Filtruj
Kategorie
Empik Premium
Cena
Dostępność
Sprzedawca
Kolor
Materiał
FLEX
Szerokość deski
Profil deski
  • więcej
Długość (cm)
  • więcej

Deski snowboardowe

Snowboarding to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych. Jego nieodłącznym elementem jest deska snowboardowa. Aby była bezpieczna, nie powinna przysparzać problemów w kwestii mocowania do stóp, ani podczas zjeżdżania ze stoków o różnym stopniu trudności. Znaczna część snowboardów wykonana jest z drewna laminowanego włóknem szklanym. Dzięki lekko zadartemu ku górze frontowi sprzęt nie ma tendencji do zakopywania się w miękkim śniegu. Tył deski może być płaski lub zadarty, z myślą o osobach, które wykonują skomplikowane akrobacje.

Czym kierować się przy wyborze deski snowboardowej?

Powierzchnia deski snowboardowej damskiej oraz męskiej powinna być wykonana z lekko porowatego tworzywa sztucznego, które wchłania smary redukujące tarcie o śnieg. Boczne krawędzie mają cienkie, metalowe powierzchnie, umożliwiające wykonywanie zwrotów. Kąt pomiędzy ślizgiem, a krawędzią deski powinien wynosić 90°, jednak do bardziej dynamicznej jazdy używa się snowboardów o ostrzejszych kątach. Do jibbingu zazwyczaj wykorzystywany jest sprzęt o lekko przytępionych krawędziach, w celu umożliwienia jazdy po poręczach.

Deski snowboardowe dla dzieci

Poszukując snowboardu dla najmłodszych, należy pamiętać o odpowiedniej długości, która powinna średnio wynosić 120 cm. Zawodowi snowboardziści korzystają z desek o wymiarze 215 cm, a amatorzy z tych o długości wynoszącej od 140 do 165 cm. Deski snowboardowe dla dzieci Burton oferują możliwość wypukłego ślizgu. Sprzęt ten ma lekko zakrzywione krawędzie i delikatnie się ugina, umożliwiając poruszanie się po stoku osobom o małej masie ciała. Te rozwiązania pomogą dziecku nauczyć się prawidłowego skręcania oraz zatrzymywania się.

Deski snowboardowe WIDE zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełnić oczekiwania początkujących oraz zaawansowanych użytkowników. Mają one te same kształty, co regularne deski snowboardowe, jednak różnią się od nich szerokością. Są przeznaczone dla osób z większą stopą i szerszą talią, aby czubki butów nie wystawały poza krawędź, co umożliwia swobodne poruszanie się po stoku.

Porównaj ofertę desek snowboardowych i wybierz tę, która najlepiej dopasuje się do twoich umiejętności.

więcej

Sprawdź więcej artykułów o sportach zimowych

Wszystkie artykuły