Śniadanie ucznia

Pomysły na drugie śniadanie dla dzieci

Sielanka wakacyjna nie może trwać wiecznie. Ze wszystkich szkolnych obowiązków rodzicom najszybciej daje się we znaki jeden - przygotowanie drugiego śniadania. Jest kilka sztuczek, dzięki którym można uprzyjemnić sobie ten obowiązek.

więcej

Bidon, butelka, termos, kubek termiczny – zabieramy picie do szkoły

Wiedzieliście, że uczucie głodu jest często pierwszym sygnałem, że trzeba się napić? Bo to właśnie z głodem mylone jest odwodnienie. Albo że w przypadku bólu głowy najpierw należy powoli wypić szklankę wody, bo większość migren to oznaka, że brakuje nam płynów?

więcej

Na co zwrócić uwagę wybierając śniadaniówkę? Zobacz 5 wskazówek

Codzienne jedzenie drugiego śniadania ma wpływ na łatwiejszą koncentrację i lepsze wyniki w nauce i sporcie. Ale nie tylko. Badania pokazują, że regularne posiłki w szkole wpływają na zmniejszenie napięcia, polepszenie nastroju dziecka a tym samym szybsze odnalezienie się w grupie i poprawę relacji z rówieśnikami, jak również nauczycielami.

więcej

Dzieci dzieciom, czyli ulubione przepisy i kuchenne gadżety 10 latka

Od kiedy w domu jesteśmy prawie cały czas to nagle obowiązki domowe wydają się czymś, czym można się chętnie podzielić. Jeśli pozwolimy dzieciom na odrobinę samodzielności mogą nas mile zaskoczyć.

więcej
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o tym oraz o możliwościach zmiany ich ustawień dowiesz się w Polityce Prywatności.