Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
  • więcej
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Marka
  • więcej
Materiał
  • więcej
Waga
  • więcej
Rodzaj obciążenia
  • więcej
Ćwiczone partie mięśni
  • więcej
Kolor
Długość (cm)
  • więcej
Średnica (cm)
  • więcej

Kettlebell

Hantle, sztangi czy atlasy, jako podstawowe wyposażenie każdej siłowni, to jedne z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych narzędzi dedykowanych do uprawiania treningu siłowego lub siłowo-wytrzymałościowego. Dysponując takim sprzętem oraz realizując prawidłowo ułożony plan, można precyzyjnie pracować nad każdą grupą mięśni. 

Istnieje jednak jeszcze jeden rodzaj obciążenia, który cieszy się nie tylko coraz większą popularnością na siłowniach czy w studiach fitness, ale również chętnie kupowany jest do użytku domowego. Ciężary kettlebell, zwane również kettlami czy odważnikami kulowymi, pozwalają poprawić nie tylko moc, siłę czy dynamikę, ale również wyrzeźbić sylwetkę czy wzmocnić poszczególne partie mięśni.

Kettlebell – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup ciężarów kettlebell, należy mieć świadomość, że ich kształt, waga oraz materiał, z jakiego zostały wykonane, będą miały kluczowe znaczenie nie tylko na jakość wykonywanych ćwiczeń, ale również na komfort oraz bezpieczeństwo. Dlatego zdecydowanie warto poświęcić chwilę, aby dobrać odważnik adekwatnie do potrzeb i poziomu wytrenowania.

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to metoda ćwiczenia. Na rynku dostępne są odważniki kettlebell dedykowane do tzw. hardstyle swing, jak również do girevoy sport. Kettle do hardystyle swing zazwyczaj wykonane są z żeliwa, a ich wielkość rośnie wprost proporcjonalnie do masy, czyli im cięższy odważnik tym większy będzie miał gabaryt. Odważniki kulowe do giveroy sport to rodzaj ciężarów kettlebell, które zostały zaprojektowane głównie z myślą o dyscyplinie sportowej, jaką jest kettlebell lifting. Tego rodzaju odważniki charakteryzuje jedna wielkość, na którą nie ma wpływu jego waga. W praktyce ważące 12 kg kettle do giveroy sport będą miały dokładnie takie same gabaryty co znacznie cięższe modele.

Podejmując decyzję o zakupie ciężarów kettlebell, warto również zwrócić uwagę na ich kształt, który powinien mieć formę kuli, na optymalnie wyprofilowaną rączkę czy odpowiednio dobrany do poziomu wytrenowania ciężar.

Jakie ciężary kettlebell dostępne są w Empiku?

W naszym sklepie dostępne są ciężary kettlebell między innymi takich marek jak Movit, HMS, Just7Gym, Master czy Hop Sport. Są to produkty, które różnią się od siebie typem, wielkością, wagą oraz przeznaczeniem, jak również materiałem, z jakiego zostały wykonane, kolorem czy ceną. W asortymencie posiadamy m.in. kettle do ćwiczeń metodą hardstyle swing, wśród których największą popularnością cieszą się modele wykonane z żeliwa. Oprócz tego dostępne są kettle do uprawiania dyscypliny sportowej, jaką jest kettlebell lifting, wyróżniające się taką samą wielkością, lecz różną wagą.

W zależności od potrzeb oraz poziomu wytrenowania, wśród dostępnego asortymentu posiadamy zarówno lekkie i poręczne kettlebelle o wadze od kilku do kilkunastu kilogramów idealnie nadające się dla początkujących czy ćwiczeń fitness, jak i znacznie cięższe odważniki dedykowane zaawansowanym użytkownikom.

Niezależnie od tego, czy szukasz niewielkich i poręcznych ciężarków kettlebell do użytku domowego, planujesz rozbudować domową siłownię czy wyposażyć profesjonalne studio, koniecznie zajrzyj do nas. Dzięki dostępności sprzętu oraz bogatej gamie produktów z pewnością szybko znajdziesz interesujący cię model.

więcej

Sprawdź jak można wykorzystać kettlebelle

Wszystkie artykuły

Kettlebell

najczęściej zadawane pytania