Filtruj
Kategorie
Twoje środki
Empik Premium
Cena
Dostępność
  • więcej
Ocena produktu
Marka
  • więcej
Rodzaj produktu
Wydajność druku przy 5% pokrycia strony
  • więcej
Sprzedawca
  • więcej

Tusze i tonery

Tusze i tonery to nieodłączne akcesoria do drukarek lub urządzeń wielofunkcyjnych - bez nich drukowanie jest niemożliwe. Im wyższa jakość atramentu, tym lepsza jakość wydruku. W naszym asortymencie można zaleźć te i inne akcesoria do drukarek marek: Brother, Epson, Canon oraz HP.

Tusz do atramentówek, a toner do laserówek

Tusz ma gęstą, płynną postać i jest wykorzystywany tylko w drukarkach atramentowych (potocznie zwanych atramentówkach). Atrament jest nanoszony na papier przez dysze wtryskujące znajdującym się na głowicach drukujących. Toner  to sproszkowana postać tuszu, który przeznaczony jest do drukarek laserowych i urządzeń  wielofunkcyjnych. Miejsca na kartce papieru, które mają być pokryte tuszem, zostają naelektryzowane przez laser. Dzięki temu proszek z tonera „przykleja się” do kartki.

Żywotność tuszu i tonera

Toner jest bardziej wytrzymały niż tusz, m.in. ze względu na formę występowania tuszu (proszek lub płyn). Toner wykorzystywany w drukarkach laserowych pozwala na wydrukowanie większej ilości tekstu lub obrazu. Zdecydowanie rzadziej wymaga wymiany i nie zasycha po dłuższym czasie nieużywania. Tusz do drukarek atramentowych jest o wiele tańszy, ale mniej trwały i znacznie mniej wydajny. Ponadto atrament wysycha, gdy jest nieużywany i wymaga częstszej wymiany.

Kolor druku

Zarówno tonery, jak i tusze do drukarek, dostępne są w kolorystyce CMYK (cyan-magenta-yellow-black). Jest to podstawowy zestaw palet dla druku. Dzięki odpowiedniemu użyciu proporcji tych czterech kolorów, urządzenie drukujące jest w stanie odwzorować każdy kolor wyświetlany na monitorze. Z tego powodu, nawet do drukowania tekstu, urządzenie może potrzebować nie tylko czarnego tuszu lub tonera, ale także reszty kolorów.

W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór produktów od znanych producentów, takich jak Brother, HP czy Epson, we wszystkich  kolorach CMYK. Sprawdź co dla ciebie przygotowaliśmy i wybierz akcesoria dla swojej drukarki.

więcej

Dowiedz się więcej o tuszach, tonerach i nie tylko

Wszystkie artykuły

Tusze i tonery – najczęściej zadawane pytania