Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Rodzaj ogniw
Rodzaj zasilania
Kolor
Marka telefonu
  • więcej

Baterie do smartfonów

Baterie do smartfonów z czasem tracą swoje właściwości. Średnią żywotność modułów zasilających urządzenia mobilne szacuje się na poziomie około 1000 cykli ładowań. W przypadku znaczącego spadku wydajności może być konieczna wymiana akumulatora. W naszym asortymencie znajdują się baterie do wykorzystania w telefonach takich marek, jak Apple, LG, Nokia, Samsung czy Huawei.

Cechy baterii do telefonów

Jedną z głównych cech baterii do telefonów jest ich pojemność podawana w mAh (miliamperogodzinach). Najczęściej w smartfonach stosuje się baterie o pojemności ok. 4000-5000 mAh, choć można znaleźć telefony wyposażone w pojemniejsze akumulatory. Starsze modele telefonów korzystały z ogniw o niższych pojemnościach, co wynikało z mniejszego zużycia energii przez podzespoły urządzenia.

Baterie do smartfonów posiadają m.in. ogniwa litowo-jonowe (Li-ion) i litowo-polimerowe (LiPo). Ogniwa LiPo wykorzystują elektrolit w postaci żelu lub ciała stałego. W efekcie mogą być cieńsze niż ogniwa Li-ion, a także cechują się nieco większą wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Oba typy baterii wymagają jednak odpowiednich systemów zabezpieczających w samym telefonie i są droższe niż stosowane wcześniej akumulatory niklowo-wodorkowe (NiMH). Zaletą nowszych ogniw jest za to większa pojemność i brak konieczności tzw. układania baterii do telefonu.

Producenci akumulatorów podają w ich opisie modele kompatybilnych urządzeń. Szukając odpowiedniej baterii do smartfona wystarczy sprawdzić nazwę telefonu i wybrać akumulator dedykowany temu urządzeniu. Część smartfonów posiada zamknięte obudowy bez możliwości samodzielnej wymiany akumulatora, co w razie problemów z wydajnością baterii oznacza konieczność skorzystania z usług serwisu.

Zalety zamienników baterii do smartfonów

Zamienniki oryginalnych baterii do telefonów posiadają kilka zalet. Jedną z nich jest występowanie odpowiedników o zwiększonej pojemności, co pozwala wydłużyć czas pracy smartfona na jednym ładowaniu. Takie baterie są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ ich kluczowe parametry odpowiadają dedykowanym smartfonom i w pełni wykorzystują systemy bezpieczeństwa zastosowane w danym modelu. Kolejną zaletą zamienników jest ich cena, która nierzadko jest niższa od cen oryginalnych modułów.

Przejrzyj naszą ofertę baterii do smartfonów. Wybierz model pasujący do twojego telefonu i daj mu drugie życie.

więcej

Bateria do smartfona – najczęściej zadawane pytania