Najlepsze zestawy LEGO

LEGO to znana na całym świecie duńska marka klocków, która jest obecna na rynku już od przeszło 100 lat. W naszym asortymencie znajdują się bestsellerowe zestawy LEGO, które umożliwiają budowanie tematycznych konstrukcji. Do najlepszych zestawów LEGO zaliczają się m.in. kolekcje z serii LEGO Duplo, LEGO, Technic, LEGO Creator, Lego Classic czy LEGO Friends.

Najlepsze zestawy LEGO dla najmłodszych

Klocki LEGO są przeznaczone już dla dzieci od 18. miesiąca życia. Bestsellerowe zestawy LEGO dla najmłodszych to zwłaszcza układanki z serii LEGO Duplo. Klocki mają 2 razy większy rozmiar w porównaniu do standardowych elementów z innych kolekcji, a także zaokrąglone brzegi. W zestawach znajduje się nieduża liczba elementów o wyrazistych barwach, a konstrukcja jest prosta do ułożenia. Do wyboru są m.in. zestawy z dinozaurami, postaciami z kreskówek, pojazdami, domkami czy zwierzętami.

Za najlepsze zestawy LEGO uchodzą również klocki LEGO Classic. Jest to uniwersalna kolekcja, która zapewnia nieograniczone możliwości kreacji. Dzięki temu dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne. Sporą popularnością cieszy się także zestaw LEGO City, pozwalający tworzyć sklepy, domy, szpitale, drogi i inne elementy miejskiej infrastruktury.

Bestsellerowe zestawy LEGO dla chłopców

Dla chłopców firma LEGO przygotowała m.in. zestawy klocków umożliwiających układanie różnych pojazdów i maszyn, w tym samochodów wyścigowych, samolotów, wozów strażackich czy robotów. Najlepsze zestawy LEGO o tej tematyce to np. Lego Creator i Lego Technik. Zainteresowaniem wielu chłopców cieszą się również kolekcje nawiązujące do gier wideo, w tym LEGO Minecraft, a także przedstawiające sceny walki – do bestsellerowych zestawów zalicza się m.in. zestaw Lego Ninjago, inspirowany kulturą japońską.

Najlepsze zestawy LEGO dla dziewczynek

Do najlepszych zestawów LEGO dla dziewczynek można zaliczyć serie nawiązujące do popularnych seriali i filmów animowanych. W zestawach takich często znajdują się figurki dziewczynek, zwierzęta (np. kucyki) i postaci fantastyczne. Umożliwiają zabawę w odgrywanie ról, a także aranżowanie różnych pomieszczeń, np. kuchni, sypialni czy salonu. Postacie dołączone do zestawów mogą mieć kolorowe stroje i efektowne fryzury. Bestsellerowe zestawy LEGO o tej tematyce to m.in. Lego Friends, Lego Super Hero Girls, Lego Princess czy Lego Dots.

Sprawdź nasz asortyment i wybierz najlepszy zestaw LEGO dla swojego dziecka. Znajdziesz również układanki dla dorosłych, składające się nawet z kilkunastu tysięcy elementów.

więcej

LEGO® – najczęściej zadawane pytania