Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Płeć
  • więcej
Materiał
  • więcej
Dyscyplina sportu
Długość (cm)
  • więcej

Kije narciarskie

Kijki narciarskie to potrzebny, ale często bagatelizowany element wyposażenia każdego miłośnika szusowania po stoku. Być może wynika to z faktu nieświadomości, jak ważną pełnią funkcję zarówno podczas zjazdu, jak i samej przydatności na trasie. Jednak, aby spełniły swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane pod względem wzrostu użytkownika, jak i preferowanego stylu jazdy.

Kije narciarskie – do czego służą?

Kije narciarskie to nie tylko modny dodatek, ale przede wszystkim funkcjonalne akcesorium. Właściwie wykorzystywane, ułatwiają w utrzymaniu równowagi oraz właściwej pozycji na nartach zjazdowych, a także pomagają w balansowaniu ciałem podczas szybkiego zjazdu. Możliwość podparcia czy odepchnięcia w kluczowych momentach, zdecydowanie wpływają na dynamikę oraz styl jazdy. Co więcej, kijki narciarskie pełnią niezwykle istotną rolę podczas poruszania się na nartach po płaskim terenie. Dzięki nim dużo łatwiej zachować rytm w trakcie marszu czy marszobiegu, jak również umożliwiają szybkie i mocne odepchnięcia od śniegu.

Poza tym kije narciarskie mogą również służyć do zwykłego podparcia, gdy stoimy na nierównym terenie, oczyszczenia butów narciarskich ze śniegu czy wypięcia ich z wiązań. U zawodowców natomiast, podczas szybkich zjazdów, chronią zawodnika przed uderzeniami mijanych w slalomie tyczek.

Należy mieć jednak świadomość, że kijki narciarskie, aby spełniły swoją funkcję, muszą być dobrane odpowiednio do wzrostu, jak również do warunków, w jakich będą użytkowane. Dotyczy to zarówno wykorzystanych do produkcji materiałów, rodzaju zastosowanych chwytów czy wielkości gwiazdek.

Jakie kijki narciarskie dostępne są w naszym asortymencie?

W sprzedaży posiadamy kije narciarskie m.in. takich producentów jak Atomic, Leki, Salomon, Gabel czy K2 Skates. Poszczególne modele różnią się od siebie zarówno długością, kształtem oraz rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, a także przeznaczeniem czy typem chwytu jak i gwiazdki. Są to produkty dedykowane zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z narciarstwem, a także profesjonalne kije, po które z pewnością sięgną zaawansowani zawodnicy. Dostępny asortyment umożliwia znalezienie modelu dopasowanego adekwatnie do potrzeb.

Nie ma znaczenia, czy szukasz kijków do nart biegowych, zjazdowych czy slalomu. Zaglądając do naszego sklepu, z pewnością znajdziesz interesujący cię model.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o sportach zimowych

Wszystkie artykuły