Galakta

Filtruj
Kategorie
Nowości
Dla kogo
Wiek
  • więcej
Wiek gracza
  • więcej
Liczba graczy
  • więcej
Dostępność
Ocena
Cena

Gry planszowe Galakta

Galakta to krakowskie wydawnictwo gier planszowych posiadające w swoim katalogu takie hity jak Catan, Talisman Magia i Miecz oraz, przez wiele osób uznawaną za najlepszą grę dwuosobową, Star Wars Rebelia. Chociaż profil wydawniczy Galakty to przede wszystkim gry przygodowe i strategiczne skierowane do graczy oczekujących dużej dawki emocji i współzawodnictwa, w jej ofercie nie brakuje również tytułów lżejszych, rodzinnych, a nawet gier logicznych oraz gier dla dzieci.

Emocjonujące gry przygodowe Galakta

Cztery duże serie wydawnicze, fabularnie inspirowane powieściami grozy H.P. Lovecrafta to idealna propozycja dla osób oczekujących od gry dreszczu emocji, wyzwania oraz prawdziwej zagadki. Posiadłość Szaleństwa, Eldritch Horror, Horror w Arkham oraz Horror w Arkham LCG, to gry kooperacyjne, w których gracze wcielają się w badaczy prowadzących śledztwa w sprawie nadprzyrodzonych zjawisk, zaginięć osób oraz prastarych kultów. Mroczny klimat, trudne do rozwiązania tajemnice oraz konieczność stawienia czoła maszkarom, sługusom przedwiecznego Cthulhu to esencja rozgrywki oraz dobry przepis na emocjonujący wieczór w gronie znajomych.

Wydawnictwo Galakta posiada również w swojej ofercie grę planszową This War of Mine, która jest kontynuacją komputerowego hitu o tym samym tytule. Rozgrywka wciąga graczy w bezwzględną, mroczną i brutalną rzeczywistość wojny, w której głównym celem jest przeżycie w oblężonym mieście. Bardzo realistyczna fabuła, która sprowadza się do ciągłego poszukiwania pożywienia i wody oraz walki o nie, zmagania się z przejmujących zimnem oraz powodowanymi nim chorobami plus konieczność dokonywania trudnych wyborów to elementy, które tworzą bardzo ciężką i przejmującą atmosferę. Z tego względu, This War of Mine wielu graczy wskazuje jako najbardziej klimatyczną grę, w jaką kiedykolwiek grali.

Rozrywka dla całej rodziny

W portfolio Galakty bez problemu odnajdziemy również gry logiczne, m.in. całą serię Exit, a także gry rodzinne oraz gry dla dzieci takie jak: Na Straganie, Kuchenna Gorączka oraz Andor Junior, który w 2021 roku uzyskał miano Zabawki Roku. W tej kooperacyjnej grze dla dzieci od 7. roku życia zadaniem jest odnalezienie wilcząt zagubionych w krasnoludzkiej kopalni. By tego dokonać, gracze muszą stawić czoła wielu przeszkodom oraz rzucić się w wir prawdziwej przygody. Andor Junior nie tylko uczy współpracy i dostarcza doskonałej zabawy, ale jest również idealnym sposobem na wciągniecie najmłodszych w świat planszówek.

Dokonaj wyboru spośród tytułów dostępnych w naszej ofercie, przełam rutynę i wyrusz na prawdziwą przygodę z grami wydawnictwa Galakta.

więcej