Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza (okładka zintegrowana)

Wszystkie formaty i wydania (4): Cena:

Sprzedaje empik.com 37,99 zł

Cena empik.com:
37,99 zł
Cena mój empik:
31,49 zł
Cena okładkowa:
44,99 zł
Oszczędzasz:
7,00 zł (16%)
Koszt dostawy:
Salon empik - 0,00 zł
Produkt w magazynie empiku
Wysyłamy w 24 godziny
Szybkie zakupy bez zbędnych formalności. Wybierz opcje dostawy, formę płatności i złóż zamówienie.

Dostępność w salonie empik

Zarezerwuj w salonie empik

Dodaj do listy Moja biblioteka

Masz już ten produkt? Dodaj go do Biblioteki i podziel się jej zawartością ze znajomymi.

Przez całe życie Tomek Mackiewicz, "Czapkins", niemożliwe zmieniał w realne. Kiedy wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.) – do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale Czapkins nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach.

Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego "Spod zamarzniętych powiek", sam był świadkiem zmagań Tomka Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku. Opisał je w książce "Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia", której był współautorem.

Po śmierci Mackiewicza autor wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii.

Élisabeth Revol przywołała wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują m.in. uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki i Denis Urubko, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Élisabeth. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością. Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.

"Tomek to niesamowita postać. Wyszedł z narkotyków, odnalazł życiową drogę w górach. Myślę o nim jako o świetnym wspinaczu. Tym wszystkim, którzy śmieją się ze stylu, w jakim działał Tomek, krytykują go jako himalaistę, chciałbym powiedzieć, że Tomasz Mackiewicz zdobył w lekkim stylu jeden z najtrudniejszych ośmiotysięczników. Dokonał tego częściowo nową drogą, i to w zimie. To sportowe osiągnięcie na skalę światową. Osiągając wymarzony cel, postawił jednocześnie pomnik ludzkiej niezłomności. Z historii Tomka wybrzmiewa przesłanie, że jeśli masz marzenie, to zamiast szukać wymówek, po prostu zacznij je spełniać."
Adam Bielecki, himalaista

