Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Twoje środki
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Kolor
Pomiar temperatur
Mierzone parametry
  • więcej

Stacje pogody

Stacja pogodowa pełni znacznie więcej funkcji niż zwykły domowy termometr. Urządzenie pozwala na sprawdzenie warunków panujących na zewnątrz, jak i w domu. W zależności od wybranego modelu, dzięki wbudowanym czujnikom produkt wskaże aktualne ciśnienie, temperaturę, wilgotność powietrza czy godzinę. Na podstawie zebranych informacji z ostatnich 12 godzin, stacja oblicza prognozę pogody na najbliższe godziny. Dane prezentowane są na ekranie, który jest wyposażony w kolorowy lub monochromatyczny wyświetlacz oraz opcję regulacji podświetlenia.

Jaką stację pogody wybrać?

Przed zakupem stacji pogody warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Im więcej czujników zewnętrznych ma urządzenie, tym bardziej precyzyjny będzie pomiar. Kolejnym, ważnym czynnikiem jest zakres temperatury - w podstawowych urządzeniach wynosi on od -20° do +50°C. Stacje pogodowe zazwyczaj są zasilane bateryjnie lub sieciowo. Sprzęt łączy się z zewnętrznymi czujnikami przewodowo lub bezprzewodowo przy użyciu modułu Bluetooth. Dostępna jest również funkcja zapisu pomiarów, która umożliwia porównanie aktualnego wyniku z danymi archiwalnymi.

Praktyczne funkcje

Nowoczesne stacje pogodowe pozwalają nie tylko na mierzenie temperatury, ciśnienia atmosferycznego oraz wilgotności powietrza. Najbardziej zaawansowane modele wskazują prędkość i kierunek wiatru, ilość aktualnych opadów oraz promieniowanie UV. Ponadto mogą przewidywać prognozę na kilka dni. Urządzenia te są dodatkowo wyposażone w alarm mrozu, który automatycznie powiadamia o nadchodzącym przymrozku. Ciekawą innowacją jest wbudowany projektor, wyświetlający na suficie aktualną godzinę i temperaturę.

Stację pogody można w bardzo łatwy sposób połączyć ze smartfonem. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację, a urządzenie wyśle wszystkie potrzebne informacje na telefon, które można sprawdzić nawet wtedy, gdy przebywa się poza domem.

Porównaj oferty stacji pogodowych i wybierz urządzenie, które spełni wszystkie twoje oczekiwania.

więcej