Jacek (okładka twarda)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com 48,74 zł

Cena promocyjna:
48,74 zł
Cena Mój Empik:
45,49 zł
Cena okładkowa:
64,99 zł
Oszczędzasz:
16,25 zł (25%)
Koszt dostawy:
Salon empik - 0,00 zł
Produkt w magazynie empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

"Jacek Kuroń - najwybitniejsza być może, najciekawsza być może, najbardziej wielobarwna z pewnością osobowość opozycji demokratycznej w latach 1964–1989. Niejednokrotny bywalec więzień i niejednokrotny minister w polskich rządach. Człowiek już za życia owiany legendą. To o nim opowiada ta książka, ale też o krętej - choć klarownej - drodze Jacka od młodzieńczego zaangażowania w komunizm do heroicznej działalności na rzecz wolności Polski i wolności człowieka w Polsce. Dowiadujemy się wreszcie, skąd się wziął Jacek Kuroń. Z jakich tradycji rodzinnych czerpał swój system wartości. To opowieść o człowieku wielkiego serca, wielkiej odwagi i szczególnego magnetyzmu. Umiał wyzwalać w ludziach to, co było w nich najlepsze. Fascynująca lektura."
Adam Michnik

"Bardzo bolesna książka. Pisana bez znieczulenia. Jacek rozliczał się już sam ze swymi wyborami, błędami i upadkami, ale zawsze brzmiał w tych rozliczeniach namiętny i wielkoduszny romantyzm - jego wyjątkowy głos. Tutaj patrzymy na życie i los jednego z najważniejszych ludzi polskiej lewicy z dzisiejszego, bezwzględnego dystansu. Autorki, współtowarzyszki wielu jego bitew, kochają Jacka i pragną, by pamięć o nim przetrwała jak najuczciwiej, w całej złożoności. Czy Jacek Kuroń poniósł klęskę? A może to, co było diamentem, zalśni z czasem jeszcze mocniej?"
Agnieszka Holland

"Jest to najbardziej drapieżna i dlatego najlepsza biografia Jacka Kuronia, jaką czytałem. Jej zaletą jest to, że odbrązawia postać Jacka, szczególnie w odniesieniu do czasów stalinowskich. To jest doświadczenie pokolenia, dziś zapomniane lub przykryte frazesami. Będą pewnie tacy, którzy zakrzykną „zawsze to wiedzieliśmy”, ale nic nie wiedzieli, bo ich wtedy nie było na świecie."
Karol Modzelewski

"Anna Bikont i Helena Łuczywo opowiadają o życiu Jacka Kuronia, który wyrósł w lewicowych tradycjach, a od zaangażowania w komunizm przeszedł do twardej opozycji, za co zapłacił dziewięcioma latami więzienia. Przez dziesięciolecia organizował działania wyrywające z systemu dyktatury obszary wolności, był współtwórcą KOR i Solidarności, w 1989 roku współtwórcą wolnej Polski.

Autorki łączą warsztat historyka z piórem reportera. Pokazują środowisko, tradycje, klimat, w którym żył; ludzi, z którymi współpracował. Opowiadają o człowieku, jego zachowaniach, charakterze, doświadczeniach, sposobie bycia. Nie unikają spraw trudnych, grzechów Jacka, ale przede wszystkim przypominają jego ogromne dla Polski zasługi."
Andrzej Friszke