"U Tomka fascynował mnie niespotykany wśród wspinaczy dar – potrafił zamienić górę w swój dom. To właśnie było zawsze moim marzeniem. Mackiewicz był objawieniem, powrotem do czystych intencji, czystego alpinizmu. Zginął człowiek nieskazitelny w swojej relacji z górą. Wyczuwałem w nim pokrewną duszę i doskonale go rozumiałem. Prawdziwy artysta, być może jedyny w całym polskim wspinaniu. To, czego dokonali z Revol, jest jednym z najznakomitszych osiągnięć w historii himalaizmu. Kobieta z mężczyzną realizują niebywałą wspinaczkową podróż, przy której inne wielkowyprawowe usiłowania rażą nieporadnością i wyrachowaniem."
Wojciech Kurtyka, zdobywca złotego czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Tytuł: Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza
Autor: Szczepański Dominik
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 464
Numer wydania: I
Data premiery: 2019-01-23
Rok wydania: 2019
Forma: książka
Wymiary produktu [mm]: 235
Indeks: 26899916
Kup, zrecenzuj i wygraj
średnia 4,7
5
62
4
8
3
1
2
1
1
2
Oceń:
W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.
56 recenzji
23-04-2019 o godz 08:32 Anonim dodał recenzję:
Fantastyczna grafika, książkę przyjemnie nie tyle czytać, co nawet przeglądać. Intrygujące są nawet nagłówki, autor się postaral, by przykuć uwagę odbiorcy.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
13-04-2019 o godz 23:48 baszka dodał recenzję:
Dominik Szczepański oddał zasłużony hołd Tomkowi Mackiewiczowi...Szacun Panie Dominiku... Jestem pod wielkim wrażeniem pracy jaką AUTOR wykonał. Książka, która powinna znaleźć miejsce na półce Każdego, kto kocha GÓRY. POLECAM !!!!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
12-04-2019 o godz 17:54 Alicja Wesołek dodał recenzję:
Świetna! Bardzo polecam. Książka ciekawa, wciąga czytelnika
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
07-04-2019 o godz 00:16 Adam Zapart dodał recenzję:
Polecam! Wciąga od pierwszych stron;) Czuje się, jakby się było obok lub uczestniczyło w tych przygodach.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-04-2019 o godz 04:17 Anonim dodał recenzję:
Świetna książka świetnie napisana przez autora który znał jej bohatera. O człowieku który za osiągniecie celu życia oddał je.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
28-03-2019 o godz 07:37 goskab85 dodał recenzję:
Super książka!!! Warto zakupić aby po przeczytaniu została w domowej biblioteczce aby za jakiś czas do niej wrócić i ponownie przypomnieć sobie losy Tomka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-03-2019 o godz 10:23 Anonim dodał recenzję:
Prawdziwa historia człowiekiem pełnego pasji, miłości i wewnętrznej siły. Cudnowa książka.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-03-2019 o godz 18:25 natunaturally dodał recenzję:
Ogromna potrzeba wolności, niepokorna dusza, niesamowite ścieżki, jakimi Tomka Mackiewicza niósł przewrotny los, miłość do gór, życzliwość i otwartość na ludzi - to wszystko można znaleźć w tej właśnie książce. To nie tylko niezwykle barwna historia. Dominik Szczepański pisze w taki sposób, że trudno się od jego opowieści oderwać. Czyta się jednym tchem, śmiejąc i płacząc na zmianę.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-03-2019 o godz 16:09 Wiesława Inglot dodał recenzję:
Wspaniale napisana książka czyta się jednym tchem. Polecam wszystkim którzy chcą dowiedzieć się jak życie pokierowało wprost na góry Mackiewicza .
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
04-03-2019 o godz 18:18 Anonim dodał recenzję:
Bardzo ciekawa, a za razem latwo sie ja czyta, polecam
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-03-2019 o godz 08:26 Anonim dodał recenzję:
FANTASTYCZNA! Nie można się oderwać od czytania. Pochłonęłam książkę w 3 dni, już dawno mi się tak dobrze nie czytało. Książka mimo tragicznego finału napisana lekko, bardzo przyjemnie się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
01-03-2019 o godz 06:33 Bookendorfina Izabela Pycio dodał recenzję:
"Czasami w górach zimą mam wrażenie, że uczucie wolności nie jest stanem umysłu, ale czymś, co wykracza poza myślenie, poza umysł... To jest ulotne. To absolutna wolność, w nią wierzę. To coś, co czuję, i to jest prawdopodobnie przyczyna, która pcha mnie za każdym razem do powrotu tutaj." Natychmiastowa refleksja po przeczytaniu książki, jak niewiele wiedziałam o Tomku Mackiewiczu zanim sięgnęłam po biografię. Imponuje podejście Dominika Szczepańskiego do wyjątkowo rzetelnej dbałości o szczegóły, co cenne, staranności w uchwyceniu wielu warstw i perspektyw. Prawdziwy obraz człowieka, bez zbędnego lukrowania, wybielania, umniejszania i oceniania. Czuje się istotę ludzkiego życia, jego złożoność i niejednoznaczność, a przy tym transformację stylu życia i spełniania się. Wady i zalety, klęski i sukcesy, bunt przeciwko szufladkowaniu i imponujące podporządkowanie pasji. Demony dzieciństwa, młodzieńcze błędy, próby stabilizacji i spełniania rodzicielskich funkcji. Echa trudnej przeszłości, uzależnień, długów, śmierci dziecka, perturbacji w związkach. A nade wszystko, obsesyjne wręcz zogniskowanie na zdobyciu Nanga Parbat na własnych zasadach. I właśnie to intensywne nasycenie biografii klimatem gór, opisy kolejnych wypraw, bardzo mi odpowiadały, tym bardziej, że narracja plastyczna i emocjonująca. Od dawna podziwiam ludzi ogarniętych pasją zdobywania ośmiotysięczników, wydają się sięgać nieba, jednak ta publikacja pomogła mi jeszcze bardziej zrozumieć ich pragnienia i wyzwania. Jeśli ktoś kwestionuje taką formę życiowych prób, to książka sprawi, że pojawią się wątpliwości, a być może zmieni się również nastawienie. Czyta się szybko, z przyjemnością, zaangażowaniem, pomagało w tym logiczne ułożenie materiału i płynne przejścia między jego częściami. Ciekawie przybliża postać Tomka Mackiewicza, poprzez oddanie mu głosu z pozostawionych zapisków, wspomnień znajomych i przyjaciół, a także wypowiedzi kobiet bliskich mu na różnych etapach życia. Wyłania się frapująca osobowość, rozdarta między ambitnymi marzeniami a codziennym życiem, wypełniona rozterkami, nieco zagubiona, ale bardzo wrażliwa, otwarta na potrzeby innych, potrafiąca słuchać, współczuć i pomagać. I ten niezwykły szacunek do wolności, prawa do indywidualizmu i dokonywanych wyborów. Góry jako okazja do odnajdywania równowagi, poznawania własnych granic, zmierzenia się z czymś niewykonalnym, stawienia czoła ekstremalnym sytuacjom, rozmawiania z sobą samym, dające poczucie życia, szczęścia i wolności. Nanga Parbat pozwoliła spojrzeć na świat z jej wierzchołka, ale Feri upomniała się o wieczne towarzystwo. Warto podkreślić, że biografia wzbogacona została licznymi kolorowymi zdjęciami, zamieszczonymi w przemyślanych miejscach, ich obraz zgadza się z wymową treści. bookendorfina.pl
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
25-02-2019 o godz 14:08 Anonim dodał recenzję:
Zdecydowanie polecam !
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
21-02-2019 o godz 15:01 vrednaya_kariniya dodał recenzję:
Książka, która daje wiarę w dobro, w siłe marzeń. Daje dużo do myślenia o tym, czym my tak naprawdę jesteśmy, czego potrzebujemy i gdzie idziemy. O życiu artysty, niestety docenionego po śmierci.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
19-02-2019 o godz 11:29 55magma dodał recenzję:
To trzeba przeczytać, żeby zrozumieć. Polecam bardzo
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
18-02-2019 o godz 21:31 ksiazkomaniak123 dodał recenzję:
niesamowita książka. ale jaka może być historia kogos takiego jak Tomek Mackiewicz? wspaniała historia, którą napisał on sam swoim nietuzinkowym życiem. niesamowite wzloty i upadki, pasja, pociąg do przygody, wspaniała kariera "wspinacza" i himalaisty. książka zdecydowanie nie tylko dla osób, które pasjonują się górami, ale dla każdego komu nie straszne są przeciwności losu i chcą doświadczyć prawdziwego heroizmu :) polecam!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
16-02-2019 o godz 21:53 andrew747 dodał recenzję:
Ciekawa - opisująca koleje losu Mackiewicza. Autor opiera się na wielu źródłach (szczególnie żony Anny), przebył częściowo drogę Tomka i pozyskał informacje od osób, które się z nim zetknęły. Rodzice, dzieciństwo, Monar, życiowe zmaganie z rzeczywistością, wzloty i upadki, rodzicielstwo i związki. Przybliża swobodną i bezinteresowną naturę Czapkinsa oraz pasje do gór - wolności, którą dają. Oczywiście opisane są wszystkie wyjazdy na Nangę. Książka starannie wydana, wiele zdjęć, gruba -" jest co czytać". Ukazała się rok po tragedii i autor widać, że podszedł sumiennie do jej napisania. Polecam zainteresowanym :)
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-02-2019 o godz 20:56 Zuzka dodał recenzję:
Sprawiłam tę książkę tacie w prezencie, przeczytał w jeden weekend i napisał smsa z podziękowaniami, więc chyba się podobało ;D
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-02-2019 o godz 20:49 Karol dodał recenzję:
Jak dla mnie najlepsza biografia spod ręki Szczepańskiego. Solidnie napisana, trzymająca w napięciu i bardzo logicznie ułożona. Strzał w dyszkę!
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
15-02-2019 o godz 20:05 Anonim dodał recenzję:
Super lektura nawet dla osób nie interesujących się himalaizmem. Bardzo dobra biografia.
Czy ta recenzja była przydatna? 0 0
Więcej recenzji Więcej recenzji
Prezentowane dane dotyczą zamówień dostarczanych i sprzedawanych przez empik.

