Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Dostępność
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Marka
  • więcej
Pojemność
  • więcej
Płeć
  • więcej
Rodzaj skóry
Działanie
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu
Ochrona SPF

Pielęgnacja ust

Warstwa naskórka pokrywająca usta jest niezwykle cienka i delikatna. Jest to obszar niemal całkowicie pozbawiony gruczołów łojowych. Przy nieodpowiedniej pielęgnacji bardzo łatwo można doprowadzić do spierzchnięcia ust i nieestetycznego wyglądu. Pomadki ochronne oraz balsamy do ust zapobiegają utracie wilgoci, w związku z czym usta będą odpowiednio nawilżone i odżywione. Jednakże samo aplikowanie pomadki nie wystarczy, aby usta były odpowiednio wypielęgnowane. Aby cieszyć się pięknymi ustamfi należy poznać i systematycznie stosować kilka podstawowych etapów pielęgnacji.

Peelingi do ust

Nieodłącznym elementem pielęgnacji ust jest złuszczanie naskórka. Peeling najlepiej wykonywać raz w tygodniu oraz zawsze przed nałożeniem szminki (zwłaszcza matującej). Usta dzięki temu będą idealnie gładkie, a nałożona pomadka przedłuży swoją trwałość. Ważne, aby peeling wykonywać w sposób delikatny. Należy okrężnymi ruchami pocierać usta opuszkami palców. Taki zabieg oprócz usunięcia nadmiaru naskórka, poprawi także ukrwienie ust.

Nawilżanie i ochrona

Najważniejszym etapem pielęgnacji jest systematyczne nawilżanie ust. Pomocne będą wazeliny do ust, które wykazują silne działanie ochronne oraz wspomagają proces regeneracji naskórka. Będzie idealnym rozwiązaniem w czasie mrozów lub silnych wiatrów. W czasie ekspozycji na słońce należy pamiętać o stosowaniu wazeliny lub pomadki zawierającej ochronę UV.

Masełka do ust

Produktem wartym uwagi jest masełko do ust, które poza intensywnym nawilżeniem, zapewnia ustom blask i zdrowy wygląd. W jego skład wchodzą głównie oleje (np. olej kokosowy, ryżowy, ze słodkich migdałów) oraz masło shea. Masełka występują w różnego rodzaju wariantach zapachowych.

Systematyczność jest niezbędna w zachowaniu pięknych i odżywionych ust. W skład naszego asortymentu wchodzą produkty niezbędne do codziennej pielęgnacji. Poza klasycznymi pomadkami ochronnymi, masełkami do ust oraz peelingami znajdziesz innowacyjne serum do ust wzbogacone w olejek brzoskwiniowy.

więcej