Literatura

strzałka do przesuwania produktów
zdjęcie jurora

Dominika Słowik

Pisarka

Pisarka, z wykształcenia filolożka hiszpańska. Jej debiutancka powieść „Atlas: Doppelganger" (2015) nominowano do Nagrody Literackiej Gdynia. Druga powieść, „Zimowla" (2019), została uhonorowana Paszportem „Polityki" i nagrodą Odkrycie Empiku 2019. W najnowszej książce, w zbiorze opowiadań „Samosiejki”, zajmuje się tematem antropocenu i zmiany klimatycznej.

zdjęcie jurora

Witold Szabłowski

Autor reportaży i książek
non-fiction

Autor reportaży i książek non-fiction, którego dzieła ukazują się w ponad dwudziestu językach. Pisał o Turcji, PRL-u, dobrych sąsiadach w czasie rzezi wołyńskiej, kucharzach dyktatorów, a niedawno - o Rosji od kuchni. Pisze scenariusze i reżyseruje filmy dokumentalne. W 2021 roku, za książkę „Jak nakarmić dyktatora”, dostał Gourmand Cookbook Award, czyli kulinarnego Oscara.

zdjęcie jurora

Marcin Meller

Historyk, dziennikarz
i prezenter telewizyjny

Z wykształcenia historyk, przez 12 lat reporter „Polityki”. Prowadzący pierwszego w Polsce reality show „Agent”, redaktor naczelny polskiej edycji „Playboya”, współprowadzący Dzień Dobry TVN, gospodarz Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24. Felietonista, autor książek. Od 2016 do 2020 dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal.

zdjęcie jurora

Joanna Marczuk

Menadżerka działu książki
w Empiku

Z książkami prywatnie związana przez prawie całe życie, zawodowo od ponad 15 lat. Obsesyjnie przywiązana do zasad interpunkcji, psychofanka audiobooków i podcastów (sam Spotify powiedział, że w tej konkurencji „nie ma sobie równych”).

zdjęcie jurora

Marcin Maćkiewicz

Menadżer działu eventów
w Empiku

Menadżer działu eventów w Empiku. Wraz z zespołem produkuje rocznie setki wydarzeń z udziałem gości ze świata kultury i rozrywki, od spotkań autorskich (#premieraonline) przez festiwale (Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury), targi (Wirtualne Targi Książki) aż po widowiska telewizyjne (Bestsellery Empiku).

strzałka do przesuwania produktów

Muzyka

strzałka do przesuwania produktów
zdjęcie jurora

Hanna Raniszewska (Hania Rani)

Kompozytorka, pianistka
i wokalistka

Absolwentka fortepianu klasycznego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Muzyczne zdolności prezentowała na wyprzedanych koncertach w całej Europie. Doceniana prestiżowymi nagrodami za albumy „Esja” oraz „Home”. Laureatka Odkryć Empiku w 2019 roku. W 2021 roku ukazał się album „Music for Film and Theatre” oraz pod koniec roku nagrany razem z Dobrawą Czocher album „Inner Symphonies”.

zdjęcie jurora

Mela Koteluk

Wokalistka, autorka tekstów
i kompozytorka

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków oraz wielu prestiżowych nagród. Do szerokiej publiczności trafiła za sprawą albumów „Spadochron”, „Migracje”, „Migawka”. Ostatni album „Astronomia poety. Baczyński” powstał we współpracy z kwartetem Kwadrofonik. Mela ma na koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych.

zdjęcie jurora

Marcin Wojciechowski

Dziennikarz, prezenter
i DJ radiowy

Dziennikarz i prezenter oraz DJ radiowy. Recenzent muzyczny, kolekcjoner płyt, autor audycji. Od 2007 roku związany z Radiem ZET, w którym prowadzi programy muzyczne, a od 2018 także z Chillizet, gdzie prezentuje młode talenty i debiutantów spoza mainstreamu. Wcześniej prowadził audycje w Polskim Radiu i TOK FM.

zdjęcie jurora

Anna Maria Żurek

COO i współtwórczyni Going.

