Filtruj
Kategorie
Darmowa dostawa
Cena
Wysyłka
Ocena produktu
Sprzedawca
  • więcej
Kolor
Materiał
  • więcej
Liczba sztuk w opakowaniu
  • więcej
Wyposażenie do dart
  • więcej

Darty

Darty, nazywane również grą w lotki, to doskonały sposób na spędzenie czasu zarówno w pojedynkę, jak i w gronie przyjaciół. Ze względu na swoją niszową popularność, niewiele osób ma świadomość, że dart to nie tylko lokalowa rozrywka, ale również profesjonalna dyscyplina sportowa, która wciąż zyskuje na popularności.

W naszym sklepie dostępne są m.in.: tarcza do darta czy rzutki do dart, jak również pozostały asortyment niezbędny do uprawiania tej dyscypliny sportu. Są to produkty takich marek jak Target, Harrows, Abbey, Winmay czy Corbysport.

Jaką tarczę do darta kupić?

Planując rozpoczęcie przygody z dartem jednym z pierwszych pytań, które na pewno się pojawi, będzie „jaka tarcza dart będzie odpowiednia?” Czy ma być to klasyczna wersja, gdzie punkty zlicza się samemu, czy może dart elektroniczny, w którym za sumowanie punktów oraz pilnowanie kolejki gry odpowiada wbudowany komputer?

W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno zwykłe tarcze do darta, jak i te przeznaczone do bardziej zaawansowanych rozgrywek. Różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane, jak również średnicą, sposobem zawieszenia czy wbudowanym systemem elektronicznym.

Podstawowe modele tarcz klasycznych wykonane są zazwyczaj z papieru, kartonu czy plastiku, natomiast profesjonalna tarcza do darta to tworzywo o nazwie sizal, które dzięki swoim właściwościom sprawia, że gra w lotki jest cicha, a sama tarcza nie ulega zbyt szybkiemu zużyciu.

Dart elektroniczny to rodzaj tarczy, która dzięki wbudowanym czujnikom samodzielnie liczy zdobyte punkty, pilnuje kolejki oraz w zależności od modelu, pozwala na wybranie wariantu samej gry. 

Jakie lotki do darta kupić?

Decydując się na zakup konkretnego modelu tarczy, należy mieć świadomość, że do danego modelu darta muszą być dobrane odpowiednie lotki. Jest to związane z rodzajem materiału, z jakiego dana tarcza została wykonana. Innych lotek używa się do klasycznych tarcz wykonanych z papieru, kartonu czy sizalu, a jeszcze innych do darta elektronicznego.

Warto pamiętać również, że kształt, materiał oraz jakość samej lotki uzależniony jest również od stopnia zaawansowania gracza, jak również od jego indywidualnych preferencji. Dodatkowo, poszczególne elementy rzutki do darta są wymienne, co pozwala na zastąpienie jej zużytych elementów lub dokonanie personalizacji lotki.

Sprawdź naszą ofertę tarcz do darta, rzutek oraz innych akcesoriów, które przydadzą się podczas uprawiania tego sportu towarzyskiego. 

więcej

Przeczytaj więcej artykułów o darcie

Wszystkie artykuły