Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Stan produktu
Marka
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Rozmiar koła w calach
Sposób montażu
  • więcej

Błotniki rowerowe

Jednymi z elementów wyposażenia roweru, które niewątpliwie wpływają na komfort jazdy, są błotniki rowerowe. Te niepozorne kawałki tworzywa lub metalu, poza tym, że skutecznie chronią rowerzystę przed wodą i błotem lecącymi spod kół, dodatkowo zabezpieczają rower przed ewentualnym zachlapaniem. Właściwie dobrane błotniki rowerowe, są bowiem w stanie zabezpieczyć znaczną część roweru, co zdecydowanie korzystnie wpłynie zarówno na sam aspekt wizualny, jak i uchroni mechanikę oraz lakier jednośladu przed zbyt wczesnym zużyciem.

Decydując się na zakup tego elementu wyposażenia, warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby zarówno przedni, jak i tylny błotnik rowerowy spełniał swoje zadanie zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Błotnik rowerowy – na co zwrócić uwagę?

Ilość dostępnych na rynku modeli jest imponująca. Różnorodność asortymentu jest tak duża, że dokonanie właściwego wyboru może wydawać się bardzo trudne. Niemniej, jeśli podejdzie się do tego metodycznie, wówczas cała sprawa znacznie się uprości. Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby błotniki rowerowe dopasowane były zarówno do potrzeb użytkownika, jak i konstrukcji maszyny.

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie, to rodzaj jednośladu. Istnieje bowiem różnica pomiędzy błotnikami dedykowanymi do rowerów górskich, szosowych, trekkingowych czy miejskich. Jest to pierwszy krok, który dodatkowo powinien uwzględniać wielkość koła oraz szerokość opon bicykla. Istotny jest również sposób montażu, który w tym wypadku ma kluczowe znaczenie. Z tego względu należy koniecznie sprawdzić, czy konstrukcja roweru posiada zaimplementowane otwory montażowe na błotniki rowerowe. Jeśli tak jest, wówczas warto skupić się na zestawach z klasycznym systemem montowania. W przeciwnym razie powinniśmy szukać równie skutecznych alternatywnych rozwiązań, których na rynku nie brakuje.

Osobną kwestią jest wybór długości. Im jest ona większa, tym skuteczniej dany błotnik rowerowy będzie chronił użytkownika przed zachlapaniem. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza podczas jazdy miejskiej czy turystycznej. W jeździe terenowej natomiast dłuższe błotniki są nie tylko cięższe, ale przede wszystkim bardziej podatne na uszkodzenia i zapychanie błotem. Z tego względu np. w kolarstwie górskim zazwyczaj nie stosuje się błotników lub montuje się ich minimalistyczne wersje, które chronią jedynie newralgiczne miejsca przed zachlapaniem.

Jakie błotniki rowerowe dostępne są w Empiku?
W sprzedaży posiadamy błotniki rowerowe między innymi takich firm jak Romet, SKS Germany, Kross, Topeak czy Zefal. Poszczególne modele różnią się od siebie rodzajem, długością i szerokością, a także sposobem montażu, materiałem, z jakiego zostały wykonane, czy kolorem.

Posiadamy klasyczne, długie modele do rowerów miejskich i trekkingowych, które podczas jazdy w niepogodę pozwolą pozostać czystym i suchym. Ponadto można znaleźć też krótkie i lekkie modele montowane pod siodełko czy na koronie widelca amortyzatora, które skutecznie chronią przed błotem podczas szaleństw w terenie.

Bogaty asortyment naszego sklepu pozwala na znalezienie nie tylko kompletnych zestawów, ale również pojedynczych modeli. Taki stan rzeczy umożliwia samodzielne dobranie i skompletowanie błotników w zależności od potrzeb.

Jeśli szukasz błotników rowerowych do swojego jednośladu, koniecznie zajrzyj do nas. W jednym miejscu będziesz mógł zapoznać się z całą gamą produktów, a następnie wybrać model optymalny dla swojego roweru.

więcej