COO i współtwórczyni Going. W bileterii Empiku odpowiedzialna za relacje z partnerami i kluczowymi klientami, wizerunek marki oraz HR. Związana od lat z niezależną sceną elektroniczną i hiphopową. Współwłaścicielka i twórczyni marki eventów foodtruckowych Żarcie Na Kółkach. Prywatnie fanka escape roomów, mama dwóch łobuzów.

zdjęcie jurora

Dominik Sadowski

Menadżer działu Muzyki
w Empiku

Od pięciu lat łączy pasję i wykształcenie, kierując działem Muzyki w Empiku. Razem ze swoim zespołem uważnie śledzi trendy, dbając o ich odzwierciedlenie na empikowej półce. W Empiku od 15 lat, gdzie zaczynał jako student. Fan wielu gatunków muzycznych i podróży, co łączy na szlaku tras koncertowych ulubionych artystów.

strzałka do przesuwania produktów

Film

strzałka do przesuwania produktów
zdjęcie jurora

Magnus von Horn

Reżyser i scenarzysta

Urodzony w Szwecji, mieszkający w Polsce reżyser i scenarzysta. Absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Laureat Paszportu „Polityki”. Jego debiut „Intruz” (2015) zdobył najważniejsze nagrody w Polsce (trzy laury FPFF w Gdyni) oraz w Szwecji (trzy szwedzkie „Oscary”). Jego drugi pełnometrażowy film „Sweat” znalazł się w oficjalnej selekcji Cannes 2020, został również wyróżniony Srebrnymi Lwami podczas 45. FPFF w Gdyni. Laureat Odkryć Empiku 2020.

zdjęcie jurora

Maja Ostaszewska

Aktorka teatralna i filmowa

Aktorka teatralna i filmowa, wielokrotnie nagradzana podczas najważniejszych festiwali filmowych, laureatka m.in. Orłów za pierwszoplanowe role na FPFF w Gdyni. Laureatka Paszportu „Polityki” i innych nagród, zarówno w dziedzinie filmu, jak i teatru. Członkini Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Zaangażowana w działania na rzecz praw człowieka, zwierząt i ekologii.

zdjęcie jurora

Karolina
Korwin Piotrowska

Dziennikarka, felietonistka
i pisarka

Dziennikarka, felietonistka i pisarka. Zajmuje się filmem i szeroko pojętą popkulturą. Karierę zaczynała w Radiu Kolor. Od stycznia 2018 współprowadzi poranny program Antyradia – „Najgorsze państwo świata”, a od stycznia 2019 jest też gospodynią filmowej audycji „Kino na podsłuchu”. W Canal Plus prowadzi od 2019 roku program Aktualności Filmowe. Autorka kilku książek.

zdjęcie jurora

Agnieszka Stępień

Menadżerka kategorii Film
w Empiku

Menedżerka kategorii Film w Empiku. Przyszła na świat, kiedy na ekrany polskich kin wchodził kultowy dziś „Och, Karol”. Pracę w Empiku rozpoczęła w dniu premiery pierwszej części „Madagaskaru”, stanowisko menedżerki kategorii film pełni od premiery DVD „Avatara”. W międzyczasie studiowała filmoznawstwo. Jak nie ogląda, to czyta (fantastykę i reportaże).

zdjęcie jurora

Izabela Szymańska

Redaktorka naczelna
Empik Pasje

W Empiku od trzech lat zachęca do czytania, oglądania, słuchania, a robi to w ramach „Empik Pasje. Magazyn online”. Wcześniej przez kilkanaście lat opisywała kulturalne życie Warszawy i Polski jako dziennikarka stołecznej redakcji „Gazety Wyborczej” oraz „Co Jest Grane”. Współpracowała z wieloma tytułami prasowymi, w tym z „Dużym Formatem”, „Wysokimi Obcasami”, „Zwierciadłem”.

strzałka do przesuwania produktów
Partner:
Partner główny:
Partner Odkryć Empiku:
Patroni medialni: