Na rynku można znaleźć dwa rodzaje wag łazienkowych. Pierwsze to modele mechaniczne, które wymagają ciągłej kalibracji i nie dostarczają bardzo precyzyjnych odczytów. Z tego powodu ten rodzaj wag ustępuje modelom elektronicznym. Ich minusem jest wymóg zasilania, ale w zamian za baterie otrzymujemy intuicyjną obsługę oraz bardzo precyzyjne odczyty. Obecnie coraz więcej modeli elektrycznych to wagi diagnostyczne lub analityczne obejmujące takie funkcjonalności jak np. zawartość wody w organizmie, pomiar tkanki tłuszczowej czy tkanki kostnej. Z naszego rankingu wag łazienkowych dowiecie się, na jakie modele warto zwrócić uwagę w 2024 roku.

Ranking wag łazienkowych 2024 – TOP 10

W naszym rankingu wag łazienkowych uwzględniliśmy modele reprezentujące różne półki cenowe i oferujące rozmaite funkcjonalności. W zależności od potrzeb każde z poniższych urządzeń powinno spełnić wasze oczekiwania.

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Pierwszą wagą w naszym rankingu jest Xiaomi Mi Body Composition Scale 2, którą cechuje bogata funkcjonalność oraz atrakcyjny, minimalistyczny design. Producent postawił na szklaną taflę, pod którą umieszczono wyświetlacz cyfrowy. Waga ma maksymalne obciążenie rzędu 150 kg. Urządzenie współpracuje z aplikacją mobilną, za pomocą której można sprawdzić wyniki pomiarów masy ciała, tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej. Waga dokonuje również pomiaru zawartości wody w organizmie, a także automatycznie oblicza wskaźnik BMI. Wbudowany system pozwala na zapisywanie pomiarów dla 16 różnych osób. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

 

Waga łazienkowa analityczna XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 XMTZC05HM

 

Waga łazienkowa Łucznik BS-11A

Łucznik BS-11A jest wagą analityczną z nieco niższej półki cenowej. Mimo to może się pochwalić atrakcyjnym designem i bogatą funkcjonalnością. Maksymalny udźwig wagi wynosi 150 kg, a na wyposażeniu znalazł się wskaźnik przeciążenia zapobiegający uszkodzeniu sprzętu. Wyniki odczytuje się z niewielkiego wyświetlacza LCD, a urządzenie automatycznie oblicza BMI. Wśród funkcji znajduje się pomiar tkanki kostnej, mięśniowej i tłuszczowej. Co więcej, producent zadbał również o pomiar poziomu nawodnienia z dokładnością do 0,1%.

 

Waga łazienkowa analityczna ŁUCZNIK BS-11A

 

Waga łazienkowa Garmix Index S2

Kolejną pozycją w naszym rankingu wag łazienkowych jest Garmix Index S2. Ten model zalicza się do grupy topowych urządzeń pomiarowych. Za nowoczesnym designem kryją się bardzo szerokie możliwości. Konstrukcja utrzyma maksymalne obciążenie aż do 180 kg. Wyniki można odczytywać i analizować z pomocą aplikacji. Waga wykorzystuje do połączenia technologię Bluetooth oraz ANT+. W rozbudowanym urządzeniu nie zabrakło możliwości wykonywania pomiarów tkanki tłuszczowej, mięśniowej i kostnej. Użytkownicy zmierzą poziom nawodnienia organizmu i odczytają wskaźniki BMI oraz BMR. Wgrany system pozwala na zapisywanie wyników dla 16 użytkowników.

 

Waga łazienkowa analityczna GARMIN Index S2 010-02294-12

 

Waga łazienkowa SENCOR SBS 5051WH

SENCOR SBS 5051WH jest kolejną wagą stawiającą na minimalizm i szklaną powierzchnię. Ta cechuje się grubością 6 mm oraz udźwigiem 150 kg. Wyniki pomiarów dostarcza ekran LCD, a system wagi pozwala na zapisywanie ustawień i wyników dla 12 profili. Urządzenie oprócz pomiaru masy ciała pozwala również na zmierzenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. Sprzęt umożliwia automatyczne obliczenie wskaźnika BMI, a także ustalenie PPM, czyli najniższego dziennego zapotrzebowania na kalorie. Producent zadbał również o miernik poziomu wody w organizmie.

 

WAGA ŁAZIENKOWA SENCOR SBS 5051WH

 

Waga łazienkowa Eldom TWO600 Ellie

Eldom TWO600 Ellie może się pochwalić bardzo efektownym wyglądem pasującym do wystroju nowoczesnych łazienek. Pozornie delikatna konstrukcja potrafi udźwignąć aż 180 kg ciężaru. Dane pomiarów można zapisywać i analizować z pomocą aplikacji na telefon. Producent postawił na szeroką funkcjonalność oraz zadbał o pomiar zawartości wody w organizmie. Oprócz tego użytkownik może sprawdzić procentową zawartość tkanki mięśniowej i kostnej. Oprogramowanie wagi pozwala również na dokonanie obliczeń wskaźników BMI i BMR. W pamięci wagi znalazło się miejsce na zapisanie 8 profili.

