Microsoft

Filtruj
Kategorie
Polecane
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka Microsoft

Microsoft Corporation to jedna z największych firm w branży nowoczesnych technologii założona 4 kwietnia 1975 roku przez Billa Gatesa i Paula Allena. Microsoft zasłynął jako producent autorskiego systemu operacyjnego MS-DOS przeznaczonego dla komputerów IBM-PC, do którego następnie opracowano szereg programów użytkowych. Tekstowy system MS-DOS uzupełniony został m.in o graficzną nakładkę Windows 1.0., która pozwoliła na sterowanie poleceniami za pomocą myszki komputerowej.

Word, Excel i Powerpoint od Microsoft

W 1989 roku Microsoft wypuścił na rynek pierwszą wersję pakietu biurowego Microsoft, który składał się z takich programów, jak Word, Excel i Powerpoint. Ogromny sukces firmy zaowocował powstaniem kolejnej, unowocześnionej wersji Windows 3.0., która w ciągu 2 tygodni od premiery sprzedała się w ilości prawie 100 tys. egzemplarzy.

Producent konsol Xbox, konkurencja Playstation od Sony

W 1995 roku powstał system operacyjny Windows 95, do którego wypuszczono w pakiecie także przeglądarkę internetową Internet Explorer, która w 2003 roku osiągnęła szczyt około 95% udziału rynkowego. W 2001 roku koncern poszerzył swoją ofertę o konsolę do gier wideo Xbox, która była konkurencją dla, wyprodukowanej przez koncern Sony, konsoli PlayStation.

Microsoft konsekwentnie rozwijał swoje portfolio i wypuszczał na rynek zaawansowane rozwiązania, stając się liderem na rynku technologicznych innowacji, które zmieniły oblicze współczesnego świata cyfrowego.

Polski oddział Microsoft powstał w 1992 i zajmuje się dystrybucją oprogramowania Microsoft na terenie kraju, a także oferuje swoje usługi związane ze wsparciem technicznym.

Microsoft - wydawca gier komputerowych

Microsoft jako twórca i producent konsoli Xbox skupił także swoją działalność wokół produkcji gier na platformy Xbox oraz komputery PC. Działalność producenta gier Xbox Game Studios realizowana jest zarówno poprzez duże, znane studia deweloperskie należące do koncernu Microsoft, a także mniejsze, niezależne zespoły produkcyjno-kreatywne.

Pierwszą grą wypuszczoną na rynek przez Microsoft była seria futurystycznych strzelanek FPS Halo studia Bungie Software. Kilka lat później swoją premierą miała gra wyścigowa Forza Motorsport. Do innych sztandarowych produktów marki z kategorii gier komputerowych należą m.in. takie tytuły, jak: Gears of War, Forza Horizon, Age of Empires, Microsoft Flight Simulator, czy ciesząca się obecnie ogromną popularnością gra Minecraft, stworzona przez szwedzki zespół specjalistów działających pod nazwą przedsiębiorstwa Mojang Studios.

więcej