Filtruj
Kategorie
Polecane
Kolor
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Brita

W ostatnich latach, świadomość na temat tego, jak ważna jest właściwa filtracja wody, zdecydowanie wzrosła. Z tego powodu, bardzo dużą popularnością cieszą się produkty marki Brita. Dzbanek czy butelka z filtrem są już dla niektórych podstawowym wyposażeniem domu – produkty te możemy spotkać w domach na całym świecie. Marka ma aż 66 oddziałów w różnych krajach – od Niemiec, gdzie została założona, po Kanadę, Japonię czy Australię.

Konsumenci doceniają niemiecką jakość i trwałość, którymi cechuje się każdy dzbanek czy butelka Brita. Oprócz tego, że picie wody oczyszczonej jest dla Ciebie zdrowsze, to jest również ekologiczne. Nie musisz już kupować dziesiątek plastikowych opakowań – dziś wystarczy już butelka czy dzbanek Brita i dostęp do wody, by móc pić w każdej chwili.

Czemu warto pić wodę z filtra Brita?

Jednym z powodów, czemu wypróbować filtry Brita jest to, że zdecydowanie redukują zawartość potencjalnie szkodliwych substancji i pierwiastków, takich jak np. chlor. Dzięki temu woda jest smaczniejsza oraz zdrowsza. Niezwykle istotne jest dla naszego organizmu właściwe nawodnienie wodą wolną od szkodliwych substancji – pamiętaj, że nawet ok. 60% Twojego ciała składa się z wody!

Co istotne, filtr Brita znajdujący się w butelkach zatrzymuje niekorzystne dla nas metale ciężkie i inne substancje, ale całkowicie przepuszcza ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu minerały, takie jak np. magnez, wapń czy potas.

Woda filtrowana z dzbanków jest zalecana do wykorzystywania przy gotowaniu – przedłuża ona żywotność czajników czy ekspresów do kawy, ponieważ, w porównaniu od zwykłej wody z kranu, niemal nie pozostawia po sobie groźnego dla urządzeń kamienia czy osadów.

Co zawiera filtr Brita?

Filtry Brita do butelek i dzbanków wykonane są ze specjalnego węgla aktywnego, powstałego z łupin orzechów. Węgiel aktywny, dzięki temu, że zawiera miliony mikroporów, zatrzymuje w sobie chlor, metale ciężkie (np. ołów i miedź), lotne związki organiczne i inne zanieczyszczenia oraz niekorzystne substancje, sprawiając, że woda jest smaczna, czysta i zdrowa. Każdy dzbanek filtrujący Brita i każda butelka są bezpieczne i posiadają odpowiednie atesty to potwierdzające. Również każdy filtr do wody Brita jest również w pełni bezpieczny.

Ważne jest, aby pamiętać o zmianach filtrów – po pewnym czasie użytkowania materiał ten zacznie przepuszczać zawarte w wodzie związki. Nie ma jednak zagrożenia, by wcześniej zatrzymane substancje przedostały się dalej.

Na ile starcza filtr Brita? Co ile wymieniać?

Jest to zależne od użytkowania i rodzaju oczyszczacza. Przykładowo, w butelkach z serii Fill & Go przyjmuje się, że wymiana będzie wskazana po przelaniu 150 litrów. Dzbanki, korzystające z wkładów Maxtra+ mają podobną żywotność. Warto wymieniać filtry w cyklach czterotygodniowych, by mieć pewność, że pita woda będzie zawsze zdrowa i smaczna.

Dobrym pomysłem jest kupienie zapasu filtrów – odpowiednio przechowywane (w opakowaniu, w temp. 1 – 50 stopni Celsjusza) będą bezpieczne i skuteczne przez wiele lat.

Brita – butelka czy dzbanek? Co warto wybrać i czy są bezpieczne?

Jeśli często podróżujesz – butelka Brita będzie Twoim najlepszym przyjacielem. Pozwoli Ci bezpiecznie napić się wody z wielu różnych miejsc, a do tego jest mała i poręczna – idealna np. na spacer, trening, do pracy czy do szkoły.

Dzbanek doskonale sprawdza się w domach i biurach. Napełnienie go to kilka chwila – po niej możemy cieszyć się zdrową, bezpieczną wodą, doskonałą do gotowania herbat czy kaw lub picia prosto z dzbanka. Warto nadmienić, że każdy dzbanek czy butelka Birta został wykonany z bezpiecznych materiałów, takich jak np. tworzywo sztuczne bez szkodliwego bisfenolu A, czyli BPA. Co więcej, zostały zaprojektowane tak, by świetnie leżały w dłoni i zapewniały pewny chwyt.

Ekologia i ekonomia – czyli inne zalety butelek i dzbanków z filtrem

Korzystanie z wytrzymałych butelek oczyszczających jest działaniem ekonomicznym i ekologicznym. Nie musisz już kupować dziesiątek plastikowych opakowań, które później będziesz musiał wyrzucać do śmieci – co nie jest działaniem przyjaznym naszej planecie. Jedynym odpadem z butelek Brita, są wkłady, które wymienisz tylko raz na cztery tygodnie.

Wiąże się to oczywiście z oszczędzaniem – oblicz ile butelek kupujesz w ciągu miesiąca lub roku, a następnie porównaj, ile mógłbyś zaoszczędzić pozbywając się tego wydatku.

Zadbaj o swoje zdrowie, ekologię oraz finanse i zacznij oczyszczać wodę do picia z pomocą dzbanków i butelek Brita – z pewnością poczujesz różnicę i nie wrócisz już do starych nawyków.

więcej