Zobacz także

Inne z tego wydawnictwa Gambit Siembieda Maciej
27,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Świątynia Żulczyk Jakub
30,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Jajko Teckentrup Britta
26,99 zł
29,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Fluff Osińska Natalia
30,99 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Cari Mora Harris Thomas
29,49 zł
39,99 zł
Inne z tego wydawnictwa Zmorojewo Żulczyk Jakub
35,99 zł
39,99 zł

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali też

strona produktu - rekomendacje Steve Jobs Isaacson Walter
33,99 zł
39,99 zł
strona produktu - rekomendacje O życiu Messner Reinhold
40,49 zł
44,99 zł

Opinie, uwagi, pytania

Jeśli masz pytania dotyczące sklepu empik.com odwiedź nasze strony pomocy.
Jeśli widzisz błąd lub chcesz uzyskać więcej informacji o produkcie skorzystaj z formularza kontaktowego: zgłoszenie błędu / pytanie o produkt

Twoja wiadomość została wysłana. Dziękujemy.

Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych jest Empik S.A. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu obsługi Twojej wiadomości z formularza kontaktowego, a także w celach statystycznych i analitycznych administratora. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajduje się w naszej Polityce prywatności.

Wybierz temat a następnie wypełnij dane formularza:

Pole Email jest wymagane

Pole imię i nazwisko jest wymagane

Pole Twoja wiadomość jest wymagane

pola wymagane

Jeśli chcesz skontaktować się z nami telefonicznie, skorzystaj z naszej infolini:

Centrum Wsparcia
Klienta
+48 22 462 72 50

+48 22 462 72 50

Czynne całą dobę

* z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy

Ostatnio oglądane

Podobne do ostatnio oglądanego

Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.