Jacek


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Jacek
Autor: Bikont Anna, Łuczywo Helena
Wydawnictwo: Agora, Wydawnictwo Czarne
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 744
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-10-31
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Indeks: 26708737
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,8
5
15
4
5
3
0
2
0
1
0
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
24 recenzje
21-12-2018 o godz 22:40 Henryk Ratajczak dodał recenzję:
Recenzja krótka: doskonała pozycja o genialnym człowieku.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
03-12-2018 o godz 00:00 KatarzynaTopolewski dodał recenzję:
Ta książka była dla mnie wielkim zaskoczeniem, ponieważ można czytać ją na dwa sposoby. Z jednej strony jest to biografia wspaniałego człowieka, którego los niejednokrotnie doświadczał i któremu przyszło żyć w bardzo trudnych dla Polskich czasach. Natomiast z drugiej strony, ta książka, jest porządną dawką historii. Przeplatanie się tych dwóch tematów jest niezwykle ciekawe i sprawia, że trudno oderwać się od tej książki. Na pewno nie można jej odmówić tego, że jest zaskakująca, ciekawa, czasami tajemnicza. Gwarantuję Wam, że każdy z Was da się porwać w tę niesamowitą podróż biograficzną.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-11-2018 o godz 16:44 Anonim dodał recenzję:
Jacek Kuroń to jedna z najbardziej barwnych, ciekawych, wpływowych i kontrowersyjnych postaci życia politycznego i społecznego najnowszej historii Polski. Już z tego powodu warto sięgnąć po tę biografię. Ale przede wszystkim dlatego, że to postać o niespotykanej u innych polityków wrażliwości społecznej, potrafiącej kochać każdego człowieka i w każdym widzieć wartość. Choć nie pozbawiony był wad i ułomności, a także nietrafionych decyzji, to zawsze działał w dobrej wierze. Nie miał łatwego życia i inni też nim lekko nie mieli, ale dla każdego, kto się z nim zetknął, był kimś ważnym, tak jak autorki tej świetnej biografii.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-11-2018 o godz 16:35 Piotr Słyszyński dodał recenzję:
Jacek Kuroń to jedna z najbardziej barwnych, ciekawych, wpływowych i kontrowersyjnych postaci życia politycznego i społecznego najnowszej historii Polski. Już z tego powodu warto sięgnąć po tę biografię. Ale przede wszystkim dlatego, że to postać o niespotykanej u innych polityków wrażliwości społecznej, potrafiącej kochać każdego człowieka i w każdym widzieć wartość. Choć nie pozbawiony był wad i ułomności, a także nietrafionych decyzji, to zawsze działał w dobrej wierze. Nie miał łatwego życia i inni też nim lekko nie mieli, ale dla każdego, kto się z nim zetknął, był kimś ważnym, tak jak autorki tej świetnej biografii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
22-11-2018 o godz 16:02 Piotr Słyszyński dodał recenzję:
Bardzo pouczająca i poruszająca lektura. Pokazuje Jacka Kuronia z jednej strony jako jednego z najważniejszych bohaterów najnowszych dziejów Polski, z drugiej - jako człowieka, z wszystkimi swoimi wadami i ułomnościami. Jedno jest pewne - pan Jacek miał naprawdę wielkie serce, skłonne do pomagania i wspierania każdego potrzebującego zawsze i wszędzie, niezależnie od narodowości, pozycji społecznej, a nawet wrogiego do niego samego nastawienia.
Czy ta recenzja była przydatna? 1 0
22-11-2018 o godz 09:36 Zuzka dodał recenzję:
Historie naszego kraju najlepiej poznawać z perspektywy człowieka. Nie suchych dat i odnotowanych wydarzeń. Najlepiej przyswaja się wiedzę, gdy tętnią emocje. W tej książce tak jest i oto w nasze ręce trafia kawał historii PRL'u i rodzącego się kapitalizmu. Nie chcę pisać o poglądach. Autorki też nie skupiły się na samej polityce i słusznie. Takich biografii nam trzeba!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-11-2018 o godz 09:26 trasia dodał recenzję:
