1. Stan Lee. Człowiek – Marvel

Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego fana twórczości Marvela. Niezwykła opowieść o wielkim wizjonerze i twórcy komiksowego imperium udowadnia, że dzięki determinacji można spełnić wszystkie marzenia. W biografii, oprócz wielu ciekawych faktów z życia Stana Lee, znajdują się także historie powstania jego największych dzieł.

 

  1. Tyson. Żelazna ambicja

Napisanie książki, której towarzyszą emocje jak na ringu jest nie lada sztuką, ale Tysonowi i Larry’emu Slomanowi to się udało. Biografia wielkiego mistrza boksu to poruszająca historia o pokonywaniu przeciwności w drodze na szczyt. W swoich wspomnieniach Mike Tyson przywołuje Cusa D’amato oraz Bobby’ego Stewarta, którzy odegrali w jego życiu szczególną rolę i pozwolili mu pokonać swoje własne ograniczenia.

 

  1. Robin. Biografia Robina Williamsa

Ta biografia sprawia, że spadają wszystkie maski i otwierają się oczy. Książka Dave’a Itzkoffa to bardzo wnikliwa opowieść o legendzie amerykańskiego kina i komedii, Robinie Williamsie. Dzięki tej lekturze można poznać drugie oblicze aktora, powszechnie uważanego za „śmieszka” i dostrzec w jego życiu cierpienie, które pozwala lepiej zrozumieć jego odejście.

 

  1. Jacek

Anna Bikont i Helena Łuczywo stworzyły nie tylko bardzo szczegółową biografię jednego z największych opozycjonistów w latach 1964 -1989, ale także bardzo dogłębny obraz tamtych czasów. Ich niezwykła książka przybliża doświadczenia, które ukształtowały Jacka Kuronia, a także pozwala poznać go jako człowieka z krwi i kości. Lektura idealna dla wszystkich, którzy pragną przeżyć nietypową i bardzo poruszającą lekcję historii.

 

      5. Czapkins. Prawdziwa historia Tomka Mackiewicza

Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego "Spod zamarzniętych powiek", sam był świadkiem zmagań Tomka Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku. Po śmierci himalaisty pisarz wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. Odwiedził też najbliższych zmarłego. W ten sposób powstał niezwykły obraz postaci. Tomek Mackiewicz, "Czapkins" udowodnił, że warto marzyć, mieć pasje. Wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.) – do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy wspinaczki górskiej, ale Czapkins nie chciał się ścigać. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach. Poznajcie jego historię!

 

  1. Wodecki. Tak mi wyszło

„Wodecki. Tak mi wyszło” to bardzo ciekawa pozycja, nie tylko ze względu na interesujący temat, jakim jest życie wybitnego polskiego muzyka i showmana Zbigniewa Wodeckiego, ale także z powodu bardzo oryginalnej narracji. Książka łączy w sobie reportaż i wywiad, przez co czytelnik ma możliwość poznania historii Zbigniewa Wodeckiego z jego własnej perspektywy, a także skonfrontowania tego z opisanymi okolicznościami i wydarzeniami, które na tę historię wpłynęły.

 

  1. Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia.

Jedna z najbardziej charyzmatycznych polskich osobowości – Kuba Wojewódzki – w autobiografii otwiera przed odbiorcą drzwi do świata showbiznesu i bez skrępowania zdradza jego sekrety. Choć można mieć wrażenie, że dziennikarz więcej poświęcił w książce innym niż sobie, to wyłania się też jego obraz, inny niż telewizyjny wizerunek komika.  A czytelnik czuje jakby wszystkie anegdoty poznał podczas spotkania na kawie z przyjacielem. Będzie ironicznie, śmiesznie i… gorzko.

 

8. Morawiecki i jego tajemnice

Tomasz Piątek zadaje sobie i nam pytanie - jaka jest prawda o obecnym premierze? Wielomiesięczna praca w archiwach (także IPN), jak również rozmowy z ludźmi, którzy znali Mateusza Morawieckiego na różnych etapach jego życia, a także skrupulatna analiza jego działalności oraz powiązań towarzyskich, politycznych i biznesowych - wszystko to daje inny obraz, niż ten, który znamy z prorządowych mediów.

Morawiecki i jego tajemnice - Piątek Tomasz