Trivial Pursuit

Filtruj
Kategorie
Polecane
Wybrane marki
Wiek gracza
  • więcej
Liczba graczy
Bohater
Seria
Dostępność
Ocena
Cena
Wiek
Dla kogo

Trivial Pursuit

Trivial Pursuit to przede wszystkim rodzinna gra towarzyska i imprezowa, którą stworzyli w 1976 roku dwaj Kanadyjczycy – redaktor sportowy Scott Abbott oraz fotoedytor Chris Haney. Po raz pierwszy została wydana w 1981 roku. Polskie wersje językowe gry ukazały się nakładem wydawnictwa Winning Moves, Hasbro oraz Rebel.

Na czym polega gra Trivial Pursuit?

Trivial Pursuit to gra quizowa, która sprawdza wiedzę ogólną graczy z różnych dziedzin. W podstawowej wersji gry pytania są podzielone na 6 kategorii, a każda z nich odpowiada określonemu kolorowi na planszy – geografia (niebieski), historia (żółty), sztuka i literatura (fioletowy), nauka i przyroda (zielony), sport i rekreacja (pomarańczowy) oraz rozrywka (różowy).

Gra rozpoczyna się od potasowania wszystkich kart, a następnie ułożeniu ich w pudełku w taki sposób, aby pytania nie były widoczne. Pierwsza osoba rzuca kostką i przesuwa się na planszy o wylosowaną liczbę pól.

Kategoria pytania wymagającego odpowiedzi będzie zależeć od koloru pola, na jakim gracz się zatrzyma. Jeżeli odpowie prawidłowo, wtedy zyska możliwość ponownego rzutu kostką. Kolejna poprawna odpowiedź pozwoli zdobyć trójkąt w danym kolorze. Udzielenie błędnego wskazania spowoduje natomiast, że kolejkę przejmie następna osoba.

Zwycięzcą w grze Trivial Pursuit zostaje gracz, który jako pierwszy zdobędzie wszystkie sześć trójkącików – czyli odpowie prawidłowo na 12 pytań z wszystkich sześciu kategorii tematycznych. Pytania mają najczęściej formę ciekawostek z różnych dziedzin.

Dodatkowe edycje tematyczne gry Trivial Pursuit

Oprócz klasycznej gry Trivial Pursuit zostało również wydanych wiele dodatkowych wersji tematycznych, m.in. „Przyjaciele”, „Harry Potter”, „Rick i Morty”, „Domówka”, „Dzieciaki Bystrzaki”, „Teoria Wielkiego Podrywu”, „Edycja rodzinna”, „James Bond 007”, „Polski Sport”, „James Bond” czy „Polska”. Gry te zawierają dodatkową pulę pytań o różnym poziomie trudności.

Zapoznaj się z naszym asortymentem gier z serii Trivial Pursuit i wybierz quiz, którego tematyka najbardziej przypadnie ci do gustu.

więcej

Trivial Pursuit – najczęściej zadawane pytania