 

Waga łazienkowa analityczna ELDOM TWO600B

 

Waga łazienkowa HUAWEI Honor Smart Scale 2

HUAWEI Honor Smart Scale 2 jest bardzo ciekawą wagą, którą docenią m.in. posiadacze telefonów tej marki. Urządzenie można sparować ze smartfonem i połączyć z aplikacją monitorującą zdrowie od Huawei. Za pomocą wagi zmierzymy nawet tętno. Oprócz tego sprzęt mierzy masę i dokonuje pomiaru tkanki tłuszczowej. Producent postawił na minimalistyczny, ale efektowny design. W szklanej powłoce umieszczono srebrny pierścień. Ta waga świetnie wpisze się w wystrój nowoczesnej łazienki.

 

Waga łazienkowa HUAWEI Honor Smart Scale 2

 

Waga łazienkowa Omron BF511

Omron BF511 jest wyjątkowym urządzeniem w naszym rankingu wag łazienkowych. W tym modelu znajdziemy wyciągany uchwyt do rąk, który posiada wbudowane sensory pomiarowe. Waga ta może być stosowana zarówno w domu, jak i na siłowniach czy w placówkach medycznych. Po wyciągnięciu modułu na ręce można też wygodniej odczytywać dane i modyfikować ustawienia wagi. Poza tym dostajemy kompleksowy zestaw narzędzi, w jakie powinna być wyposażona waga analityczna. Oznacza to m.in. pomiar tkanki tłuszczowej i kostnej czy obliczenie wskaźnika BMI.

 

Waga łazienkowa analityczna OMRON BF-511 turkusowa

 

Waga łazienkowa ETA Vital Fit Smart

ETA Vital Fit Smart może się pochwalić eleganckim designem z wyświetlaczem schowanym pod taflą szkła, co wygląda bardzo nowocześnie. Urządzenie współpracuje z aplikacjami mobilnymi różnych firm, dzięki czemu można zapisywać pomiary m.in. w Google Fit, Apple Health, czy Fitbit. Waga daje możliwość zmierzenia i zapisania aż 18 różnych parametrów dla każdego użytkownika, co daje możliwość bardzo szczegółowego monitorowania stanu organizmu. Wśród danych znajdują się pomiary tkanki tłuszczowej i kostnej oraz obliczanie wskaźnika BMI. Szklana powierzchnia cechuje się udźwigiem 180 kg.

 

Waga analityczna Eta Vital Fit Smart łazienkowa

 

Waga łazienkowa Beurer BF 720

Beurer BF 720 jest wagą łazienkową o bardzo eleganckim wyglądzie. Czarna powierzchnia przepleciona metalowymi elementami będzie pasowała do nowoczesnych wnętrz. Do tego dochodzi czytelny wyświetlacz LCD z czarnym tłem i białymi napisami. Urządzenie ma maksymalne obciążenie 180 kg oraz oferuje łączność ze smartfonem. Dedykowana aplikacja pozwala na odczyt szczegółowych danych jak procentowa zawartość tkanki tłuszczowej, kostnej czy ilość wody w organizmie. Nie zabrakło możliwości obliczenia wskaźników BMI i BMR. Pamięć urządzenia pozwala zapisać 8 profili i zapamiętać do 30 pomiarów.

 

Waga łazienkowa BEURER BF 720 Marka:Beurer

 

Waga łazienkowa PROFICARE PC-PW 3007 FA

Ranking wag łazienkowych zamyka model PROFICARE PC-PW 3007 FA, który udowadnia, że funkcjonalne urządzenie nie musi być drogie. Prezentowane urządzenie może się pochwalić eleganckim designem, czytelnym wyświetlaczem i maksymalnym obciążeniem 180 kg. Oprócz masy ciała użytkownik dokona pomiaru tkanki mięśniowej oraz tłuszczowej. Oprogramowanie oblicza wskaźniki BMI i BMR, a pamięć urządzenia pozwala zapisać 10 profili użytkowników. To wszystko w urządzeniu reprezentującym niższą półkę cenową.

 

Waga łazienkowa analityczna PROFICARE PC-PW 3007 FA czarna

 

Tak się prezentuje nasz ranking wag łazienkowych. Zaprezentowane modele dobrze spełniają swoją rolę, ale zestawienie możecie też potraktować jako drogowskaz do własnych poszukiwań.

Jaka powinna być najlepsza waga łazienkowa w 2024?

Takie urządzenie powinno przede wszystkim oferować dokładny pomiar masy ciała. Istotny będzie czytelny ekran wyświetlający wynik, ale jeszcze ważniejszy może się okazać wymiar samej wagi. Na powierzchni ważącej powinny się zmieścić całe stopy użytkownika, aby uzyskać poprawny wynik. Wybierając dany model, należy także zwrócić uwagę na maksymalny udźwig urządzenia.

Drugorzędną sprawą zdaje się dodatkowa funkcjonalność, choć z problemami zdrowotnymi lub dbające o kondycję fizyczną zapewne będą zainteresowane dodatkowymi pomiarami. Coraz więcej modeli to wagi diagnostyczne prowadzące pomiar różnych wskaźników jak wspomniane rozpoznanie tkanki tłuszczowej czy kostnej. W przypadku tylu funkcji dobrze, aby waga łączyła się bezprzewodowo z telefonem i współpracowała z aplikacjami gromadzącymi i analizującymi dane. Ostatecznym czynnikiem przy wyborze wagi łazienkowej może być jej design. Jeżeli urządzenie ma pozostawać na widoku to dobrze, aby komponowało się z wystrojem łazienki.

Więcej przydatnych rankingów znajdziesz w dziale AGD.

Zdjęcie okładkowe: Shutterstock