Rockstar Games

Filtruj
Kategorie
Polecane
PEGI
Sprzedawca
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Marka Rockstar Games

Działalność Rockstar Games skupia się na produkcji i wydawaniu gier cyfrowych. Firma wchodząca w skład koncernu Take 2 Interactive stoi za powstaniem takich marek, jak Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Max Payne, czy Bully. W naszym asortymencie znajdują się gry Rockstara w wersjach dedykowanych m.in. platformom PC, PS4, PS5, czy Xbox One i Xbox Series X/S.

Rockstar Games - historia branżowych skandalistów

Gracze kojarzą serię GTA z firmą Rockstar Games, ale to nie pod jej szyldem powstała marka wywołująca regularnie medialną burzę na temat przemocy w grach komputerowych. Grand Theft Auto powstało w brytyjskim studiu DMA Design i zostało wydane przez BMG Interactive. W 1998 roku BMG Interactive zostało wchłonięte przez nowojorski koncern Take 2 Interactive. Na strukturach firmy powstało Rockstar Games, które zachowało prawa do wydawania serii GTA.

Początkowo Rockstar Games był wydawcą gier zewnętrznych i w swoim portfolio posiadał takie marki, jak m.in. Max Payne czy Midnight Club. Pierwsze studio deweloperskie firmy powstało w 1999 roku na skutek przejęcia brytyjskiego Tarantula Studios. W 2002 roku po udanej premierze Grand Theft Auto III włączono DMA Design w struktury firmy tworząc znane dziś studio Rockstar North. W zależności od okresu do Rockstar Games należało ok. 10 studiów deweloperskich. Rockstar Games zdobył rozgłos m.in. za sprawą wielu kontrowersji związanych z ukazywaniem przemocy w swoich grach. Jednak ten producent gier nie dba tylko o kontrowersje, ale także o to, aby jego tytuły cechowała innowacyjność, angażujące historie, dopracowane wirtualne światy i imponujące rozwiązania graficzne.

Gry Rockstar Games, które wywarły wpływ na świat gamingu

Rockstar Games nie jest wydawcą gier, który zarzuca rynek dużymi ilościami tytułów. W efekcie firma doczekała się miana bardzo solidnego producenta gier, którego tytuły mają realny wpływ na wygląd branży. Seria Grand Theft Auto zaczynała jako gra akcji z widokiem z góry, ale wraz z GTA III nakreśliła zasady budowania otwartych światów w grach 3D.

Za pomocą Red Dead Redemption 2 Rockstar Games pokazał, jak stworzyć realistyczny i w pełni autentyczny wirtualny świat. W grze Max Payne nie tylko udowodniono, że shooter trzecioosobowy może posiadać poruszającą fabułę, ale także zaprezentowano rozgrywkę wykorzystującą tzw. bullet time, czyli spowolnienie czasu. Sporym echem odbiła się premiera gry Bully omawiającej problem przemocy w szkołach. Rockstar Games niejednokrotnie swoimi tytułami przełamywał bariery tabu w świecie wirtualnej rozrywki.

Przejrzyj nasz asortyment gier produkowanych przez Rockstar Games i znajdź interesujący cię tytuł. Wybierz wersję na ulubioną platformę i oddaj się szalonym przygodom.

więcej