Filtruj
Kategorie
Zabawki dla najmłodszych
Wiek
  • więcej
Płeć
Marka
  • więcej
Seria
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Zabawki sensoryczne dla dzieci i niemowląt

Zabawki sensoryczne mają na celu stymulowanie rozwoju dzieci poprzez dostarczanie im różnych bodźców – dotykowych, zapachowych, wzrokowych, słuchowych czy smakowych. W naszym asortymencie można wybierać spośród produktów wielu marek, m.in. Fisher Price, B.Toys, Rubbabu, Masterkidz, Viga, Hedo, Timosimo, Filibabba, Hencz czy Tullo.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaka

Wszechstronny rozwój dziecka warto pobudzać już od pierwszych miesięcy jego życia. Odpowiednie dla najmłodszych zabawki to np. gryzaki sensoryczne, które dobrze sprawdzają się zwłaszcza w okresie ząbkowania. Gryzienie przez malucha kolorowych wypustek umieszczonych na gryzaku łagodzi ból i obrzęk dziąseł.

Inna zabawka sensoryczna dla niemowlaka to mata edukacyjna o różnych fakturach, kształtach i kolorach. Dziecko korzystające z niej ćwiczy stabilność, zmysł równowagi i dotyku, a także wzmacnia mięśnie stóp. Niektóre maty sensoryczne dostarczają również maluszkowi bodźców dźwiękowych oraz wizualnych, ponieważ zawierają świecące się czy wydające dźwięki elementy.

Dla najmłodszych dzieci przeznaczone są także grzechotki sensoryczne, które oddziałują na słuch, a jednocześnie stymulują zmysł wzroku i dotyku. Maluch może je łapać, zgniatać, przesuwać czy potrząsać nimi.

Zabawki sensoryczne dla starszych dzieci

W naszej ofercie znajdują się również zabawki sensoryczne dla dzieci, które wyrosły już z wieku niemowlęcego. Można wybrać dla nich np. sensoryczne puzzle, które po właściwym dopasowaniu elementów wydają ciekawe efekty dźwiękowe, np. szczekanie psa czy miauczenie kota. Inną zabawką stymulującą zmysły są książeczki sensoryczne wykonane z różnych tkanin i zawierające elementy do przesuwania, naciskania czy dopasowywania.

Wśród zabawek sensorycznych znajdują się także gniotki, czyli zabawki antystresowe do ściskania i ugniatania, które wyciszają emocje dziecka. Popularnym rodzajem gniotka jest Pop It, czyli zabawka z sylikonowymi bąbelkami, których przyciskanie imituje dźwięk pękającej folii bąbelkowej.

Sprawdź, jak wiele ciekawych zabawek sensorycznych znajduje się w naszym asortymencie. Wybierz spośród nich taką, która sprawi najwięcej radości twojemu dziecku i pomoże stymulować jego wszechstronny rozwój.

więcej

TOP - najczęściej kupowane zabawki sensoryczne

TOP
Chicco, zabawka interaktywna Ścieżka sensoryczna - 4 Pory Roku
12 Chicco, zabawka interaktywna Ścieżka sensoryczna - 4 Pory Roku Chicco
1/5
87,00 zł
Promocja
107,00 zł najniższa cena z 30 dni