Drugie śniadanie ucznia

Butelki, bidony i kubki termiczne

Zainspiruj się!

Pomysły na drugie śniadanie dla dzieci

Sielanka wakacyjna nie może trwać wiecznie. Ze wszystkich szkolnych obowiązków rodzicom najszybciej daje się we znaki jeden - przygotowanie drugiego śniadania. Jest kilka sztuczek, dzięki którym można uprzyjemnić sobie ten obowiązek.

więcej

Bidon, butelka, termos, kubek termiczny – zabieramy picie do szkoły

Wiedzieliście, że uczucie głodu jest często pierwszym sygnałem, że trzeba się napić? Bo to właśnie z głodem mylone jest odwodnienie. Albo że w przypadku bólu głowy najpierw należy powoli wypić szklankę wody, bo większość migren to oznaka, że brakuje nam płynów?

więcej

Na co zwrócić uwagę wybierając śniadaniówkę? Zobacz 5 wskazówek

Codzienne jedzenie drugiego śniadania ma wpływ na łatwiejszą koncentrację i lepsze wyniki w nauce i sporcie. Ale nie tylko. Badania pokazują, że regularne posiłki w szkole wpływają na zmniejszenie napięcia, polepszenie nastroju dziecka a tym samym szybsze odnalezienie się w grupie i poprawę relacji z rówieśnikami, jak również nauczycielami.

więcej

Dzieci dzieciom, czyli ulubione przepisy i kuchenne gadżety 10 latka

Od kiedy w domu jesteśmy prawie cały czas to nagle obowiązki domowe wydają się czymś, czym można się chętnie podzielić. Jeśli pozwolimy dzieciom na odrobinę samodzielności mogą nas mile zaskoczyć.

więcej