.

 

Kubek termiczny MIIR Traver Tumbler 470 ml MIIR

 

Pozycje ujęte w powyższym rankingu to kubki termiczne, które przede wszystkim wybraliśmy w oparciu o zainteresowanie i zaufanie naszych klientów. Niemniej sporządzając listę, kluczowe były również takie cechy, jak jakość wykonania, funkcjonalność, wytrzymałość czy zastosowane rozwiązania technologiczne. Mamy nadzieję, że przybliżając nieco charakterystykę każdego produktu z osobna, ułatwimy dokonanie wyboru, niezależnie czy ma to być funkcjonalny kubek na własny użytek, czy pomysł na praktyczny prezent dla bliskiej osoby.

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w dziale Turystyka.