Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Liczba osób
Wyposażenie namiotu
  • więcej
Wysokość produktu (cm)
Szerokość produktu (cm)
Głębokość produktu (cm)

Namioty 3-osobowe

Planując wakacyjny wypad pod namiot czy dłuższą plenerową wycieczkę, warto zadbać o to, aby był on równie bezpieczny co komfortowy – zwłaszcza jeśli dotyczy to całej rodziny.

Podstawową zasadą biwakowania w terenie jest bowiem zapewnienie schronienia, nie tylko na wypadek załamania pogody, ale również w celu zorganizowania miejsca na nocleg. O ile w przypadku jednoosobowej wycieczki sposobów na spędzenie nocy pod chmurką jest całkiem sporo, tak już w przypadku rodzinnego biwaku wybór jest ograniczony.

W tej sytuacji optymalnym wyborem będzie namiot turystyczny 3-osobowy. Zapewnia on bowiem dostateczną ilość miejsca, aby wygodnie spędzić w nim czas, jak również po złożeniu jest na tyle poręczny, że swobodnie zmieści się do bagażnika samochodu.

Mając jednak świadomość, że namioty turystyczne 3-osobowe występują w wielu wariantach, może pojawić się dylemat, który z nich wybrać.

Jaki namiot 3-osobowy wybrać?

Przeglądając dostępne na rynku modele, należy skupić się przede wszystkim na ich funkcjonalności. To, jakie rozwiązania zostały zastosowane wewnątrz namiotu oraz jaki jest rozkład pomieszczeń, będzie bezpośrednio wpływało na komfort użytkowania.

Równie istotną kwestią co funkcjonalność jest typ konstrukcji oraz rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Namioty samorozkładające 3-osobowe umożliwiają bowiem błyskawiczne postawienie gotowej konstrukcji namiotu, natomiast wersje z klasycznym stelażem, po złożeniu zajmują znacznie mniej miejsca od ich samorozkładających się odpowiedników. Rodzaj materiału, z jakiego wykonano namiot, a zwłaszcza jego podłoga i tropik, muszą natomiast charakteryzować się odpowiednią klasą wodoodporności i oddychalności tkaniny. Dzięki temu do wnętrza nie przedostanie się woda, a nadmiar wilgoci, jaki nagromadzi się wewnątrz, zostanie odprowadzony na zewnątrz namiotu.

Przy zakupie warto również zwrócić uwagę na to, czy namiot został wyposażony np. w moskitierę oraz przedsionek, które pełnią niezwykle istotną funkcję podczas biwakowania.

Jakie namioty 3-osobowe dostępne są w Empiku?

W naszej ofercie znajdują się namioty 3-osobowe m.in. takich marek jak High Peak, Easy Camp, McKinley, MFH czy Mil-Tec. Są to produkty, które różnią się od siebie nie tylko budową, konstrukcją czy rodzajem materiału, z jakiego zostały wykonane, ale również wielkością, funkcjonalnością oraz ceną.

W naszym asortymencie znajdują się zarówno podstawowe modele, które zachowując korzystny stosunek jakości do ceny, są jednymi z chętniej wybieranych produktów, jak i również nieco bardziej zaawansowane namioty 3-osobowe z przedsionkiem czy namioty 3-osobowe z tropikiem.

W celu ułatwienia wyboru, przy każdym produkcie umieściliśmy szczegółowy opis wraz ze specyfikacją techniczną konkretnego modelu, które w połączeniu z wysokiej jakości zdjęciami mogą pomóc w podjęciu decyzji.

Jeśli szukasz funkcjonalnego namiotu 3- osobowego, zapraszamy do zapoznania z produktami dostępnymi na naszej stronie. Wśród dostępnego asortymentu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.  

więcej

Namioty 3-osobowe

najczęściej zadawane pytania