Morsujesz?

Niezbędnik morsa

Akcesoria do morsowania

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na morsowanie – czyli krótką kąpiel w zimnej wodzie w morzu, jeziorze czy innym zbiorniku. Wiele badań naukowych wskazuje, że kąpiele w zimnej wodzie mogą pozytywnie wpływać na zdrowie. Jak zatem przygotować się do morsowania? Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg akcesoriów, które umożliwią Ci wygodne oraz bezpieczne morsowanie!

Morsowanie – jak się przygotować? Akcesoria do bezpiecznego morsowania

Morsuj z głową i właściwie przygotuj się do starcia z zimną wodą. Po pierwsze, kup wygodne i zapewniające komfort spodnie kąpielowe czy strój kąpielowy damski. Ubrania te szybko schną po wyjściu z wody, a także oddychają, czyli pozwalają na szybkie przenikanie pary wodnej na zewnątrz.

Warto także zainwestować w ciepłe czapki zimowe oraz rękawiczki. Częstym wyborem są również specjalne buty do wody. Polecane są szczególnie do zbiorników płytkich – ochronią one bowiem naszą stopę przed możliwym skaleczeniem np. o ostrzejszy kamień.

Podstawowym wyposażeniem są również ręczniki. Zabierz ze sobą duży ręcznik tradycyjny, który pozwala na okrycie całego ciała. Alternatywą jest miękki ręcznik szybkoschnący, który, jak wskazuje nazwa, nie pozostaje wilgotny czy mokry przez długi czas. Warto zaopatrzyć się także w wygodną karimatę, aby nie pozostawić swoich rzeczy na śniegu lub zlodowaciałej ziemi.

Zaraz po wyjściu z wody i osuszeniu się możesz także założyć szlafrok lub zarzucić na siebie ciepły koc, aby szybko się ogrzać. Osobom nienoszącym rękawiczek z pewnością przydadzą się specjalne ogrzewacze do rąk, które mogą oddawać ciepło nawet przez kilkadziesiąt minut.

Aby rozgrzać się zaraz po morsowaniu, można wypić ciepłą herbatę lub kawę – zatem warto kupić także kubek termiczny lub termos. A jeśli chcesz sprawdzić, jak lodowata woda wpłynęła na Ciebie, to spraw sobie zegarek sportowy. Smartwatch umożliwi Ci m.in. sprawdzanie tętna, obliczy spalone kalorie i pokaże wiele innych ciekawych danych.

Całą przygodę warto uwiecznić specjalną kamerą sportową.

To nie koniec! Zadbaj o siebie po zimnej kąpieli

Ważne jest nie tylko dobre przygotowanie się do zimnej kąpieli, ale i po niej. Więc jeśli obawiasz się przeziębienia, to warto zadbać o swój organizm – np. zażywając witaminy, minerały czy inne suplementy diety na wzmocnienie odporności.

W domu przygotuj sobie termofor i gorącą herbatę. Dobrym pomysłem może się okazać kupno miękkich poduszek i kocy elektrycznych, które potrafią błyskawicznie ogrzać.

Kontakt z zimną wodą i powietrzem może okazać się niezbyt dobry dla naszej skóry, dlatego po morsowaniu nie zapomnij o użyciu nawilżających kremów do twarzy i rąk, a także innych preparatów specjalistycznych, dzięki którym właściwie odżywisz swoją skórę.

Mając niezbędne akcesoria, możesz już szykować się do morsowania ze znajomymi. Koniecznie zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa podczas zimnych kąpieli, i pamiętaj – nie morsuj sam! A teraz spakuj wszystkie potrzebne rzeczy, zamów jeśli czegoś Ci brakuje i wszystko należycie zaplanuj!

więcej