PETARDA. Mocna i dosadna historia Jacka Kuronia, bez zbędnego lukru. Bardzo rzetelna i wnikliwa praca autorek pozwala nam poznać legendę walki o wolność takim jaki był naprawdę. Gorąco polecam, bo sporo można się dowiedzieć o życiu Jacka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-11-2018 o godz 08:37 Maja dodał recenzję:
Książka wpadła mi w ręce dość przypadkowo, ale bardzo cieszę się z tego spotkania. Nigdy nie spodziewałabym się, że biografia o polityku może mnie tak wciągnąć. Możliwe, że stało się tak dlatego, że wiele miejsca zostało poświęconego kobietom. No i biografia napisana jest przez dwie kobiety. Dużo tu obyczajowych rozterek i nieoczywistej miłości. Dużo walki i błędów. Cenię sobie książki o życiu.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
20-11-2018 o godz 22:21 Anonim dodał recenzję:
Nigdy nie przypuszczałabym, że jakakolwiek biografia tak bardzo mnie wciągnie. Napisano ją luźnym językiem, jednakże nie pominięto żadnych szczegółów z życia tego wyjątkowego człowieka. Mi książka bardzo się spodobała, zajmuje honorowe miejsce na mojej półce. Zapewne nie raz do niej wrócę, bo Jacek Kuroń był wyjątkowym człowiekiem, a ta książka tylko mnie w tym utwierdziła.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-11-2018 o godz 20:03 Anonim dodał recenzję:
Świetna biografia – ukazano w niej nie tylko walkę o demokratyczną Polskę, ale również podejście Jacka Kuronia do kobiet. Jako jeden z niewielu uznawał kobiety za równe meżczyznom. To rzadkie i godne podziwu. Człowiek wyjątkowy, który zrobił dla Polski i obywateli, wiele dobrego. Swoją drogą, kupując tą pozycje nie sądziłem, że tak bardzo mnie wciągnie - polecam tą książkję każdemu Polakowi. Nie wiem, jak wyglądałaby Polska, gdyby nie on.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-11-2018 o godz 12:14 Anonim dodał recenzję:
Ta pozycja jest dla wszystkich, którzy uważają, że jedyną zasługą Jacka Kuronia jest kuroniówka. Świetna biografia, najlepszą jaką miałam okazję przeczytać, a fanką biografii nie jestem. Widać, że autorka włożyła ogrom pracy w tę książkę – pozycja obowiązkowa dla każdego, kto czuje się patriotą. Na uwagę zasługuje również podejście Kuronia do kobiet, które w tamtych czasach nie miały zbyt wiele do powiedzenia, a Jacek Kuroń jako jeden z nielicznych liczył się z ich zdaniem i za to wielkie brawa!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-11-2018 o godz 18:23 Anonim dodał recenzję:
Przyznam, że lubię czytać tego typu książki. Z jednej strony postać, o której opowiadają jest osobą mniej lub bardziej wyjątkową, a z drugiej ponieważ opowiadają o jej otoczeniu i czasach w jakich żył bohater. Jacek Kuroń wpadł w tryby polskiej historii, dzięki jego biografii możemy dowiedzieć się nie tylko więcej o nim samym ale również kto w tamtych czasach był w opozycji i czym się zajmował. Pojawiają się takie nazwiska jak Antonii Macierewicz, Karol Modzelewski czy Adam Michnik. Z książki dowiadujemy się również jak wyglądały dzikie czasy transformacji i kto stanął tam gdzie stało ZOMO.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-11-2018 o godz 12:12 Katarzyna dodał recenzję:
Zdecydowanie najlepsza biografia Jacka Kuronia. Postać przedstawiona w szerokim spektrum historyczno-rodzinnym. Przedstawione fakty pozwalają zrozumieć skąd się wziął cały system wartości tej niezwykłej postaci, która miała wpływ na historię współczesną Nieprawdopodobna praca autorek, aby przedstawić jak najwięcej szczegółów, wydarzeń. Postać Jacka Kuronia jest niedefiniowalna, co świetnie odzwierciedla książka. Zaangażowany we wszystko całym sobą. Polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-11-2018 o godz 11:33 Katarzyna Pietruszewska dodał recenzję:
