Filtruj
Kategorie
Wiek
  • więcej
Płeć
Seria
Producent
  • więcej
Cena
Ocena klientów

Bączki

Liczba zabawek dla najmłodszych pociech jest niezwykle duża. Obejmuje także wiele różnego rodzaju urządzeń i akcesoriów. Spośród setek propozycji trudno wprawdzie dokonać wyboru, ale w naszej ofercie znajdziesz zabawkę uniwersalną, która prawdopodobnie spodoba się każdemu dziecku. Korzystać z niej mogą zarówno niemowlęta, które już stabilnie siedzą, jak i dzieci starsze. O czym mowa? O bączkach.

Bączki czy też kręćki dla najmłodszych są zabawkami, które potrafią skupić uwagę pociechy na dłużej. Wybieraj z naszego asortymentu duże bączki dla dzieci oraz niewielkie, pierwsze, kolorowe bączki dla niemowląt.

Klasyczna zabawka znana wszystkim

Bączek dla dzieci jest zabawką, której konstrukcja znana jest ludzkości od pokoleń. Czy wiesz, że pierwsze bączki prawdopodobnie były znane już w starożytności? Potwierdzają to badania archeologiczne. I choć wówczas z pewnością były one robione z innych materiałów, to jednak zasada działania pozostaje taka sama.

Na czym polega zabawa z kolorowym bączkiem? Otóż bączek ma kształt cebulki, z wydłużonym zakończeniem. W górnej jego części znajduje się tłok, który po naciśnięciu wprawia zabawkę w ruch dookoła własnej osi na szpikulcu. Najmłodsi podczas zabawy z bączkiem wykonują cały czas podobne ruchy, ćwicząc swoją motorykę. Powtarzalność zabawki uspokaja, ale i pozwala pociesze na radosną zabawę.

Jaki bączek dla dzieci wybrać?

Przy zakupie bączków czy kręćków dla dzieci kieruj się zwłaszcza wiekiem maluszka, który ma zostać obdarowany tego typu zabawką. Najmłodszym pociechom, niemającym jeszcze roku, przydadzą się małe, kolorowe bączki, na których wewnętrznej tarczy znajdują się małe elementy. Bączki dla maluchów powinny być lekkie i nie powinno być problemu, by wprawić je w ruch.

Dla dzieci starszych przeznaczone są bączki w klasycznej odsłonie, które do działania wymagają przyciśnięcia górnego tłoka. Dzieci uczą się przy takiej zabawie, jak utrzymać równowagę zabawki, by ta została wprawiona w ruch wirowy i nie przewracała się.

Wybieraj duże bączki dla dzieci, które mogą też wydawać dźwięki czy emitować światło. Sprawdź naszą ofertę i obdaruj swoją pociechę klasycznym prezentem.

więcej

TOP - najczęściej kupowane bączki

TOP
Chuć, bączek
TOP
BĄCZEK POJAZDY BUDOWY
17 BĄCZEK POJAZDY BUDOWY Goki
0/5
52,99 zł
55,08 zł