Android

Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej około 75 proc. Polaków ma smartfony, podczas gdy z telefonii stacjonarnej korzysta 9 proc. badanych. Zdecydowana większość użytkowników, bo nawet 80 proc., nie wypuszcza telefonu z rąk nawet przez kilka godzin dziennie. Przyzwyczailiśmy się do wysokiej funkcjonalności smartfonów. Przy ich zakupie trzeba zwrócić uwagę między innymi na wykorzystywany przez ten sprzęt system operacyjny. Telefon z Androidem zapewni Ci możliwość korzystania z przeróżnych aplikacji. Znajdź odpowiedni smartfon na empik.com.

Android – lider systemów operacyjnych na smartfony

Marka Android należy do Google, potentata w branży nowoczesnych technologii. Android dedykowany jest urządzeniom mobilnym, więc możesz się z nim spotkać nie tylko w przypadku smartfonów, ale również np. tabletów. Pierwsze wydanie tego systemu – Android 1.0. – pojawiło się w drugiej połowie 2008 roku. Opublikowano je na licencji General Public License. Smartfony z Androidem mają intuicyjną obsługę, a sam system jest otwarty dla użytkowników, m.in. daje szerokie możliwości instalowania dodatkowych aplikacji, pozwalających na rozszerzanie funkcji i daleko idącą personalizację. Jest to platforma bezpłatna, kompatybilna z wieloma urządzeniami, a przy tym nie ma dużych wymagań sprzętowych.

Będziesz zadowolony z możliwości korzystania z telefonu z Androidem na co dzień, zwłaszcza że architektura tego systemu operacyjnego jest inspirowana internetem.

Popularne marki smartfonów z Androidem

W asortymencie smartfonów z Androidem mamy do wyboru wiele produktów znanych marek, wyposażonych w najnowsze wersje tego systemu. To między innymi telefony takich producentów jak Samsung, Huawei, Xiaomi, Sony, Nokia, Lenovo, HTC, Motorola, LG czy Google. Wybieraj spośród wielu propozycji smartfonów z Androidem.

więcej

TOP produkty!

Wybrane marki

Zobacz całą ofertę