Filtruj
Kategorie
Polecane
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Brita

W ostatnich latach, świadomość na temat tego, jak ważna jest właściwa filtracja wody, zdecydowanie wzrosła. Z tego powodu, bardzo dużą popularnością cieszą się produkty marki Brita. Dzbanek czy butelka z filtrem są już dla niektórych podstawowym wyposażeniem domu – produkty te możemy spotkać w domach na całym świecie. Marka ma aż 66 oddziałów w różnych krajach – od Niemiec, gdzie została założona, po Kanadę, Japonię czy Australię.

Konsumenci doceniają niemiecką jakość i trwałość, którymi cechuje się każdy dzbanek czy butelka Brita. Oprócz tego, że picie wody oczyszczonej jest dla Ciebie zdrowsze, to jest również ekologiczne. Nie musisz już kupować dziesiątek plastikowych opakowań – dziś wystarczy już butelka czy dzbanek Brita i dostęp do wody, by móc pić w każdej chwili.

Czemu warto pić wodę z filtra Brita?

Jednym z powodów, czemu wypróbować filtry Brita jest to, że zdecydowanie redukują zawartość potencjalnie szkodliwych substancji i pierwiastków, takich jak np. chlor. Dzięki temu woda jest smaczniejsza oraz zdrowsza. Niezwykle istotne jest dla naszego organizmu właściwe nawodnienie wodą wolną od szkodliwych substancji – pamiętaj, że nawet ok. 60% Twojego ciała składa się z wody!

Co istotne, filtr Brita znajdujący się w butelkach zatrzymuje niekorzystne dla nas metale ciężkie i inne substancje, ale całkowicie przepuszcza ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu minerały, takie jak np. magnez, wapń czy potas.

Woda filtrowana z dzbanków jest zalecana do wykorzystywania przy gotowaniu – przedłuża ona żywotność czajników czy ekspresów do kawy, ponieważ, w porównaniu od zwykłej wody z kranu, niemal nie pozostawia po sobie groźnego dla urządzeń kamienia czy osadów.

Co zawiera filtr Brita?

Filtry Brita do butelek i dzbanków wykonane są ze specjalnego węgla aktywnego, powstałego z łupin orzechów. Węgiel aktywny, dzięki temu, że zawiera miliony mikroporów, zatrzymuje w sobie chlor, metale ciężkie (np. ołów i miedź), lotne związki organiczne i inne zanieczyszczenia oraz niekorzystne substancje, sprawiając, że woda jest smaczna, czysta i zdrowa. Każdy dzbanek filtrujący Brita i każda butelka są bezpieczne i posiadają odpowiednie atesty to potwierdzające. Również każdy filtr do wody Brita jest również w pełni bezpieczny.

Ważne jest, aby pamiętać o zmianach filtrów – po pewnym czasie użytkowania materiał ten zacznie przepuszczać zawarte w wodzie związki. Nie ma jednak zagrożenia, by wcześniej zatrzymane substancje przedostały się dalej.

Na ile starcza filtr Brita? Co ile wymieniać?

Jest to zależne od użytkowania i rodzaju oczyszczacza. Przykładowo, w butelkach z serii Fill & Go przyjmuje się, że wymiana będzie wskazana po przelaniu 150 litrów. Dzbanki, korzystające z wkładów Maxtra+ mają podobną żywotność. Warto wymieniać filtry w cyklach czterotygodniowych, by mieć pewność, że pita woda będzie zawsze zdrowa i smaczna.

Dobrym pomysłem jest kupienie zapasu filtrów – odpowiednio przechowywane (w opakowaniu, w temp. 1 – 50 stopni Celsjusza) będą bezpieczne i skuteczne przez wiele lat.

Brita – butelka czy dzbanek? Co warto wybrać i czy są bezpieczne?

Jeśli często podróżujesz – butelka Brita będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Pozwoli Ci bezpiecznie napić się wody z wielu różnych miejsc, a do tego jest mała i poręczna – idealna np. na spacer, trening, do pracy czy do szkoły.

Dzbanek doskonale sprawdza się w domach i biurach. Napełnienie go to kilka chwila – po niej możemy cieszyć się zdrową, bezpieczną wodą, doskonałą do gotowania herbat czy kaw lub picia prosto z dzbanka. Warto nadmienić, że każdy dzbanek czy butelka Birta został wykonany z bezpiecznych materiałów, takich jak np. tworzywo sztuczne bez szkodliwego bisfenolu A, czyli BPA. Co więcej, zostały zaprojektowane tak, by świetnie leżały w dłoni i zapewniały pewny chwyt.

Ekologia i ekonomia – czyli inne zalety butelek i dzbanków z filtrem

Korzystanie z wytrzymałych butelek oczyszczających jest działaniem ekonomicznym i ekologicznym. Nie musisz już kupować dziesiątek plastikowych opakowań, które później będziesz musiał wyrzucać do śmieci – co nie jest działaniem przyjaznym naszej planecie. Jedynym odpadem z butelek Brita, są wkłady, które wymienisz tylko raz na cztery tygodnie.

Wiąże się to oczywiście z oszczędzaniem – oblicz ile butelek kupujesz w ciągu miesiąca lub roku, a następnie porównaj, ile mógłbyś zaoszczędzić pozbywając się tego wydatku.

Zadbaj o swoje zdrowie, ekologię oraz finanse i zacznij oczyszczać wodę do picia z pomocą dzbanków i butelek Brita – z pewnością poczujesz różnicę i nie wrócisz już do starych nawyków.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.