Kultura cyfrowa - nominacje

Cyfrowy świat daje wolność wyboru i drugie życie klasycznym formom przekazu – takim jak książki, czy literatura. Ulubioną audycję chcesz odsłuchać wtedy, gdy masz czas i ochotę, a niekoniecznie wtedy, gdy jest emitowana. W tej kategorii nagradzamy lektorów i autorów najpopularniejszych audiobooków, twórców porywających superprodukcji audio oraz TOPowych podcasterów.

Partnerem kategorii Kultura cyfrowa jest SODASTREAM

grafika z kolorowym przecinkiem

Audiobook

Bestseller Empiku 2022

Czerwona ziemia

Marcin Meller

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Thrillerowy debiut Marcina Mellera, który pochłania od pierwszych minut i przenosi nas do niebezpiecznej Afryki. Wiktor wyrusza do Ugandy, by odnaleźć zaginionego syna. Czeka go długa, niespokojna podróż, podczas której wróci wspomnieniami do wydarzeń sprzed dwudziestu lat. Czy pokona demony przeszłości i odnajdzie syna?

Kup
okładka

Gra złudzeń

Kasia Magiera

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Sensacyjna i przejmująca powieść kryminalna. Znany reżyser zostaje zamordowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Hektor Cichy – wdowiec, który popadł w nałóg. Praca jest dla niego jedynym powodem, by zwlec się z łóżka, dlatego dochodzenie pochłania go bez reszty. Czy silne emocje, z którymi się zmaga, wpłyną na jego osąd?

Kup
okładka

Małe zbrodnie

Magdalena Majcher

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Wstrząsająca historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. W małej wsi znaleziono zwłoki noworodka. W kolejnych dniach okazuje się, że nie jest to odosobniony przypadek. Czy winna jest matka dzieci, która zostawiła rodzinę i zniknęła? Kiedy sprawa zyskuje rozgłos, oczy całej Polski zwracają się na mieszkańców wsi.

Kup
okładka

Ukochane dziecko

Romy Hausmann

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Pomysłowy thriller, który rozpoczyna się w momencie, gdy główna bohaterka zostaje cudem ocalona z rąk porywacza. Szybko okazuje się, że złoczyńca nie powiedział ostatniego słowa, a koniec jednego koszmaru oznacza początek kolejnego. A w tle wciągające śledztwo i wychodzące na jaw tajemnice.

Kup
okładka

Uśpiona

Alicja Sinicka

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Mrożący krew w żyłach thriller czytany przez Annę Dereszowską. Główna bohaterka choruje na narkolepsję. Kiedy nieświadoma usypia, w jej domu pojawia się intruz. Pewnego dnia kobieta odkrywa, że w salonie leży martwy człowiek. A to dopiero początek wydarzeń, które wywrócą jej życie do góry nogami.

Kup

Podcast

okładka

Dialogi waginy i penisa​

Beata Biały, Andrzej Gryżewski, Jagna Kaczanowska

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Podcast poruszający ważne tematy dotyczące sfery intymnej. Otwartość oraz poczucie humoru połączono z głosami ekspertów – seksuologa i psycholożek. Poznajemy perspektywę kobiet oraz mężczyzn, różne spojrzenia na omawiane kwestie, z którymi pary często mają problem i o których nie potrafią rozmawiać.

Kup
Bestseller Empiku 2022

Kryminalna historia kościoła​

Artur Nowak, Stanisław Obirek

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Adwokat i publicysta Artur Nowak oraz były jezuita Stanisław Obirek proponują krytyczne spojrzenie na instytucję Kościoła Rzymskokatolickiego. W sześcioodcinkowej serii „Kryminalna historia kościoła” przyglądają się patologiom, nieprawidłowościom oraz skandalom, które miały w nim miejsce oraz wpływają na jego obecny kształt.

Kup
okładka

Negocjator​

Krzysztof Balcer, Jolanta Gwardys

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Słuchowisko ukazujące kulisy pracy negocjatorów policyjnych. Wszystkie opowiedziane historie oparte są na prawdziwych wydarzeniach. Każdy odcinek zawiera komentarz Krzysztofa Balcera – negocjatora z 19-letnim doświadczeniem, który zdradza tajniki swojego trudnego i niebezpiecznego zawodu.

Kup
okładka

Odwilż

Justyna Mazur, Marcin Myszka

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Podcast true crime ukazujący tajniki działania policji, łączący klimat serialu „Odwilż” z narracją dwójki najpopularniejszych twórców podcastów kryminalnych – Justyny Mazur i Marcina Myszki. Produkcja powstała we współpracy z ekspertami – policjantami, antyterrorystami, psychologami śledczymi czy antropologiem sądowym.

Kup
okładka

Wariaci u władzy​

Witold Szabłowski

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Reporter Witold Szabłowski opowiada o tym, jak wariaci doszli do władzy i co doprowadziło do ich upadku. W każdym odcinku bierze pod lupę inną postać, która zapisała się na czarnych kartach historii. Interesujące studium przypadku, które ma pomóc w dostrzeżeniu alarmujących cech u współczesnych polityków.

Kup

Superprodukcja audio

okładka

Chołod

Szczepan Twardoch

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Superprodukcja audio na podstawie jednej z najważniejszych literackich premier 2022. „Chołod” to opowieść o wielkich ideach oraz uwikłaniu jednostki w historię XX wieku, przenikliwa i poruszająca na wielu polach. Autorzy idealnie oddali zimny, przytłaczający klimat literackiego pierwowzoru.

Kup
Bestseller Empiku 2022

Mierzeja​

Wojtek Miłoszewski i Zygmunt Miłoszewski

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Zaskakujący serial audio braci Miłoszewskich. Kiedy z morza wyłowiono morświna z tajemniczą chorobą - Hel zostaje odcięty od reszty świata. Mieszkańcy i turyści zmuszeni są do pozostania na miejscu, dopóki nie minie zagrożenie. Szybko okazuje się, że każdy z nich ma własne sekrety, a nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Kup
okładka

Projekt Riese​

Remigiusz Mróz

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Produkcja audio z doborową obsadą. Niezwykła historia tajemniczego projektu nazistowskiego, w której nie brakuje akcji i barwnych postaci. Podczas zwiedzania Riese dochodzi do trzęsienia ziemi, większość osób umiera. Piątka bohaterów wychodzi na powierzchnię, by odkryć, że ich świat jest nie do poznania.

Kup
okładka

Niech to usłyszą

Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Serial kryminalny autorstwa mistrzów gatunku: Chmielarza i Ćwieka, z plejadą polskich gwiazd w rolach głównych. Wszystko zaczyna się od telefonu do studia radiowego – uprowadzono piosenkarkę, a ceną za jej życie jest oddanie czasu antenowego porywaczowi, który chce podzielić się swoją historią.

Kup
okładka

Szum​

Małgorzata Oliwia Sobczak

strzałka krzyżyk do zamknięcia

Słuchowisko na podstawie książki Małgorzaty Oliwii Sobczak, które zostało dopracowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Przedstawiona historia zmusza do myślenia i wywołuje wiele emocji. Poznajemy dwie sprawy kryminalne, które dzieli 27 lat, a jednak mają ze sobą coś wspólnego. Czy to możliwe, że sprawcą jest ta sama osoba?

Kup
PARTNER
PARTNER GŁÓWNY
PARTNERZY KATEGORII
PATRONI MEDIALNI