Gorąco polecam biografię autorstwa Anny Bikont i Heleny Łuczywo. Postać Jacka Kuronia została przedstawiona niezwykle rzetelnie i bez zbędnych upiększeń. Doskonała pozycja dla miłośników historii. Autorki włożyły w ten dokument ogrom pracy. Faktów z życia Jacka Kuronia oraz jego rodziny, których losy przeplatają się ze znaczącymi wydarzenia historycznymi jest niesamowita ilość. Jestem pod wielkim wrażeniem.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-11-2018 o godz 15:37 Anonim dodał recenzję:
Świetna książka. Autorki bardzo wnikliwie przyglądają się postaci Jacka Kuronia. Bez zbędnego słodzenia i zachwytu. Obnażają również jego ciemną stronę, o której nie mówiło się głośno. Naprawdę mocna pozycja.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-11-2018 o godz 09:30 Bartek dodał recenzję:
Cóż, bohaterowie naszej historii nie są nieskazitelni. Bywało, że Kuroń traktował ludzi przedmiotowo, jako tych, którzy mieli posłużyć do osiągnięcia celu. Przyczynił się do śmierci. Krzywdził kobiety. Ale był też twórcą Solidarności i jedną z ważniejszych osób przy odzyskaniu wolności. Zapłacił za to sporą cenę (np. łącznie 9 lat spędził w więzieniu). Książka przenikliwa, bogata w informacje i nie dająca taryfy ulgowej głównemu bohaterowi.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-11-2018 o godz 09:22 Karol dodał recenzję:
Nie ważne co sądzisz o Jacku Kuroniu. Każdy znajdzie tu kawałek swojego poglądu o nim. Był to niesamowicie różnorodny człowiek, nieprzewidywalny w życiu politycznym, ale także prywatnym. Autorki wykonały kawał dobrej roboty pisząc ponad 700 stron o człowieku, który stanowi, czy tego chcemy czy nie, olbrzymi element naszej historii.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-11-2018 o godz 18:11 Anonim dodał recenzję:
Nie jest to tylko biografia Jacka Kuronia, ideowca i opozycjonisty z czasów PRL. To opowieść o polakach przed ‘89 i ich wyborach jakich dokonali również po transformacji. Możemy poznać jak działa machina wielkiego socjalistycznego państwa. Jak za nic miała ludzką godność. Liczyło się tylko utrzymanie władzy. W jej tryby wpadali właśnie tacy ludzie jak Kuroń, którym potrafiła odebrać, z sobie tylko właściwą brutalnością, rodzinę, zdrowie a czasami i życie.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
08-11-2018 o godz 10:20 ironia dodał recenzję:
Ta książka wciąga. Nigdy nie sądziłem, że biografia tego człowieka może być tak ciekawa. Dostałem ją w prezencie i przyznam, że już po pierwszych stronach nie mogłem się oderwać. Sama postać Kuronia jest bardzo ciekawa, jednak ta książka to nie tylko jego postać. Tło historyczne jest bardzo dobrze opracowane. Publikacja zawiera mnóstwo wypowiedzi oraz cytatów z rozmów nie tylko przyjaciół i znajomych ale także dyskusji ludzi z najwyższych szczebli politycznych, którzy podejmowali decyzję o dalszych losach kraju.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-11-2018 o godz 14:59 ironia dodał recenzję:
Jacek Kuroń i kobiety - to był zapewne roboczy temat tej publikacji. Bardzo dużo uwagi poświęcono podejściu tego polityka do płci pięknej. Kobiety go kochały chociaż nie zawsze był idealny. Szanował zdanie i pozycję kobiet co dla osób wychowanych w PRL nie zawsze było oczywiste. Nie jest to może motyw przewodni książki jednak jeden z jej głównych wątków. Kuroń był pełen sprzeczności w życiu prywatnym oraz publicznym. Jednak bez wątpienia był wyjątkowy, a ludzi którzy tak można wierzyli w swoje przekonania ze świecą w dzisiejszych czasach można szukać.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

O autorach:

Jacek Bikont Anna, Łuczywo Helena
okładka miękka
(4/5) 1 recenzja
41,24 zł
54,99 zł

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Pusty las Sznajderman Monika
31,43 zł
44,90 zł
Inne z tego wydawnictwa Białystok Kącki Marcin
36,49 zł
39,90 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Steve Jobs Isaacson Walter
29,99 zł
39,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.